🚨 اخبار ارز دیجیتال

حکم دادگاه ۱۶ میلیون دلاری در دعوای CFTC علیه صرافی فیوچرز Digitex و مدیرعامل صادر شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در سپتامبر ۲۰۲۲، کمیسیون شکایتی را علیه دیجیتکس و مدیر عامل شرکت آدام تاد به اتهام تثبیت قیمت و عدم ثبت نام تنظیم کرد.

یک دادگاه فدرال ایالات متحده، آدام تاد، مدیر عامل دیجیتکس را به پرداخت تقریبی ۱۶ میلیون دلار جریمه و جریمه مربوط به شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) محکوم کرده است.

CFTC در ۱۲ ژوئن اعلام کرد که یک قاضی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی فلوریدا علیه تاد و دیجیتکس LLC، Digitex Limited، Digitex Software Limited و Blockster Holdings Limited به دلیل عدم ثبت نام در CFTC حکم غیرقابل قبولی را صادر کرده است. اعلام کرد کنار گذاشته شده است. قیمت توکن های DGTX را دستکاری کنید. به عنوان بخشی از این حکم، مدیرعامل و چهار شرکت تابعه وی از «تجارت در بازار تحت نظارت CFTC» منع شدند و ملزم به پرداخت ۳,۹۱۲,۲۲۰ دلار طلای انحرافی و ۱۱,۷۳۶,۶۶۰ دلار جریمه مدنی شدند.

ایان مک گینلی، مدیر اجرایی CFTC، گفت: «صرف نظر از فناوری مورد استفاده، CFTC فعالانه از اختیارات تثبیت شده خود برای اطمینان از ثبت قانونی نهادها و رسیدگی به دستکاری کالاها در تجارت بین ایالتی استفاده خواهد کرد.»

به گفته مک‌گینلی، تاد ظاهراً از یک ربات رایانه‌ای برای افزایش قیمت DGTX استفاده کرده و این ربات را در سال ۲۰۲۰ به صرافی‌های شخص ثالث معرفی کرده است تا تعداد بیشتری از توکن‌های فروخته شده را خریداری کند. این کمیسیون در سپتامبر ۲۰۲۲ علیه تاد و دیجیتکس شکایت کرد. یک سفارش ۱۶ میلیون دلاری و جریمه های اضافی ممکن است لزوماً منجر به بازپرداخت به کاربران دیجیتکس نشود.

مربوط: کمیسر CFTC می‌گوید ارزهای دیجیتال می‌توانند در پیش‌نویس ارزیابی مجدد مدیریت ریسک در نظر گرفته شوند

CFTC، همراه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در حال حاضر چندین شکایت مدنی علیه شرکت‌های ارز دیجیتال و مدیران آنها به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های نظارتی تنظیم می‌کنند. این شکایت‌ها شامل اتهامات علیه صرافی رمزارز بایننس و اتهامات مدنی علیه سم بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا