اخبار ارز دیجیتال

درجه سانتیگراد، ۳AC نشان داد که چرا زیرساخت های مالی باید در زنجیره حرکت کند

به جای فعالیت در تاریکی، بازیگران بیشتری در صنعت مالی باید تراکنش‌های خود را به زنجیره‌های بلوکی انتقال دهند که در آن هر حرکت عمومی است.

پس از فروپاشی اکوسیستم Terra، ورشکستگی درجه سانتیگراد و سقوط Three Arrows Capital، پوشش جریان اصلی ارزهای دیجیتال به شدت منفی بوده است، اما این رویدادها در نهایت دلیل آن را نشان می دهند. بیشتر کل سیستم مالی باید به صورت زنجیره ای کار کند و شفافیت و اطلاعات بیشتری را برای فعالان بازار به ارمغان بیاورد.

در هر سه مورد، آسیب توسط نهادهای غیرشفاف خارج از زنجیره ایجاد و تشدید شد. دلایل این سه رویداد قابل توجه است، اما آنها آسیب قابل توجهی به شهرت صنعت به عنوان یک کل وارد کردند. این رویدادها نشان داد که صنعت به شفافیت بیشتری نیاز دارد. این امر با داده های زنجیره ای بیشتر و ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها امکان پذیر خواهد بود.

طرفداران فناوری بلاک چین اغلب شفافیت آن را تبلیغ می کنند. این شبکه یک مخزن از داده های مالی باز و بدون فساد است که به ما امکان می دهد فعالیت های اقتصادی را با دقت بی سابقه ای اندازه گیری کنیم. این فناوری جدید یک رکورد تغییرناپذیر از هر معامله ایجاد می کند که از طریق جمع آوری داده ها و تحقیق می توان احساسات و رفتار سرمایه گذاران را اندازه گیری کرد.

داده های زنجیره ای بینشی از رویدادهای بازار ارائه می دهد

تجزیه و تحلیل داده های روی زنجیره در فضای بلاک چین ضروری شده است. با مشاهده داده های تراکنش و موجودی کیف پول ارزهای دیجیتال بینش ارزشمندی از شرایط بازار به دست آورید. این برای شرکت کنندگان و سرمایه گذارانی که سعی در برنامه ریزی حرکت بعدی خود دارند بسیار مهم است. داده ها نه تنها داستان تاریخی بازار را بیان می کنند، بلکه هر سرمایه گذار را قادر می سازد قبل از ورود به معامله یا تعامل با بازار، تصمیمات آگاهانه بگیرد.

مربوط: صندوق تامینی ۱۰ میلیارد دلاری ورشکسته، موسس در حال فرار

اهمیت پلتفرم های تحلیلی هرگز به این اندازه آشکار نبوده است. پلتفرم های تجزیه و تحلیل برای یادگیری از اشتباهات و درک نقاط ضعف در اکوسیستم بلاک چین ضروری هستند. رویدادهای منتهی به سقوط درجه سلسیوس و اعلام برگزاری ۳AC توسط تحلیلگران و رسانه ها به طور کامل مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. این تحقیق به ویژه برای ترسیم تصویری مفید بود که نشان می‌داد کجا شروع شد و چگونه گسترش یافت. تعداد کمی آن داده ها روی زنجیره بود. اگر ۳AC و Celsius دید کاملی از دارایی‌های خود در زنجیره داشتند (شبیه به پلتفرم‌هایی مانند Aave که در آن وثیقه می‌تواند توسط هر کسی حسابرسی و تأیید شود)، سرمایه‌گذاران و اعتباردهندگان کمتری می‌توانستند فریب بخورند.

معیارهای روی زنجیره بیت کوین از ۲۳ آگوست ۲۰۲۲. منبع: Into the Block

به طور مشابه، هوش زنجیره ای نه تنها در تحلیل تاریخی، بلکه در حرکات بازار در زمان واقعی نیز نقش دارد. هنگامی که Terra USD (UST) پیوند خود را از دست داد، داده‌ها ضروری به نظر می‌رسند و به کاربران اطلاعاتی در زمان واقعی در مورد حرکات و موقعیت‌های مهم‌ترین و بزرگترین بازیگران صنعت ارائه می‌دهند. سازمان‌هایی که بینش خود را نسبت به این داده‌ها داشتند، توانستند از بدترین عدم اتصال UST جلوگیری کنند.

تسطیح زمین بازی

تجزیه و تحلیل زنجیره ای نوید دسترسی برابر به اطلاعات را ارائه می دهد و مبتنی بر هیاهو، احساسات یا تجزیه و تحلیل فنی نیست. این نوع تجزیه و تحلیل می تواند صرفاً بر روی داده ها تمرکز کند. مزیت اصلی معیارهای روی زنجیره توانایی آنها در توضیح رفتار سرمایه گذار و سلامت شبکه در زمان واقعی است. علاوه بر این، داده‌های زنجیره‌ای با افشای استراتژی‌ها و فعالیت‌های شرکت‌کنندگان برتر، زمین بازی را هموار می‌کند.

مطالب مرتبط: Crypto Biz: داستان ۳AC پیچ و تاب عجیب دیگری به خود می گیرد

داده های شفاف یکی از ویژگی های اصلی شبکه های بلاک چین است. فروپاشی Luna، ۳AC، سلسیوس و دیگران به عنوان توجیهی برای این باور تلقی شد که آنها اکوسیستمی از “ابر کدهای سایه” آلوده به جنایتکاران و کلاهبرداری هستند، اما واقعیت این است که این نهادها به سرمایه گذاران اجازه نمی دهند که من فقط می توانستم انجام دهم. خسارت. بیشتر عملیات آنها خارج از زنجیره بود.

در نهایت، پادزهر اپیدمی ارزهای دیجیتال، مقررات یا اجرای قانون نیست، بلکه بیشتر زیرساخت های مالی را در زنجیره تجزیه و تحلیل کنید و آن را در اختیار افراد بیشتری قرار دهید.

جان کالابرس مدیر محصول نانسن او پیش از این برای شرکت‌های بزرگ در حوزه فناوری مالی مانند FIS و Fidelity و همچنین استارت‌آپ‌هایی مانند Cinch و Monit کار می‌کرد. جان ریشه در امور مالی سنتی دارد، دارای عناوین CFA و FRM است، اما علاقه زیادی به آینده امور مالی دارد، جایی که محصولات از طریق فناوری بلاک چین غیرمتمرکز، شفاف‌تر و کارآمدتر می‌شوند. زمانی که جان کار نمی کند یا با ارزهای رمزنگاری شده معامله نمی کند، زمانی را در خانه با شیبا اینو جوز هندی خود می گذراند.ᐧ

نظرات بیان شده نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود.

نویسنده: John Calabrese

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا