اخبار ارز دیجیتال

Chainalysis تجزیه و تحلیل می کند که چگونه کلاهبرداران با بازارهای نزولی سازگار می شوند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از آنجایی که معامله گران ارزهای دیجیتال در بحبوحه سقوط Terra در سال 2022 در تصمیمات سرمایه گذاری خود محتاط تر شدند، کلاهبرداران به هدایای رایگان و کلاهبرداری های عاشقانه روی آوردند.

کلاهبرداران همچنین می توانند سرمای زمستان را در ارزهای دیجیتال با کاهش 46 درصدی درآمد ناشی از تقلب احساس کنند، اما برخی با وجود بازار نزولی همچنان به سازگاری و پیشرفت خود ادامه می دهند.

اریک ژاردین، رئیس تحقیقات جرایم سایبری در شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، در یک وبینار کریپتوکریسم با تمرکز بر جرایمی که بر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد، درباره چگونگی تاکتیک کلاهبرداران با تغییر شرایط بازار بحث کرد. برای تغییر تجزیه و تحلیل شد.

کلاهبرداری های عاشقانه و هدایایی در سال 2022 افزایش یافت. منبع: Chainalysis

به گفته Jardine، سال 2022 شاهد کاهش درآمد کلی ناشی از کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال بود، اما همه کلاهبرداری ها به یک شکل عمل نمی کردند. او توضیح داد:

یکی از نوآوری‌های جدید در گزارش امسال، طبقه‌بندی فرعی کلاهبرداری‌ها به انواع است، جایی که ما متوجه شدیم که همه کلاهبرداری‌ها در شرایط بازار نزولی یکسان رفتار نمی‌کنند.

در حالی که فروپاشی Terra در سال 2022، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را نسبت به سرمایه‌گذاری بدبین کرده است، کلاهبرداران با کلاهبرداری‌های هدیه رایگان از حرص و آز سوء استفاده کرده و با کلاهبرداری‌های عاشقانه با قلب مردم بازی کرده‌اند. من به استراتژی‌های دیگر روی آوردم. ژاردین توضیح داد:

در اینجا پیشنهاد می‌شود که از سوی کلاهبرداران سازگاری وجود دارد و شرایط بازار باعث می‌شود کلاهبرداری سرمایه‌گذاری سود کمتری داشته باشد. ممکن است تاکتیک‌هایی را جایگزین کنیم.

داده های ارائه شده توسط Jardine نشان می دهد که به محض اینکه کلاهبرداری سرمایه گذاری بی اثر می شود، کلاهبرداری عاشقانه و هدایایی افزایش می یابد. این نشان می‌دهد که کلاهبرداران ممکن است به سادگی «یک فیلمنامه را بارها و بارها پخش نکنند» بلکه ممکن است بسته به شرایط بازار تغییر کنند.

مربوط: FBI نسبت به افزایش کلاهبرداری های عاشقانه رمزنگاری در هفته ولنتاین هشدار می دهد

به غیر از کلاهبرداری های عاشقانه و هدیه، کارشناسان جرایم سایبری همچنین خاطرنشان کردند که کلاهبرداری های بازاریابی چند سطحی مبلغ هنگفتی از ضرر 5.9 میلیارد دلاری ناشی از کلاهبرداری در سال 2022 را تشکیل می دهند. به حدود 1.3 میلیارد دلار رسید که حدود 22 درصد از کل درآمد کلاهبرداری را در آن سال نشان می دهد.

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا