اخبار ارز دیجیتال

برادر کارمند سابق Coinbase به اتهامات مربوط به تجارت داخلی اعتراف کرد: گزارش

نیکیل وحی و برادرش ایشان در ماه ژوئیه دستگیر و متهم شدند، در حالی که همدست آنها سامیر رامانی در زمان انتشار این مقاله آزاد بود.

نیکیل وحی، که به ظن همکاری با برادر و همکارانش در طرحی برای انجام معاملات داخلی با استفاده از رمزارز دستگیر شده بود، بنا بر گزارش‌ها به اتهامات کلاهبرداری توطئه اعتراف کرده است.

رویترز روز دوشنبه گزارش داد که واهی در یک جلسه استماع مجازی به مقامات اعتراف کرد که از اطلاعات محرمانه به‌دست‌آمده از کوین‌بیس برای کسب سود از تجارت ارزهای دیجیتال استفاده کرده است. برادر وحی، ایشان، به عنوان مدیر محصول در کوین بیس کار می کرد. در همین حال، ظاهراً او اطلاعاتی در مورد تاریخ عرضه توکن با برادر و همکارش سامیر رامانی به اشتراک گذاشته است. گفته می‌شود که این سه نفر حدود 1.5 میلیون دلار در تجارت 25 ارز دیجیتال مختلف بین سال‌های 2021 تا 2022 با استفاده از اطلاعات داخلی سود کسب کرده‌اند.

واهی در دادگاه گفته شد: «من می‌دانستم که دریافت اطلاعات محرمانه Coinbase و معامله بر روی آن اطلاعات محرمانه اشتباه است.

وحی و برادرش در ماه ژوئیه در سیاتل دستگیر و متهم شدند، در حالی که رامانی که در زمان انتشار این مقاله هنوز متواری بود، همچنان با اتهامات مشابهی مواجه است. کوین تلگراف گزارش داد که ایشان در ماه اوت نسبت به توطئه کلاهبرداری با سیم و اتهامات کلاهبرداری از طریق سیم بیگناه اعتراف کرد. به گزارش رویترز، نیکیل ابتدا به جرم خود اعتراف کرد، اما به عنوان بخشی از توافق با دادستان، اعتراف خود را تغییر داد.

در یک شکایت موازی علیه این سه نفر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شکایتی را مبنی بر اینکه وحی و رامانی مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار را نقض کرده اند، تنظیم کرده است. در همین پرونده ادعا شده بود که حداقل 9 توکن از 25 توکن درگیر در طرح‌های معاملاتی خودی، «اوراق دارایی‌های رمزنگاری شده» مشمول اختیارات SEC هستند. منتقدان این پرونده استدلال می‌کنند که تنظیم‌کننده‌ها به جای اینکه منتظر قانونی باشند تا نقش کمیسیون بورس و اوراق بهادار را روشن کند، رویکردی «تنظیم از طریق اجرا» دارند.

مربوط: دادستانی می خواهد NFT ها را به عنوان اوراق بهادار ادعا کند، ادعا می کند تیم حقوقی کارمند سابق OpenSea

در 8 سپتامبر، کوین بیس اعلام کرد که از کاربران تورنادو کش در شکایت آنها علیه وزارت خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند. وزارت خزانه داری ادعا کرد که به طور غیرقانونی آدرس قرارداد هوشمند کریپتو میکسر را به فهرست اتباع ویژه تعیین شده دفتر کنترل دارایی های خارجی اضافه کرده است. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس گفت: صرافی‌ها “مسئولیت محافظت از صنعت کریپتو در برابر افراط و رفتار یکسان با ارزهای دیجیتال را دارند.”نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا