اخبار ارز دیجیتال

ارائه راه حل های مبتنی بر جامعه برای وام های رمزنگاری می تواند مشکل اعتماد را حل کند

در حالی که فضای وام‌دهی کریپتو گرفتار نگرانی‌های امنیتی و اعتماد است، پلتفرم وام‌دهی کریپتو BNPL Pay یک راه‌حل نوآورانه وام‌دهی مبتنی بر جامعه را ارائه می‌دهد.

پرداخت BNPL: مواد مشارکت

نوعی از تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا توکن های ارز دیجیتال را در ازای پرداخت های بهره دوره ای وام دهند، فضای وام دهی ارز دیجیتال مرکزی است و از موجودیت های ارز دیجیتال غیرمتمرکز تشکیل شده است.

این پلتفرم‌های وام‌دهی با ارائه بازده سالانه بالاتر (APY) به سرمایه‌گذارانی که توکن‌ها را قرض می‌دهند، همان دارایی‌ها را در قالب وام‌های رمزنگاری امن به وام گیرندگان قرض می‌دهند.

با این حال، علیرغم فراهم کردن دسترسی آسان شرکت‌ها به سرمایه و بازدهی بالا برای سرمایه‌گذاران، بخش وام‌دهی ارزهای دیجیتال طعمه شیوه‌های وام دهی غیرقانونی و بیش از حد اهرمی شده است.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران کریپتو می‌ترسند که توکن‌های خود را در فاجعه‌ای مانند فروپاشی شبکه سلسیوس از دست بدهند یا نتوانند شرط‌بندی‌های خود را در پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو که دچار مشکل شده‌اند، پس بگیرند.

مشکلات اصلی گریبانگیر فضای وام‌دهی ارزهای دیجیتال

صنعت وام‌دهی ارزهای دیجیتال با سقوط استیبل کوین Terra در ماه مه 2022 اغراق‌آمیز شد، زیرا ارزهای دیجیتال اصلی بیش از 70 درصد از سطوحی که آخرین بار در نوامبر 2021 مشاهده شده بود تعدیل کرده‌اند. ما در یک بحران اعتباری مارپیچ قرار داریم. بحران نقدینگی متعاقب آن قبلاً ارزهای دیجیتال اصلی را مصرف کرده است. وام دهندگان و صندوق های تامینی مانند Celsius Networks، Vauld، Three Arrows Capital (3AC)، Voyager Digital و Babel Finance بیشتر به دلیل معاملات اهرمی بیش از حد و شیوه های تجاری مشکوک اغراق می شوند.

در نتیجه، فضای وام‌دهی کریپتو به دلیل مشکلات جدی اعتماد تیره شده است، به طوری که پلتفرم‌های وام دهی بیشتری برای مقابله با بازار نزولی کنونی به دنبال تزریق هستند.

به عنوان یک بازار خاص با محصولات محدود، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ارزهای دیجیتال اغلب از سرمایه قرض‌گرفته‌شده برای سفته‌بازی، پوشش ریسک یا افراط در سرمایه در گردش استفاده می‌کنند.

قرار گرفتن بیش از حد از سوی وام گیرندگان می تواند وام دهندگان را در معرض خطر قابل توجهی از کاهش قابل توجه مبالغ وام خود قرار دهد و در صورتی که اکثر سرمایه گذاران توکن های سپرده شده خود را خارج کنند، مشکلات نقدینگی ایجاد می کند. تشدید مشکل ماهیت غیرشفافی است که اکثر وام دهندگان کریپتو در آن فعالیت می‌کنند و اغلب از توکن‌هایی استفاده می‌کنند که توسط سرمایه‌گذاران برای دنبال کردن معاملات مخاطره‌آمیز استفاده می‌کنند، که همگی منجر به کسب سود بیشتر می‌شوند.

همانطور که در مورد شبکه های سلسیوس بود، بسیاری از وام دهندگان در معرض خطر ورشکستگی باقی می مانند اگر قیمت ارزهای رمزپایه بیشتر کاهش یابد و یک اثر دومینویی دیگر رخ دهد.

راه حل های ممکن برای این نگرانی های اصلی چیست؟

مشکل اصلی وام های رمزنگاری امن در شرایط نوسان بازار آشکار می شود، به ویژه زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال به طور مداوم در حال کاهش است. از آنجایی که توانایی وام دهندگان برای بازپرداخت سرمایه‌گذاران به نوسانات قیمت توکن‌های ذخایر زیربنایی و مقدار وثیقه جمع‌آوری‌شده بستگی دارد، ما باید وام‌دهی ارزهای دیجیتال را جدا کنیم و برای یافتن راه‌حل‌ها بیشتر با جامعه ارتباط برقرار کنیم. واضح است که باید اتخاذ کنیم. یک رویکرد متمرکز

یکی از این نمونه ها BNPL Pay است. این یک پلتفرم رمزنگاری غیرمتمرکز است که در آن جوامع می توانند گره های بانکی ایجاد کنند که به یکدیگر وام می گیرند و به یکدیگر وام می دهند.

بر اساس این فرض که جامعه می تواند اعتماد را بهتر مدیریت کند، BNPL Pay به هر گره بانکی اجازه می دهد تا خود مدیریت شود و تصمیم بگیرد که کدام درخواست وام را بپذیرد یا رد کند. وام گیرندگان می توانند شرایط وام را تعیین کنند، درصد وثیقه ای را که با آن راحت هستند تعیین کنند و اطلاعات اضافی را به دلخواه خود ارائه دهند.

در نتیجه، هم قرض دهنده و هم وام گیرنده قراردادی را با شرایطی که هر دو طرف در ابتدای قرارداد تعیین کرده اند، منعقد می کنند. BNPL Pay به سادگی به عنوان یک ارائه دهنده فناوری و تسهیل کننده بدون دخالت در دارایی های تحت پوشش قرارداد عمل می کند.

وجوهی که از طریق مجموعه قراردادهای هوشمند BNPL مدیریت می شود، که علاوه بر آن توسط شرکت پیشرو امنیت سایبری PeckShield حسابرسی می شود، فضایی را برای BNPL Pay ایجاد می کند تا سرمایه را منحرف کند یا در صورت عدم پرداخت وام گیرندگان، با مشکلات پرداخت بدهی مواجه شود.

Image_0

فضای وام‌دهی ارزهای دیجیتال به کجا می‌رود؟

از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر یکی از سخت‌ترین دوره‌های نزولی را سپری می‌کند، ارائه‌دهندگان DeFi مانند وام‌دهندگان ارزهای دیجیتال باید مدل‌های تجاری جدیدی ایجاد کنند که از نوسانات بازار مصون باشند. ایجاد اعتماد در اکوسیستم ذینفعان امری ضروری است و BNPL Pay راه منحصر به فردی را برای انجام این کار نشان می دهد.

این بخش شاهد تغییرات سریعی خواهد بود زیرا توسعه دهندگان و کارآفرینان از اشتباهات ناشی از لیست رو به رشد وام دهندگان ارزهای دیجیتال ورشکسته یاد می گیرند. تمرکز باید بر روی ایجاد راه حل هایی باشد که با هدف قرار دادن مشاغل دنیای واقعی مانند شرکت های انفرادی و حل نیازهای سرمایه در گردش، شمول مالی را ترویج می کند.

این امر مستلزم آن است که وام دهندگان ارزهای دیجیتال شیوه های تجاری شفاف تری اتخاذ کنند و از استانداردهای افشای خودتنظیمی سختگیرانه پیروی کنند، حداقل تا زمانی که یک چارچوب قانونی رسمی توسط دولت های مختلف در سراسر جهان اجباری شود.

با این حال، آنچه مسلم است این است که مرحله بعدی رشد وام دهندگان کریپتو بر توانایی آن‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران اصلی ارزهای دیجیتال و کمک به جامعه برای اعطای وام و قرض‌گیری داخلی برای اعتماد و امنیت بیشتر تمرکز خواهد کرد.

مواد با مشارکت BNPL Pay ارائه می شود

سلب مسئولیت. کوین تلگراف هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه تمام اطلاعات مادی در دسترس است، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در رابطه با شرکت تحقیقات خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بپذیرند. همچنین نباید این مقاله را توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت.

نویسنده: Murtuza Merchant

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا