اخبار ارز دیجیتال

نگرانی کاربران سلسیوس در مورد اطلاعات شخصی فاش شده در پرونده ورشکستگی

وب سایتی که اطلاعات شخصی اعتبار دهندگان درجه سانتیگراد را افشا می کند، باعث شده است که بسیاری از افراد تحت فشار و سردرگم قرار گیرند و برخی حریم خصوصی صرافی های متمرکز را زیر سوال ببرند.

پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال سلسیوس در ۱۳ جولای ۲۰۲۲ برای فصل ۱۱ ورشکستگی ثبت کرد. اگرچه دعوای سلسیوس شامل دارایی های دیجیتال است، اما مشمول قانون ورشکستگی فدرال در ناحیه جنوبی نیویورک است.

شاید اینطور باشد، اما از زمانی که سلسیوس اعلام ورشکستگی کرد، یک سری اتفاقات خارق‌العاده رخ داد. او گفت که از خارج از کشور راهنمایی خواهد گرفت.

گلن به طور خاص اظهار داشت که “اصول حقوقی قابل اعمال در بریتانیا برای دادگاه های ایالات متحده الزام آور نیست”، اما “هیچ استدلال قانع کننده ای در رسیدگی به مسائل حقوقی که ممکن است در این پرونده ایجاد شود وجود ندارد”. اگرچه رسیدگی به دعوی سلسیوس این موضوع مشمول قانون ورشکستگی ایالات متحده است، گلن همچنان به دنبال تعیین نحوه رسیدگی به دعوای سلسیوس است.

علاوه بر این، اسناد دادگاه در دسترس عموم مربوط به روند ورشکستگی سلسیوس، اطلاعات شخصی هزاران مشتری این پلتفرم را فاش کرده است. یک فرم بزرگ افشای مالی، که در 5 اکتبر ثبت شد، شامل نام مشتریان، مانده حساب ها، زمان بندی تراکنش ها و موارد دیگر است.

این ممکن است برای کاربران سلسیوس شوکه کننده باشد، اما افشای این اطلاعات تابع قانون ورشکستگی ایالات متحده است. آدام گرتسون، مشاور کل و مدیر حقوقی WonderFi Technologies، یک صرافی قانونی ارز دیجیتال مستقر در کانادا، به کوین تلگراف گفت که روند ورشکستگی باید باز، باز و شفاف باشد.

“این یک راه قدرتمند برای جلوگیری از پیشنهادات نادرست توسط دادگاه ها و افراد و نهادهای دخیل در دعوا است. شما می توانید بیرون بروید و دستور دهید.”

با این حال، برای تحقیقات کمیسیون برای فاش کردن چنین حجم زیادی از اطلاعات مشتری غیرعادی است. این نکته در مقاله ای در The National Law Review منتشر شده در 18 اکتبر برجسته شده است. جهت رسیدگی به پرونده ورشکستگی این مقاله همچنین خاطرنشان می کند که علیرغم افشای اطلاعات شخصی بسیار زیاد، “هنوز اطلاعات کمی در مورد نحوه رسیدگی به ادعا و نحوه بازپرداخت آن در این مورد نشان داده شده است.”

کاربران سلسیوس با عواقب ناخواسته ای مواجه می شوند

مشتریان سلسیوس همچنان منتظر تصمیم دادگاه ورشکستگی ایالات متحده هستند، اما افشای اطلاعات شخصی استرس بیشتری ایجاد کرده است. حتی توهین آمیزتر این است که اطلاعات مشتری اخیراً در وب سایت Celsiusnetworth.com افشا شد.

این وب‌سایت به همه اجازه می‌دهد تا کاربران سلسیوس را با نام جستجو کنند تا ضررهای خود را به همراه ارزهای دیجیتالی که در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کرده‌اند، آشکار کنند. اگر این کافی نبود، وب سایت دارای تابلوی امتیازاتی است که مشتریان را از نظر رتبه بندی برای بیشترین ضررها فهرست می کند. می توانید از سایت توییت کنید.

خالق Celsiusnetworth.com با نام “Avnx” به کوین تلگراف گفت که این وب سایت با استفاده از داده های عمومی منتشر شده در نتیجه فعالیت های قانونی سلسیوس ساخته شده است. وی گفت که داده های فوق نباید نقض تلقی شود، اما خاطرنشان کرد: که انتشار این اطلاعات می تواند عواقبی مشابه نقض داده های دفتر کل که در دسامبر 2020 رخ داد، داشته باشد. درجه سانتیگراد آن را دوست داشته باشید یا نه، این یک واقعیت است، “Aznx گفت.

به گفته Garetson، سایت‌هایی مانند این زمانی که صحبت از روند ورشکستگی به میان می‌آید نادر است. با این حال، او گفت که چنین وقایعی می‌تواند از رویدادهای پرمخاطب ناشی شود که توجه رسانه‌های خاصی را به خود جلب کند یا توجه جوامع خاصی را به خود جلب کند. Celsiusnetworth.com گفت که برای ایجاد “سر و صدا” طراحی شده است تا اینکه به افراد اجازه دهد به راحتی در مورد تلفات درجه سانتیگراد تحقیق کنند. طلبکاران Avnx گفت:

به عنوان مثال، دکمه توییتر یک رویکرد طنز است، اما هیچ چیز در این رویدادها خنده دار نیست. موضوعی ایجاد می کند که چند چیز را برجسته می کند، مانند تعادل

در هر صورت، اطلاعات منتشر شده از طریق وب سایت Celsiusnetworth.com عواقب ناخواسته ای برای بسیاری از کاربران سلسیوس داشت.

به عنوان مثال، جان کاروالو جونیور، کاربر سلسیوس مستقر در ماساچوست، به کوین تلگراف گفت که اطلاعات شخصی وی که در CelsiusNetWorth.com افشا شده است، باعث سردرگمی زیادی به خصوص در توییتر رمزنگاری شده است.

کاروالیو توضیح داد که او هم نام مدیرعامل Synonym، یک شرکت نرم افزاری بیت کوین (BTC) است. در نتیجه افشای اطلاعات، چندین کاربر در کریپتو توییتر حدس زدند که جان کاروالیو، مدیر عامل Synonym هزاران دلار در درجه سانتیگراد سرمایه گذاری کرده است. این موضوع باعث سر و صدا در توییتر شد زیرا کاربران شروع به متهم کردن مدیر عامل شرکت به “خرید آلتکوین” از جمله موارد دیگر کردند.

من توییتر را در سال 2020 راه‌اندازی کردم، اما زیاد از آن استفاده نکردم. کاربران جان کاروالیو را متهم می‌کردند که یک «کوه‌فروش احمقانه» است، او را «آدم» خطاب می‌کردند، و حرف‌های مزخرف زیادی می‌گفتند.

من نمی دانستم جان کاروالیو کیست.

کاروالیو گفت که این وضعیت پس از توئیتی که به اشتباه ارسال شده از حساب شخصی مدیر عامل Synonym اشاره داشت، آشکار شد.

کارلوس دپاس، یک کاربر CPA و کاربر CPA سلسیوس، به کوین تلگراف گفت که اگرچه از انتشار عمومی اطلاعات کاربری خود ناامید شده است، اما شخصاً احساس نمی کند که تحت تأثیر قرار گرفته است.

او گفت: “اگر من در لیست امتیازات وب سایت شماره یک بودم، ممکن است نظرم را تغییر دهم. این موقعیتی است که باید زندگی کرد و از آن درس گرفت.”

یکی دیگر از طلبکاران سلسیوس که خواست نامش فاش نشود، به کوین تلگراف گفت که تحت تأثیر نشت اطلاعات عمومی قرار نگرفته است، اما معتقد است که این وضعیت خاص حریم خصوصی کاربر را نقض می کند.

در موارد مشابه، من نمی‌دانم که آیا این نوع اطلاعات همیشه در دسترس عموم است یا خیر، اما قطعاً مانند تجاوز به حریم خصوصی به نظر می‌رسد زیرا اطلاعات ماهیت مالی دارند.»

درس آموخته شده

متأسفانه، Celsiusnetworth.com در نتیجه افشای اطلاعات کاربران ایجاد شد که نشان دهنده نیاز به آموزش بیشتر و وضوح نظارتی در بخش ارزهای دیجیتال است.

به عنوان مثال، DePaz به اشتراک گذاشت که در ابتدا سلسیوس را به عنوان یک پلت فرم قانونی وام دهی رمزنگاری می‌دید و اظهار داشت: سلسیوس گفت که این پلتفرم دارای مجوز است، بنابراین به نظر می رسد که توسط افرادی اداره می شود که می دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند. ”

کاروالیو افزود که درجه سانتیگراد را فرصتی برای ساختن مالی برای آینده خانواده خود می بیند. ما در آن زمان متوجه خطرات موجود نبودیم. ”

بن سملو، مدیرعامل WonderFi Technologies به Cointelegraph گفت که چیزی که در مورد سلسیوس منحصر به فرد بود این بود که در وهله اول اطلاعات زیادی در اختیار مشتریان قرار نمی گرفت.

“بازده بالا وعده داده شده بود، اما خطرات مربوطه ممکن است توسط مشتریان افشا یا درک نشده باشد. این تاثیر گذاشت.”

سامارو مسئول راه اندازی یک صرافی رمزنگاری تنظیم شده مستقر در کانادا است، در حالی که WonderFi تحت فشار سرمایه گذاران قرار گرفته است تا محصولی مشابه با درجه سانتیگراد در بازار گاوی 2021 ارائه دهد. او اشاره کرد که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و گفت: این به این دلیل بود که باید از طریق رگولاتورهای کانادایی می گذشت. باید طرحی ارائه شود و ارزیابی ریسک انجام شود و در عین حال اطمینان حاصل شود که اقدامات امنیتی و حفاظت از سرمایه گذاران وجود دارد. ”

وضعیت فعلی دعوای سلسیوس همچنین نشان می‌دهد که پلتفرم‌های حاوی دارایی‌های دیجیتال همچنان مشمول قوانین سنتی ایالات متحده هستند. گرتسون با روشن کردن این موضوع گفت که این پرونده نمونه دیگری از این است که چگونه مقررات رسمی گسترده ایالات متحده در مورد بخش کریپتو در حال بررسی است.

او گفت: «مفاهیم حقوقی سنتی مانند قراردادها، قوانین اموال و ورشکستگی بدون توجه به زمینه قانونی خاص «ارزهای مجازی» همچنان به کار می‌روند. در نتیجه، گرتسون گفت که نتیجه پرونده سلسیوس در زمان واقعی توسط دادگاه های فردی با دانش اندک در صنعت تصمیم گیری می شود، نه توسط کنگره یا هیئتی از کارشناسان. او گفت: «این نیاز روزافزون به مقررات متفکرانه و هماهنگ در آینده نزدیک را نشان می‌دهد، به‌ویژه که مربوط به نظارت بر پلتفرم‌های تجاری متمرکز است».نویسنده: Rachel Wolfson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا