🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار کاردانو مسیری را که در ساختمان کاردانو طی نشده است فاش می کند

تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در بیانیه اخیر، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو به اشتراک گذاشت که تقریباً پلتفرم بلاک چین کاردانو را با استفاده از زبان برنامه نویسی Clojure ساخته است.

در یک بحث X، بنیانگذار Cardano اخیراً نگاهی جذاب به فرآیند تصمیم گیری اولیه که منجر به ایجاد Cardano شد را به اشتراک گذاشت. این یک لحظه مهم را نشان داد: انتخاب بین Clojure، یک گویش پویا و کاربردی Lisp، و Haskell، یک زبان برنامه نویسی تابعی تایپ ایستا.

با این حال، این تصمیم در نهایت به Haskell رسید، تحت تاثیر پتانسیل Cloud Haskell و امید به استفاده از Liquid Haskell و Agda.

هاسکینسون این را در گفتگوی X با مدیر فنی بنیاد کاردانو، Ktorz توضیح داد. هر دو دانش زبان های برنامه نویسی مختلف و علاقه خاصی به Lisp، که Clojure گویش آن است، نشان داده اند.

علیرغم علاقه اولیه به Clojure، هاسکینسون توضیح داد که Haskell را به Clojure به دلیل Cloud Haskell انتخاب کرده است و همچنین امیدوار است از Haskell/agda مایع استفاده کند. Cloud Haskell یک چارچوب محاسباتی توزیع شده ارائه می دهد که به خوبی با نیازهای پلت فرم بلاک چین سازگار است، در حالی که Liquid Haskell و Agda قابلیت های پیشرفته ای را برای اطمینان از تأیید رسمی و صحت کد ارائه می دهند.

با نگاهی به گذشته، هاسکینسون به سفری می اندیشد که می توانست در صورت ساخت کاردانو با Clojure انجام شود. او یک Cardano را تصور می کند که کاملاً بر روی Clojure ساخته شده است و از ClojureScript برای توسعه سمت مشتری و ClojureSpec برای مشخصات و آزمایش استفاده می کند.

مرتبط با

افکار هاسکینسون مملو از پشیمانی نیست، بلکه با تأملی متفکرانه در مورد آنچه می‌توانست باشد، پر شده است. او فکر می کند این مسیر می تواند “یک سفر عالی” باشد.

هاسکینسون گفت: «با نگاهی به گذشته، نوشتن همه چیز در Cardano با استفاده از ClojureScript و ClojureSpec سفر بسیار خوبی بود.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا