اخبار ارز دیجیتال

Bybit نقل و انتقالات بانکی دلار آمریکا را به دلیل تعلیق شریک به حالت تعلیق در می آورد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Bybit مستقر در دبی آخرین صرافی ارز دیجیتال است که پس از ادعای سردرگمی شریک، نقل و انتقالات سیمی دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورده است.

صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در دبی، Bybit، پذیرش سپرده‌های دلاری آمریکا (USD) از طریق انتقال بانکی را پس از «قطع شریک» متوقف کرده است. تا 10 مارس می توان وجوه را از طریق انتقال سیمی برداشت کرد.

در یک پست وبلاگی در تاریخ 4 مارس، این شرکت ارزهای دیجیتال گفت: “سپرده های USD از طریق انتقال سیمی (SWIFT) و انتقال سیمی (برای بانک های ایالات متحده) دیگر در دسترس نیستند.” از طرف دیگر، می توانید با استفاده از کیف پول Advcash یا کارت اعتباری خود، به واریز به دلار آمریکا ادامه دهید.

برداشت از کیف پول Advcash به زودی در دسترس خواهد بود. بای‌بیت ادعا می‌کند که وجوه کاربران «ایمن و مطمئن» است، اما از مشتریانی که قصد برداشت دلار را دارند می‌خواهد «در اسرع وقت برای جلوگیری از سردرگمی احتمالی» برداشت کنند.

بای‌بیت یکی از شرکت‌هایی است که در وام‌دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس گلوبال تریدینگ مشارکت دارد، که در 20 ژانویه ورشکستگی فصل 11 را اعلام کرد.

به گفته بن ژو، مدیر عامل Bybit، قرار گرفتن در معرض آن از طریق بازوی سرمایه گذاری خود، Mirana Asset Management، بالغ بر 150 میلیون دلار است. ژو گفت که در مجموع 120 میلیون دلار وجوه تعهد شده و منحل شده است. علاوه بر این، او اطمینان داد که تمام وجوه مشتری به حساب‌های جداگانه ارسال می‌شود و محصولات برنده Bybit از Mirana استفاده نمی‌کنند.

این قطعی یک روز پس از آن رخ می دهد که بانک سیلورگیت برنامه های خود را برای تعطیلی شبکه پرداخت دارایی دیجیتال خود اعلام کرد و مدعی شد که تعطیلی یک “تصمیم مبتنی بر ریسک” است. این شبکه یکی از اصلی ترین نقاط ورود و خروج دلار در صنعت ارزهای دیجیتال آمریکا بود.

فشار نظارتی و نشت بازار به دنبال فروپاشی چشمگیر صرافی کریپتو FTX در نوامبر 2022، بانک‌های ایالات متحده را مجبور می‌کند که قرار گرفتن در معرض دارایی‌های کریپتو را کاهش دهند.

بایننس ماه گذشته اعلام کرد که به طور موقت انتقال بانکی به دلار آمریکا را متوقف می کند. در اوایل ژانویه، صرافی اعلام کرد که شریک انتقال سوئیفت آن، Signature Bank، تنها تراکنش‌های کاربران با حساب‌های بانکی دلار آمریکا بالای 100000 دلار را پردازش می‌کند. اعلام کرد که در حال کاهش است.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا