🚨 اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور کالیفرنیا به ۱۷ وب سایت رمزنگاری مشکوک به کلاهبرداری هشدار داد

آخرین باری که DFPI چنین حجم بالایی از هشدارهای تقلب در ارزهای دیجیتال را ارسال کرد، در ماه ژوئن بود که به ۲۶ پلتفرم مشکوک به ارزهای دیجیتال هشدار داد.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) 17 اخطار جداگانه در طی دو روز به کارگزاران و وب‌سایت‌های مظنون به تقلب ارزهای دیجیتال صادر کرد.

این فهرست شامل Tahoe Digital Exchange، TeleTrade Options، Tony Alin Trading Firm، Hekamenltd/Tosal Markets Limited، Trade 1960، Yong Ying Global Investment Company Limited، Unison FX، VoyanX.com، ZC Exchange و دیگران است.

علاوه بر این، دو سایت کپی وجود دارد که با استفاده از eth-Wintermute.net و UniSwap LLC به عنوان دو نام بزرگ در بخش کریپتو ظاهر می شوند.

در زمان نگارش این مقاله، صفحه هشدارهای مصرف کننده DFPI 17 هشدار را در ۲۷ دسامبر و ۲۸ دسامبر فهرست می کند که ادعا می کند این شرکت ها “مظنون به کلاهبرداری علیه مصرف کنندگان کالیفرنیایی هستند.”

برای DFPI غیرمعمول است که این تعداد هشدار را به طور همزمان ارسال کند، که نشان می دهد ممکن است تعداد گزارش های کلاهبرداری رمزنگاری در اواخر سال افزایش یافته باشد. DFPI معمولاً هشدارهای پراکنده تحقیقات را به مشاغل یا هشدارهای حوادث خاص ارسال می کند.

آخرین باری که DFPI چنین حجم بالایی از هشدارهای تقلب در ارزهای دیجیتال را ارسال کرد، در ۱۵ ژوئن بود که به ۲۶ پلتفرم رمزارز مشکوک هشدار داد.

این هشدارها به شکایات شهروندان علیه کارگزاران و وب‌سایت‌ها پاسخ می‌دهد و DFPI می‌گوید که افراد در موارد خاص بین ۲۰۰۰ دلار تا ۱.۲ میلیون دلار از دست داده‌اند. با این حال، DFPI فقط بیان می کند که این وب سایت ها “به نظر می رسد درگیر کلاهبرداری هستند.”

یک موضوع کلیدی که در بیشتر این هشدارها مطرح شده است، مربوط به تقلب در کشتار خوک است. این شامل افراد یا گروه‌هایی می‌شود که هویت‌های جعلی را به صورت آنلاین ایجاد می‌کنند و روابط یا دوستی‌های جعلی را از طریق رسانه‌های اجتماعی، پیام‌رسانی و برنامه‌های دوستیابی ایجاد می‌کنند.

در قتل عام خوک و کلاهبرداری‌های عاشقانه، کلاهبرداران معمولاً هفته‌ها یا ماه‌ها را صرف ایجاد یک رابطه خویشاوندی جعلی می‌کنند تا اعتماد قربانی را جلب کنند، قبل از اینکه به تدریج مکالمه را به سمت سرمایه‌گذاری سوق دهند، اغلب آنها را با «فرصت‌های» سرمایه‌گذاری فریب می‌دهند که برای واقعی بودن خیلی خوب هستند. .

هدف نهایی ارائه ارز دیجیتال به قربانی از طریق یک نسخه تقلید شده از یک وب سایت قانونی (مانند UniSwap LLC یا eth-Wintermute.net در این مورد) یا با انتقال وجه به یک آدرس کیف پول مبهم است. سرمایه گذاری در

گفته می‌شود که در کنار کشتار خوک، کلاهبرداران تاکتیک دیگری به نام «طرح پیش پرداخت» را به کار گرفته‌اند که برای پردازش برداشت‌های جعلی از سایت‌های متقلبانه، پول زیادی طلب می‌کنند.

اگر قربانی فریب خورده باشد، کلاهبرداران نه تنها سرمایه اولیه را به جیب می زنند، بلکه آن را با یک تکه اضافی تکمیل می کنند، سپس بلافاصله هر نوع تماسی را قطع می کنند.

مربوط: کلاهبرداران با جعل هویت وزارت خارجه ایالات متحده ادعا می کنند که به کاربران آسیب دیده FTX کمک می کنند

DFPI از مصرف‌کنندگان می‌خواهد قبل از پذیرش هرگونه درخواست برای ارائه خدمات سرمایه‌گذاری یا مالی احتیاط کنند.

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا