🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس سابق CFTC: CBDC باید از حریم خصوصی محافظت کند، نه ابزار نظارت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس سابق CFTC استدلال کرده است که اقدامات AML و KYC منسوخ شده و از نظر قانون اساسی مشکوک هستند و گفت که رمزنگاری می تواند بهتر عمل کند.

رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) می گوید که ایالات متحده باید توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را از «سکه نظارتی» به «سکه آزادی» هدایت کند.

کریستوفر جیانکارلو، که از دیدگاه مدافعان رمزارزها “پدر رمزنگاری” نامیده می شود، در سرمقاله ای در هیل در ۱۳ مارس گفت که ایالات متحده “باید بر توسعه CBDC” تاثیر بگذارد. او گفت که تلاش می کند از “ارزش های دموکراتیک مانند آزادی بیان محافظت کند.” و حق حفظ حریم خصوصی.” “، از فناوری فعلی استفاده شده در برخی از پروتکل های ارزهای دیجیتال استفاده می کند.

جیانکارلو، یکی از بنیانگذاران پروژه دلار دیجیتال، که بر مطالعه تأثیر CBDCها در ایالات متحده متمرکز است، در گزارشی در ۱ مارس که برای مؤسسه امریکن انترپرایز (API) همکاری داشت، گفت: در مورد ملاحظات حریم خصوصی با همکار API جیم هارپر.

او گفت که ایالات متحده باید از “Freedom Coin” حمایت کند، یک CBDC که سطح بالایی از حریم خصوصی را تضمین می کند.

جیانکارلو و هارپر در مقاله خود استدلال کردند که CBDC می تواند فرصتی برای “ارزیابی مجدد فعالیت های نظارت مالی مدرن” و تقویت حمایت های قانون اساسی ارائه دهد.

برای دستیابی به این هدف، CBDC از تکنیک‌های رمزنگاری مانند اثبات‌های دانش صفر، رمزگذاری همومورفیک، و محاسبات چند جانبه برای ایجاد گزاره‌های رمزگذاری‌شده بدون افشای اطلاعات اساسی توسط طرفین استفاده می‌کند. می‌تواند صحت داشته باشد.

نویسندگان استدلال کردند که این فناوری‌ها «اجرای هوشمندانه» پیشگیری از جرم را ممکن می‌سازد.

اول، ایالات متحده باید در سیاست نظارت مالی فعلی خود تجدید نظر کند. نویسندگان به طور خاص با اسناد اخیر صادر شده توسط دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، مخالفت کردند.

ارزیابی فنی اخیر سیستم ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده توسط دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید (OSTP) نشان می‌دهد که نظارت مالی در غرب بیش از آن چیزی است که بسیاری بخواهند اعتراف کنند شبیه چین است.

آنها گفتند که اسناد OSTP “عدم تمایل به تکامل فراتر از سیستم نظارت مالی مشکوک امروزی را نشان می دهد.”

جیانکارلو و هارپر به اقدامات ضد پولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC) به عنوان مشکل ساز اشاره کردند و گفتند که آنها اجازه بررسی بیش از حد بدون دلیل احتمالی را می دهند.

مرتبط: CBDC آینده ما را تهدید می کند، بنابراین وقت آن رسیده است که بایستیم

آنها استدلال کردند که اگر حریم خصوصی CBDC تضمین نشده باشد، خطر استفاده از آن همانطور که در چین است وجود دارد.

یوان الکترونیکی با قابل مشاهده کردن تمام تراکنش ها برای بانک خلق چین، “به دولت چین اجازه می دهد تا سازگاری سیاسی را با رفاه شخصی ترکیب کند و مخالفان سیاسی را به فقر بکشاند.” آنها نظر خود را بیان کردند.

افکار نویسندگان با نگرانی‌های سناتور تام امر، یکی از مخالفان سرسخت CBDC در ایالات متحده، که قانون ضد نظارت CBDC 2022 را معرفی کرد، مشترک است.

Emmer نگرانی‌هایی را در مورد CBDC‌هایی که می‌توانند طوری برنامه‌ریزی شوند که «داده‌های سطح تراکنش را به تک تک کاربران ردیابی کنند» و «از فعالیت‌های غیرمحبوب سیاسی جلوگیری کنند» ابراز کرد. ایمر همچنین رئیس مشترک گروه بلاک چین کنگره ایالات متحده است.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا