🚨 اخبار ارز دیجیتال

سلسیوس به KeyFi پاسخ می دهد و ادعا می کند که تقلب و بی کفایتی منجر به زیان ده ها میلیون نفر شده است.

وام دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس کنترل خود را بر شریک سابق سهامداری و استراتژی DeFi، KeyFi و مدیر عامل آن، که فقط یک هفته پیش به دلیل ورشکستگی شکایت کرده بود، افزایش داده است.

شرکت ورشکسته وام دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس به دروغ به Keefy و مدیر عامل آن جیسون استون گفت که استون یک متخصص DeFi است و Stone و Keefy فاقد صلاحیت هستند. این شرکت روز سه شنبه شکایت متقابلی را به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده ارائه کرد و مدعی شد که سکه های سلسیوس را از دست داده است. از طریق تقلب این شکایت چند هفته پس از شکایت KeyFi از سلسیوس به دلیل عدم رعایت قرارداد مشارکت در سود صورت گرفت.

KeyFi خدمات staking و استراتژی‌های DeFi را در اختیار سلسیوس قرار داد. بر اساس شکایت سلسیوس، متهم میلیون ها دلار سکه از کیف سلسیوس به سرقت برده است. علاوه بر این، سلسیوس استدلال کرد که متهمان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را با سکه سلسیوس بدون اجازه سلسیوس خریداری کرده، آن را به کیف پول خود منتقل کرده و بخشی از آن را به عنوان “سود هفت رقمی (که در جیب خود می گذارند)” می دانند. “)”. متهمان همچنین ادعا می‌کنند که در دیگر شرکت‌های ارزهای دیجیتال با CelsiusCoin سهام خریداری کرده‌اند و از Tornado Cash، یک پروتکل حفظ حریم خصوصی ارزهای دیجیتال که اخیراً توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده ممنوع شده است، برای مخفی کردن فعالیت‌های خود استفاده کرده‌اند.

مطالب مرتبط: پیشنهاد متولی ایالات متحده برای بررسی “مسائل شفافیت مهم” در درجه سانتیگراد

سلسیوس کفه یکی از شاکیان این دعوا بود. KeyFi در یک وسیله نقلیه ویژه متعلق به سلسیوس کار می کرد. شاکیان ادعا می کنند که آنها “ده ها میلیون دلار” را به دلیل سهل انگاری فاحش متهم از دست داده اند و ده ها میلیون دلار در تبدیل دارایی های خود را از دست داده اند.

همانطور که استون به وضوح قصد داشت، این شکایت و موضوع توییتر پوشش رسانه ای پر شوری ایجاد کرد و روایت نادرست او را تقویت کرد.

KeyFi در ۷ ژوئیه از سلسیوس شکایت کرد و مدعی شد که به “توافق دست دادن” برای تقسیم سود پس از سهامداری KeyFi و فعالیت های استراتژی DeFi عمل نکرده است. KeyFi ادعا کرد که این معامله میلیون‌ها دلار ارزش دارد و سلسیوس به عنوان یک طرح پونزی عمل می‌کند. سلسیوس برداشت‌ها را در ۱۳ ژوئن به حالت تعلیق درآورد و طبق گزارش‌ها در زمانی که KeyFi شکایت کرد ورشکست شد. سلسیوس یک هفته بعد اعلام ورشکستگی کرد.

نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا