اخبار ارز دیجیتال

تنها راه حل CBDC برای “تداوم هموار” سیستم مالی: ECB

یک مقاله کاری بانک مرکزی اروپا به دنبال شناسایی مسائل و اجماع در مورد CBDC ها و شناسایی شکاف های تحقیقاتی، مانند آنچه کاربران می خواهند، بود.

بانک مرکزی اروپا (ECB) گفت که معرفی پول نقد دیجیتال به شکل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به نظر می رسد “تنها راه حل” برای اطمینان از “تداوم هموار” سیستم پولی فعلی باشد. من اینجا هستم. .

این نظر به‌عنوان بخشی از مجموعه‌ای از مقالات کاری بانک مرکزی اروپا منتشر شده در ماه آگوست تهیه شده است که در مورد سیاست‌های پولی و ثبات مالی در ارتباط با CBDC‌ها بحث می‌کند و از بینش‌های ۱۵۰ مقاله دانشگاهی در این زمینه استفاده می‌کند. من اینجا هستم.

این مقاله با مشاهده این نکته آغاز شد که علاقه به «اقتصاد پول و پرداخت‌ها» طی پانزده سال گذشته به‌طور چشمگیری افزایش یافته و فراتر از محافل دانشگاهی محدود گسترش یافته است.

پس از بررسی این فرآیند، وایت پیپر انگیزه ایجاد یک CBDC و مشکلات حریم خصوصی مرتبط با آن را تشریح می کند. نویسنده مشاهده کرد که:

«مصرف‌کنندگان در نظرسنجی‌ها به حفظ حریم خصوصی اهمیت زیادی می‌دهند، اما در عمل تمایل دارند داده‌ها را به صورت رایگان یا در ازای پرداخت غرامت بسیار کم ارائه دهند. […]محققان با تحلیل ریشه‌های این دوگانگی ظاهری، به عوامل مختلفی اشاره می‌کنند. ”

با این وجود، مقاله نتیجه می گیرد که معرفی CBDC “تنها راه حلی است که تداوم روان سیستم پولی فعلی را تضمین می کند. سیستم مالی، توجه داشته باشید:

هیچ جایگزین نظارتی وجود ندارد که نوید حذف تهدیدات سیستم پولی دو لایه را بدهد. پول نقد فقط به شکل فیزیکی در دسترس است و از نظر ساختاری برای عصر دیجیتال مناسب نیست. ”

اهمیت دستیابی بانک‌های مرکزی به سطح مناسبی از «استفاده» از CBDC مورد تأکید قرار گرفت و نویسندگان همچنین اقدامات نظارتی را در نظر گرفتند که می‌تواند به CBDCها در دستیابی به اهدافشان کمک کند.

این مقاله همچنین نگرانی‌ها مبنی بر اینکه CBDC‌ها می‌توانند باعث انقباض در عرضه اعتبار شوند را رد کرد و اشاره کرد که ادعاهایی مبنی بر اینکه CBDC‌ها می‌توانند یک نیروی مخرب بالقوه باشند بی‌اساس است. حریم خصوصی به عنوان منطقه ای که به تحقیقات بیشتری نیاز دارد، شناسایی شد، همانطور که ترجیح کاربر نهایی برای عملکرد CBDC بود.

مرتبط: مقامات توضیح می دهند که چرا CBDC چین نباید مانند پول نقد ناشناس باشد

این دومین مقاله ای است که بانک مرکزی اروپا در این ماه به مسائل رمزنگاری اختصاص داده است. ما قبلاً امکانات پرداخت برون مرزی CBDC، بیت کوین (BTC) و استیبل کوین ها را به نفع CBDC مقایسه کردیم.

این مقاله توسط تونی آنرت، اقتصاددان تحقیقاتی بانک مرکزی اروپا، کاترین آسنماچر، رئیس بخش سیاست پولی و استراتژی بانک مرکزی اروپا، پیتر هافمن، اقتصاددان، بخش تحقیقات مالی و دیگران نوشته شده است.

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا