اخبار ارز دیجیتال

افزایش 41 درصدی مصرف انرژی BTC در 12 ماه، افزایش ریسک نظارتی

اتحادیه اروپا اوایل سال جاری پیشنهاد ممنوعیت استخراج کریپتو را رد کرد، اما به زودی مقررات بیشتری برای کاهش اثرات زیست محیطی استخراج کریپتو اعمال خواهد شد.

بیت کوین (BTC) علیرغم بهبودهای چشمگیر در بهره وری انرژی و ترکیب انرژی متنوع تر و پایدارتر، نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش مصرف انرژی داشته است.

این داده ها بر اساس گزارش سه ماهه سوم سال 2022 توسط شورای استخراج بیت کوین (BMC) است که نماینده 51 شرکت بزرگ استخراج بیت کوین در جهان است.

بر اساس این گزارش، استخراج بیت کوین 0.16 درصد از انرژی تولید شده در جهان را مصرف می کند، کمی کمتر از انرژی مصرف شده توسط بازی های رایانه ای طبق BMC، که “مقدار ناچیزی از انرژی جهان” در نظر گرفته می شود. من اینجا هستم.

استخراج بیت کوین همچنین 0.10 درصد از انتشار کربن جهانی را تولید کرد که BMC آن را “ناچیز” ارزیابی کرد.

رشد مصرف انرژی بیت کوین به دلیل رشد 8.34 درصدی هش ریت شبکه در سه ماهه سوم 2022 است که 73 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین Glassnode، “افزایش نرخ هش به دلیل آنلاین شدن سخت افزار استخراج کارآمدتر و/یا استخراج کنندگان با ترازنامه های برتر است که سهم بیشتری از شبکه قدرت هش دارند. من فکر می کنم به این واقعیت بستگی دارد که وجود دارد.

این گزارش ادعا می کند که بهره وری استخراج بیت کوین 23 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، یعنی 5814 درصد در طول هشت سال گذشته، اما افزایش بیشتر در مصرف کلی انرژی می تواند تنظیم کننده ها را وادار به بررسی این موضوع کند.

ماینرهای بیت کوین تحت فشار فزاینده ای از طرف محیط بانان هستند که استدلال می کنند مصرف برق برای محیط زیست مضر است. صلح سبز در حال حاضر یک کمپین “تغییر کد، نه آب و هوا” را برای تشویق شبکه بیت کوین به سمت اثبات سهام اجرا می کند، اما حساب رسمی آن تاکنون تنها 1100 دنبال کننده دارد.

در 18 اکتبر، اتحادیه اروپا (EU) سندی را منتشر کرد که در آن یک برنامه عملیاتی برای اجرای توافق سبز اروپایی و طرح REPowerEU ارائه شد. هر دو قصد دارند از نزدیک فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال و اثرات زیست محیطی آن را نظارت کنند.

رصدخانه و انجمن بلاک چین اروپا (EUBOG) همچنین پیشنهاد کرده است که اتحادیه اروپا اقدامات کاهشی را برای کاهش اثرات منفی آب و هوا ناشی از بخش دارایی های دیجیتال اتخاذ کند.

این پیشنهاد قبلاً تا حدودی اجرا شده است و اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواسته است که “اقدامات هدفمند و مناسب برای کاهش مصرف برق استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال” را برای مقابله با کاهش شدید انرژی عرضه شده توسط روسیه اتخاذ کنند. من از شما می خواهم که اتخاذ کنید. عمل.”

مربوط: محققان ادعا می کنند که تأثیر آب و هوای بیت کوین بیشتر از طلا به «نفت دیجیتال» نزدیک است

علیرغم رد پیشنهاد اتحادیه اروپا در ماه مارس مبنی بر ممنوعیت کل استخراج ارزهای دیجیتال، فشار برای مقررات سختگیرانه تر در راه است.

در مورد ایالات متحده، به نظر می رسد اقدامات نظارتی از پاسخ اتحادیه اروپا عقب مانده است.

در ماه سپتامبر، دفتر علوم کاخ سفید یک سند 46 صفحه‌ای منتشر کرد که اثرات آب و هوا و انرژی دارایی‌های کریپتو را بررسی می‌کرد، اما نتیجه‌گیری‌ها متفاوت بود و برنامه‌های مهمی هنوز در انتظار هستند.نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا