🚨 اخبار ارز دیجیتال

تنها ۱۷ درصد از روس ها موافق ذخیره بیش از ۲۰۰ دلار در CBDC هستند

شایع ترین موانع ذکر شده شامل اطلاعات ناکافی در مورد فناوری (۲۲٪) و نگرانی در مورد سرقت سایبری و خرابی سیستم (۲۱٪) است.

بر اساس نظرسنجی اخیر انجام شده توسط تیم مشترک صرافی سنت پترزبورگ و سیستم معاملاتی روسیه (RTS)، بیش از نیمی از مردم روسیه آماده ذخیره پول خود در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند. با این حال، تنها ۱۷٪ از مردم هنگام ذخیره بیش از ۲۰۰۰۰ روبل (حدود ۲۱۲ دلار) به روبل های دیجیتال اعتماد می کنند.

بیش از ۲۰۰۰ نفر بین ۱۸ تا ۶۵ سال در سراسر کشور به این نظرسنجی پاسخ دادند و نتایج در روزنامه محلی ایزوستیا در ۲۴ اوت منتشر شد. بر اساس این گزارش، ۵۸.۳ درصد از پاسخ دهندگان از نظر تئوری آماده هستند تا پول خود را در CBDC بگذارند.

با این حال، اکثریت آنها (۲۳.۸٪) معتقدند که فقط مبالغی بین ۵۰۰۰ روبل (۵۳ دلار) تا ۲۰۰۰۰ روبل (۲۱۲ دلار) به پول دیجیتال منتقل می کنند. نه درصد از پاسخ دهندگان تصور می کنند بین ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ روبل (۲۱۲ تا ۵۲۹ دلار) در CBDC ذخیره کنند، و ۲٪ از آنها تا ۱۰۰۰۰۰ روبل (۱۰۵۸ دلار) ذخیره می کنند. تنها ۲.۴ درصد حاضرند ایده ذخیره تمام پول خود را در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی انجام دهند.

مربوط: لین آلدن می گوید که یک ارز بریکس با پشتوانه طلا «بسیار دشوار» است

شایع ترین موانع ذکر شده شامل اطلاعات ناکافی در مورد فناوری (۲۲٪) و نگرانی در مورد سرقت سایبری و خرابی سیستم (۲۱٪) است.

در ۱۵ آگوست، روسیه آزمایش عملیاتی خود را با روبل دیجیتال آغاز کرد. یک گروه محدود متشکل از ۱۳ بانک و مشتریان آنها در آزمون آزمایشی شرکت خواهند کرد. مرحله اول بر تکمیل عملیات اساسی تمرکز دارد. این مرحله فرآیندهای کلیدی مانند باز کردن و تأمین مالی حساب‌های روبل دیجیتال، تسهیل تراکنش‌های روبل دیجیتال همتا به همتا، ساده‌سازی پرداخت‌های خودکار، و اتخاذ خلاقانه کدهای QR برای خرید و تراکنش‌های خدمات یکپارچه را در اولویت قرار می‌دهد.

به گفته اولگا اسلوبوگاتوا، معاون اول رئیس بانک روسیه، استراتژی بانک روسیه شامل پذیرش گسترده روبل دیجیتال تا سال ۲۰۲۵-۲۰۲۷ است.

مجله: آیا پرداخت های باج افزار باید ممنوع شود؟ ایده ای جذاب اما خطرناک

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا