اخبار ارز دیجیتال

روند ورشکستگی درجه سانتیگراد پیچیدگی نشان می دهد زیرا امیدها برای بهبودی کم رنگ می شوند

روند ورشکستگی شبکه سلسیوس نشان داده است که این شرکت بسیاری از دارایی های بسیار پیچیده خود را در عملیات خود به اشتباه معرفی کرده است.

شبکه سلسیوس یکی از بسیاری از شرکت‌های وام‌دهنده کریپتو است که پس از به اصطلاح «اپیدمی کریپتو» از بین رفته است.

شایعات ورشکستگی درجه سانتیگراد پس از آن بالا گرفت که وام دهندگان کریپتو مجبور به تعلیق برداشت به دلیل “شرایط شدید بازار” در ۱۳ ژوئن شدند و یک ماه بعد در ۱۳ جولای برای ورشکستگی فصل ۱۱ ثبت نام کردند. در ژوئن گسترش یافت.

شرکت وام‌دهنده کریپتو شکاف موجودی ۱.۲ میلیارد دلاری را در پرونده ورشکستگی خود نشان می‌دهد و بیشتر بدهی‌اش به کاربرانش بدهکار است. سپرده های کاربران بیشترین بدهی را با ۴.۷۲ میلیارد دلار تشکیل می دهد، در حالی که دارایی های سلسیوس شامل ۶۰۰ میلیون دلار توکن CEL به عنوان دارایی، ۷۲۰ میلیون دلار دارایی ماینینگ و ۱.۷۵ میلیارد دلار دارایی استخراج است. دارای ۱۰۰۰۰ دلار دارایی رمزنگاری شده است. با این حال، ارزش توکن CEL باعث شک برخی در جامعه ارزهای دیجیتال شده است، زیرا داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که ارزش بازار CEL تنها ۴۹۴ میلیون دلار است.

ایاکوف لوین، مدیرعامل میداس، یک پلتفرم مالی متمرکز و غیرمتمرکز، به کوین تلگراف گفت که مسئله ارزش توکن CEL می تواند بر دارندگان آن تأثیر منفی بگذارد. او توضیح داد:

“سلسیوس باید توکن‌های CEL را با قیمت ۱ دلار برای هر توکن محاسبه کند و مایل به پرداخت این قیمت برای توکن‌هایی باشد که شخصی ورشکسته شده است. CEL نمونه غم‌انگیزی است از اینکه چگونه برخی رویدادها می‌توانند یک اثر دومینویی ایجاد کنند که می‌تواند به بازار گسترده‌تر دارایی‌های دیجیتال آسیب برساند.”

در زمان تشکیل پرونده ورشکستگی، این شرکت قصد داشت از ۱۶۷ میلیون دلار پول نقد برای ادامه کسب‌وکارهای خاص در جریان بازسازی خود استفاده کند، و در نهایت “بازیابی فعالیت در سراسر پلت فرم”، “ارزش مشتری است”.

یک پرونده ورشکستگی جدید که حدود یک ماه پس از تشکیل پرونده ورشکستگی فصل ۱۱ ثبت شد، نشان داد که بدهی واقعی وام دهنده ارز دیجیتال بیش از دو برابر چیزی است که شرکت در ماه جولای نشان داد. بر اساس این گزارش، این شرکت دارای ۶.۶ میلیارد دلار بدهی خالص و ۳.۸ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت است. با تشکیل پرونده ورشکستگی، شرکت تقریباً ۴.۳ میلیارد دلار دارایی و ۵.۵ میلیارد دلار بدهی ارائه می دهد که نشان دهنده تفاوت ۱.۲ میلیارد دلاری است.

Pablo Bonjour، مدیر عامل Macco Restructuring Group، که با چندین شرکت ارز دیجیتال در ورشکستگی کار کرده است، توضیح می دهد که چرا شکاف موجودی در درجه سانتیگراد افزایش یافته است و چه چیزی در انتظار وام دهندگان رمزنگاری مشکل است. او به کوین تلگراف گفت:

سزار گفت: «سلسی گفت که اکثر قوانین ورشکستگی فدرال می‌تواند بزرگ‌تر از آن چیزی باشد که در ابتدا انتظار می‌رفت، به‌ویژه در مورد ارزهای دیجیتال و ارزش‌گذاری‌هایی که بستگی به این دارد که چه کسی بدهکار است.» این تفاوتی با ورشکستگی فصل ۱۱ ندارد. ”

خیلی زود است که قضاوت کنیم که اوضاع چگونه شکل خواهد گرفت، و درجه سانتیگراد هنوز راهی برای حل و فصل همه چیز دارد، اما برای همه متخصصان در همه زمینه ها تا نتایج بهتری بگیرند.» من مطمئن هستم که ما سخت روی آن کار می کنیم. راه جالبی در پیش است و منتظر خواندن گزارش ممتحن در صورت تایید باشید، ممکن است آماده نباشند.

اخیرا: چگونه فناوری بلاک چین چگونه سرمایه گذاری مردم را تغییر می دهد

با وجود بدهی‌های فعلی و جریان نقدی، تخمین زده می‌شود که درجه سانتیگراد تا ماه اکتبر پول نقد تمام شود. با توجه به پرونده های دادگاه، پیش بینی های سه ماهه جریان نقدی سلسیوس تخمین می زند که نقدینگی به شدت در حال کاهش است و نقدینگی در اوت و سپتامبر حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است.

برایان پاسفیلد، مدیر ارشد فناوری در پروتکل مالی غیرمتمرکز Fringe Finance، مسائل مهمی را توضیح داد که در وهله اول به همه‌گیری ارزهای دیجیتال منجر شد. او به کوین تلگراف گفت:

برای رقابت یک پلتفرم متمرکز با یک پلتفرم کاملاً غیرمتمرکز، سربار باید حل شود. اما رقبای غیرمتمرکز به دلیل کمبود سربار قدرت می‌یابند، بنابراین بازیکنان سلسیوس دوست دارند بدون اجرای یک استراتژی آسیب‌پذیری، خود را حفظ کنند، که این همان چیزی است که منجر به این آشفتگی در وهله اول.»

روند ورشکستگی درجه سانتی گراد سردرگم تر می شود

روند دادگاه ورشکستگی علیه وام دهندگان مشکل دار ارزهای دیجیتال روز به روز پیچیده تر می شود. ابتدا، وکلای سلسیوس توضیح دادند که از نظر قانونی غیرممکن است که کاربران بتوانند ارز دیجیتال خود را پس بگیرند زیرا با امضای شرایط خدمات از حقوق خود چشم پوشی کرده اند.

در جلسه اولیه ورشکستگی سلسیوس، وکلای موسسه حقوقی کرکلند به رهبری پت نش توضیح دادند که چگونه کاربران خرده‌فروشی با حساب‌های Earn & Borrow مالکیت سکه‌های خود را مطابق با شرایط خدمات خود به شرکت منتقل کردند. به تفصیل توضیح دادند. در نتیجه، سلسیوس در «استفاده، فروش، تعهد و تنظیم مجدد آن سکه‌ها» آزاد است.

شرایط استفاده از حساب درجه سانتیگراد.منبع: Celsius Presentation

سلسیوس از طریق حرکت “روز اول” گفت که قصد دارد به پرداخت حقوق کارکنان و ارائه مزایا ادامه دهد. این شرکت همچنین گفت که به خدمات وام های موجود با تاریخ سررسید، مارجین فراخوان و پرداخت بهره مانند گذشته ادامه خواهد داد. سلسیوس همچنین اعضای جدیدی را برای هدایت آن در فرآیند بازسازی منصوب کرد، از جمله دیوید بارت، موسس و مدیر عامل شرکت شاخص XOUT Capital و به اصطلاح «پیشگام» سرمایه‌گذاری مضطرب.

زمانی که نمایندگان متولی ایالات متحده که بر این دعوا نظارت می‌کردند، ادعا کردند که «هیچ درک واقعی» از ماهیت یا ارزش دارایی‌های ارزهای دیجیتال سلسیوس یا محل ذخیره آن‌ها ندارند، دعوا به سمت دیگری کشیده شد. یا سوءمدیریت فاحش” و همچنین “مسائل شفافیت قابل توجه” پیرامون کسب و کار سلسیوس در چارچوب پرونده ورشکستگی.

او به کوین تلگراف گفت، آنا بکر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران EndoTech به کوین تلگراف توضیح داد که در نهایت چه چیزی منجر به سقوط Celsuis شد.

“سلسیوس چیزی بیش از یک ماشین وام دهی ساخته است. جامعه ای قوی از پیروان با انگیزه ایجاد کرده است. نیمه مخاطره آمیز بود: “قبیله” مؤمنان خوش بین هستند، اما باید با واقعیت های خشن مدیریت ریسک و ورشکستگی روبرو شوند. بنابراین در حالی که هیجان زیادی در جامعه وجود دارد، دهانه ارزش واقعی است و همچنان عمیق تر می شود. “

در ۱۷ آگوست، مارتین گلن، قاضی ارشد ورشکستگی منطقه جنوبی نیویورک، درخواست سلسویس را برای راه اندازی یک تجارت استخراج و فروش BTC به عنوان ابزاری برای بازگرداندن ثبات مالی، علیرغم مخالفت های متولی ایالات متحده، تأیید کرد. این بدان معناست که آنها فرصتی دارند تا به عنوان یک نهاد تجاری ادامه دهید و از ورشکستگی جان سالم به در ببرید. البته نه در مورد انحلال، بلکه در یک پایگاه سازماندهی شده و بازسازی شده.

تلاش های جامعه درجه سانتیگراد ممکن است به ثمر نرسد

جامعه سلسیوس پس از مسدود شدن وجوه و مراحل ورشکستگی قوی باقی ماند.

همچنین یک طرح بازیابی غیررسمی و مبتنی بر جامعه وجود دارد که به نظر می رسد با هشتگ #CELShortSqueeze در توییتر مورد توجه قرار گرفته است. این اقدام قصد دارد فروشندگان توکن سلسیوس را مجبور کند تا با افزایش عمدی قیمت توکن CEL از طریق خرید عمده و برداشت توکن ها از صرافی های مختلف، موقعیت های فروش خود را پوشش دهند.

قیمت CEL از ۰.۶۷ دلار در ۱۹ ژوئن به ۱.۵۹ دلار در ۲۱ ژوئن افزایش یافت که در مقایسه با رشد ۱۲.۳۷ درصدی بازار کریپتو در مدت مشابه، ۱۸۰ درصد جهش کرد. با این حال، کارشناسان معتقدند که اثرات فشرده سازی کوتاه مدت کوتاه است.

جکسون زنگ، مدیر عامل شرکت کارگزاری کریپتو Caleb & Brown به کوین تلگراف گفت: “سلسیوس مالک اکثریت ۹۰٪ CEL تحت Etherscan است، اما در مراحل ورشکستگی است. توکن ها را نمی توان فروخت یا جابه جا کرد، اما معامله گران باید ۰.۵-۲.۵٪ پرداخت کنند. هر روز برای کوتاه کردن توکن های خود، بسیاری از آنها در دو ماه گذشته موقعیت های فروش خود را بسته اند. من مجبور شدم.

شرکت‌هایی که ورشکست می‌شوند بعید است مسیر مثبتی را طی کنند. پس از باز شدن قفل عرضه، می‌توانند شورت‌ها را پوشش دهند، در نتیجه بر قیمت‌ها تأثیر منفی می‌گذارند و تأثیر فشارهای کوتاه را از بین می‌برند.»

الکس ماشینسکی، مدیر عامل سلسیوس، استراتژی معاملاتی شرکت وام‌دهنده کریپتو را در بحبوحه شایعات ژانویه مبنی بر برنامه‌ریزی فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) برای افزایش نرخ بهره توصیف کرده است. طبق گزارش‌ها، این استراتژی تحت کنترل بود.

اخیر: بیت کوین و سیستم بانکی: درهای بسته و نقص های قدیمی

طبق گزارش فایننشال تایمز، ماشینسکی شخصاً بر معاملات فردی نظارت می کرد و کارشناسان مالی را نادیده می گرفت تا از درجه سانتیگراد در برابر سقوط مورد انتظار بازار ارزهای دیجیتال محافظت کند. طبق گزارش‌ها، مدیرعامل سلسیوس دستور فروش «صدها میلیون دلار» بیت‌کوین را در یک مورد صادر کرد و در عرض ۲۴ ساعت سکه‌ها را با ضرر دوباره خرید.

همانطور که روند ورشکستگی پیچیدگی وام دهندگان رمزنگاری را آشکار می کند، سلسیوس ممکن است با سرنوشتی مشابه با بسیاری از همتایان خود از جمله Voyager، BlockFi و Hoddlenote مواجه شود.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا