🚨 اخبار ارز دیجیتال

آرتور هیز: بازار صعودی بیت‌کوین در ماه مارس آغاز می‌شود و در کمتر از یک سال آینده بیشتر می‌شود

یکی از بنیانگذاران BitMEX می گوید بیت کوین از زمان برنامه ۲۵ میلیارد دلاری فدرال رزرو با هدف تثبیت سیستم بانکی ایالات متحده در یک روند صعودی است.

به گفته آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX و مدیر عامل سابق، بیت کوین (BTC) در حدود شش ماه گذشته روند صعودی داشته است، اما بازار هنوز واکنشی نشان نداده است.

هیز در سخنرانی خود در ۵ سپتامبر در هفته بلاک چین کره گفت که بازار صعودی بیت کوین در ۱۰ مارس آغاز شد، روزی که بانک سیلیکون ولی (SVB) توسط شرکت بیمه سپرده فدرال خریداری شد.

دو روز قبل از تصاحب SVB در ۸ مارس، بانک Silvergate منحل شد. دو روز بعد، در ۱۲ مارس، بانک Signature توسط رگولاتورهای نیویورک مجبور به تعطیلی شد.

در پاسخ، فدرال رزرو برنامه تامین مالی مدت بانکی (BTFP) را برای جلوگیری از ورشکستگی های احتمالی بیشتر ایجاد کرد. وام‌های بانکی تا یک سال را در ازای تعهد «دارایی‌های واجد شرایط» به عنوان وثیقه ارائه می‌کند.

هیز در هفته بلاک چین در سئول سخنرانی کرد.منبع: اندرو فنتون/کوین تلگراف

«در اصل، چه چیزی [the Fed] هیز کل سیستم بانکی را با گفتن این جمله که “یک اوراق قرضه زیر آب به من بدهید و من دلارهای تازه به شما می دهم” را متوقف کرد.

من و سایرین در بازار اساساً اذعان کرده‌ایم که این مشکل، ساختار سیستم بانکی، مقصر است، بنابراین این را درست دیدیم. یکی چاپ بیشتر پول است.»

او گفت که از آن زمان، قیمت بیت کوین افزایش یافته است و در حال حاضر حدود ۲۶ درصد افزایش یافته است، با این استدلال که بازار صعودی آن روز شروع شد.

ما اساساً هرگونه تظاهر به ارزش دلار یا ارزش ارز فیات را کنار گذاشتیم.»

هیز استدلال کرد که این امر باعث شد تا معامله گران به دارایی های عرضه ثابت مانند بیت کوین فکر کنند.

مربوط: چرا جروم پاول ما را در مورد رکود احتمالی زیر سوال می برد؟

بقیه بازار هنوز واکنشی نشان نداده اند، اما او گفت که جدول زمانی برای این اتفاق ۶ تا ۱۲ ماه است.

هیز گفت که بیت کوین همچنان عملکرد خوبی خواهد داشت، حتی اگر فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی به افزایش نرخ بهره یا «چاپ پول بیشتر» برای کمک به تقویت اقتصاد ادامه دهند.

او گفت: “چه فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد یا کاهش دهد، ما در هر سناریو به عنوان یک صنعت کریپتو موقعیت خوبی داریم.”

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار محافظت کنیم – بیت کوین OG و کارشناسان بحث می کنند

نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا