اخبار ارز دیجیتال

چرا با ورشکستگی شبکه سلسیوس طی دو ماه قیمت سل ۴۰۰۰ درصد افزایش یافت؟

شایعات خرید و فشار کوتاه مداوم باعث افزایش قیمت CEL شده است، اما آیا حرکتی برای صعود بیشتر وجود دارد؟

پلتفرم وام دهی Crypto Network Celsius دارای شکافی در حدود ۱.۲ میلیارد دلار در ترازنامه خود است که بیشتر بدهی به کاربرانش است. علاوه بر این، این شرکت برای محافظت از ورشکستگی اقدام کرده است، بنابراین آینده آن تاریک به نظر می رسد.

با این حال، ارزش CEL، توکن ابزار اصلی شبکه سلسیوس، در دو ماه گذشته بیش از ۴۱۰۰ درصد افزایش یافته است و در ۱۳ آگوست به حدود ۳.۹۳ دلار رسیده است، در حالی که در اواسط ژوئن ۰.۰۹۳ دلار بود.

در مقابل، تاپ کوین‌های بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) در مدت مشابه ۴۰ درصد و ۱۳۰ درصد افزایش یافتند.

نمودار روزانه CEL/USD.منبع: Trading View

شایعات خرید در پشت انفجار CEL؟

از نظر فنی، زمانی که شاخص قدرت نسبی (RSI) از آستانه ۷۰ در اوایل آگوست عبور کرد، افزایش قیمت CEL را به یک توکن بیش از حد ارزش گذاری کرد.

به نظر می رسد شایعات خرید پشت سر صعود CEL باشد. به گفته منابع ناشناس به نقل از رویترز در ۱۰ اوت، ریپل، به ویژه، می خواهد دارایی های شبکه سلسیوس را خریداری کند.

قیمت CEL از زمان انتشار این خبر بیش از دو برابر شده است.

شایعاتی در ماه جولای منتشر شد مبنی بر اینکه گلدمن ساکس به دنبال خرید شبکه سلسیوس به قیمت ۲ میلیارد دلار است. در آن زمان CEL تا ۰.۳۹ دلار معامله می شد.

قیمت CEL فشار کوتاه

به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از معامله‌گران خرده‌فروشی نیز پشت سر افزایش عظیم CEL در دو ماه گذشته هستند.

برخی از معامله گران برای محدود کردن چشم انداز نزولی CEL یک فشار کوتاه ترتیب دادند. فشار کوتاه زمانی است که قیمت یک دارایی به طور ناگهانی افزایش می‌یابد و فروشنده را مجبور می‌کند که دارایی را با قیمت بالاتری بخرد تا موقعیت را ببندد.

ممکن است فشار کوتاهی ایجاد شود زیرا عرضه در گردش CEL در حال کاهش است، که عمدتاً به دلیل انجماد انتقال توکن در شبکه سلسیوس است.

جالب اینجاست که FTX حدود ۵.۱ میلیون توکن CEL در ۱۳ آگوست در اختیار داشت که حدود ۹۰ درصد از کل گردش کل صرافی را نشان می دهد. در همین حال، حجم معاملات باز در بورس حدود ۲.۶۶ میلیون CEL بود که در ۱۱ آگوست ۲.۹۶ میلیون CEL در ماه بود.

شورت ورزشی FTX منبع: Legacy Synthesis

به عبارت دیگر، معامله گران کوتاه مدت تنها در دو روز حدود ۳۰۰۰۰۰ پوزیشن CEL را بستند.

بعدی برای صحبت های درجه سانتیگراد چیست؟

تاریخ نشان می دهد که نگه داشتن فشارهای کوتاه برای مدت طولانی دشوار است.

چنین چشم‌اندازی CEL را در معرض خطر مواجهه با یک اصلاح شدید در هفته‌ها یا ماه‌های آینده قرار می‌دهد. همانطور که گفته شد، توکن در حال حاضر بیش از حد خریداری شده است، که منجر به چشم اندازهای نزولی بیشتر می شود.

نمودار قیمت ۳ روزه برای CEL/USD.منبع: Trading View

ترسیم نمودار اصلاحی فیبوناچی از نوسان بالای ۶.۵ دلار به نوسان پایین ۰.۳۹ دلار، سطوح حمایت و مقاومت موقت برای CEL را با هدف صعودی ۵.۲۵ دلار نشان می دهد که ۴۵ درصد نسبت به قیمت امروز افزایش یافته است.

مرتبط: بازارهای رمزنگاری بهبود یافته اند، احساسات بهبود یافته است، اما خرده فروشی هنوز FOMO نیست

در مقابل، شکستن زیر سطح حمایت در خط ۰.۵ Fib (~ 3.48 دلار) خطر سقوط ۲۵ درصدی CEL از سطح قیمت فعلی به ۲.۷۵ دلار را به همراه دارد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا