اخبار ارز دیجیتال

مدیر سابق CFPB می‌گوید برخی از شفاف‌سازی‌های نظارتی می‌توانند برای کریپتوها “بسیار مضر” باشند.

برخی از بازیگران صنعت ممکن است متوجه شوند که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده زمانی که آژانس‌هایی مانند SEC معیارهای خاصی را برای ارزهای دیجیتال به‌عنوان اوراق بهادار ذکر می‌کنند، در حال «دست‌اندازی گسترده» هستند.

کتی کرانینگر، مدیر سابق دفتر حمایت مالی از مصرف‌کننده ایالات متحده (CFPB)، شکایت کرده است که بسیاری از صنعت کریپتو در مقررات داخلی شفافیت ندارند، اما مناطق خاکستری قانونی فرصت‌هایی را برای صنعت فراهم می‌کنند.

کرانینگر در گفتگو با کوین تلگراف گفت: “بهترین نتیجه” این است که کنگره نقش های تنظیم کننده های مختلف از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) را تقسیم کند. با این حال، او اضافه کرد که بعید است که یک بخش واحد کنترل کاملی بر محصولات مختلف سرمایه گذاری مرتبط با فضای دارایی دیجیتال داشته باشد.

مدیر سابق CFPB گفت: “چه به نفع SEC باشد، چه ماهیت آن، یا موقعیت فعلی رئیس، “اوه بله، من تمام استانداردهای موجود در اوراق بهادار را به شما می گویم که به سوالات همه پاسخ می دهد.” من بودم. قرار نیست این اتفاق بیفتد و من می‌توانم از جهاتی درک کنم که چرا می‌گویید صنعت آن را می‌خواهد، اما اگر این اتفاق بیفتد نیز می‌تواند بسیار مضر باشد. ممکن است این اتفاق بیفتد و می‌تواند فراتر از آن باشد.

SEC، CFTC، CFPB، شبکه اجرای جرایم مالی، و کمیسیون تجارت فدرال با جنبه‌های مختلف تنظیم و اجرای دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده سر و کار دارند، بنابراین کسب‌وکارها باید برای فعالیت قانونی حرکت کنند. برخی از قانونگذاران ایالات متحده پیشنهاد کرده‌اند که برخی آژانس‌ها برای شفاف‌سازی مقررات با یکدیگر همکاری کنند، در حالی که برخی دیگر قوانینی را با هدف اعطای قدرت بیشتر به یک آژانس نسبت به سایرین تصویب کرده‌اند. برخی افراد آن را معرفی می‌کنند.

کرنینگر گفت که گزینه دیگری برای شفاف سازی مقررات می تواند در قانون قضایی از طریق اقدامات اجرایی باشد. در ماه ژوئیه، SEC در یک دعوای تجاری داخلی علیه مدیر سابق محصول Coinbase، ایشان واهی و برادر و همکارش، ۹ ارز دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کرد. یک وکیل به نمایندگی از مدیر سابق محصولات OpenSea متهم به تجارت داخلی در تشکیل پرونده روز جمعه گفت که آژانس از این پرونده برای ایجاد سابقه قانونی مبنی بر اینکه توکن های غیرقابل تعویض اوراق بهادار هستند استفاده می کند.

کرنینگر اضافه کرد که برنامه‌های کاربردی در فضای مالی غیرمتمرکز می‌تواند محل آزمایش بزرگ بعدی در میان تنظیم‌کننده‌ها باشد.

«DeFi آن را از نظر آژانس‌ها، موارد استفاده و فقدان واسطه‌هایی که می‌توانند درگیر شوند، آن را به سطح متفاوتی می‌آورد. […] کل اکوسیستم غیرمتمرکز و موارد استفاده از آن به تنهایی چیزی است که تنظیم کننده ها در سراسر جهان واقعاً با آن دست و پنجه نرم می کنند. ”

مربوط: از سناتور هاگرتی تا مدیر CFPB: نوآوری کریپتو را سرکوب نکنید

پس از ترک CFPB، کرینینگر از ژوئیه ۲۰۲۱ به عنوان معاون امور نظارتی در شرکت ساعت بازار Solidus Labs مشغول به کار بوده است. در ۱۶ آگوست، کمیسیونر سابق CFTC داون استامپ نیز اعلام کرد که به عنوان مشاور استراتژیک به شرکت ملحق خواهد شد.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا