🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت Bored Ape در حال کاهش است، اما بازار NFT به سمت ارتفاعات جدید پیش می رود

بر اساس یک گزارش، ارزش بازار NFT تا سال ۲۰۳۰ به ۲۳۰ میلیارد دلار می رسد که بیش از ۲۰ برابر ارزش سال ۲۰۲۱ است.

نمی توان انکار کرد که توکن های غیر قابل تعویض (NFT) در ماه های اخیر ضربه خورده اند. با کاهش شدید شرایط بازار، کلاهبرداری‌ها و هک‌های مکرر، و افزایش پروژه‌های با کیفیت پایین، بسیاری ارزش NFT و جایگاه آن‌ها در Web3 را زیر سوال می‌برند.

در آخرین چرخه کریپتو، شرایط بازار NFT به شدت به بازار کلی ارز دیجیتال وابسته بوده است. با افزایش سرسام آور فناوری و ارزیابی دارایی های دیجیتال، توجیه سفته بازی در طبقه دارایی های نوپای NFT برای افراد و سرمایه گذاران آسان تر می شود. ما اغلب حق بیمه های گزافی می پردازیم با این باور که ممکن است در مقطعی در آینده به سود و ارزش ملموس دست پیدا کنیم. همراه با این واقعیت که NFTها ذاتاً نسبتاً کمیاب و غیر نقد هستند، طوفانی کامل از افزایش قیمت‌ها و حتی معکوس‌های چشمگیرتر را به راه انداختند.

شرایط بازار همچنین با تحولات اکوسیستمی مانند کلاهبرداری افسارگسیخته و اشباع بیش از حد محتوا، ایجاد نگرانی در میان کسانی که قبلاً در این فضا درگیر بوده اند، و همچنین مصرف کنندگان و مشاغلی که به دنبال ورود به این فضا هستند، مرتبط است.

نکته مهمی که باید بدانیم این است که این بخشی طبیعی از تکامل فضای NFT است. نه تنها می‌توان انتظار بیش از حد حدس و گمان را داشت و به دنبال آن تلاشی برای از بین بردن واقعیت وجود داشت، بلکه باید اقداماتی انجام شود و مشکلات فعلی حل شود تا این دارایی‌های دیجیتال بتوانند به رشد و شکوفایی خود ادامه دهند.

مربوط: هکرهای ناشناس از طریق NFT دستور منع صادر کردند

البته کلاهبرداری و هک برای پروژه ها و کاربران شرکت کننده در فضای NFT مضر است. نویسندگان نباید اثر خود را تکثیر کنند و به نام شخص دیگری بفروشند تا خریداران ناخواسته قربانی کلاهبرداری یا سرقت نشوند. پروژه ها نباید نگران سوء استفاده هکرها از آسیب پذیری های زیرساختی برای سرقت مقادیر زیادی پول باشند. علاوه بر این، حامیان اولیه نیازی به ترس ندارند که رهبران پروژه سرمایه در گردش خود را تمام کنند یا به سادگی محصول را در اوایل نقشه راه رها کنند.

اما آنچه که این نقض‌های امنیتی آشکار می‌کنند این است که نقاط خرابی در کجای سیستم هستند، بنابراین ما می‌توانیم برای رفع آنها و جلوگیری از وقوع در آینده سخت‌تر تلاش کنیم. نیاز به اولویت‌بندی زیرساخت‌ها و شرکای امنیتی برای اطمینان از موفقیت بلندمدت و جلوگیری از زیان‌های مالی آینده نیز یک راه حل کلیدی برای پروژه‌های بلاک چین است. علاوه بر این، شرکت‌ها و پروژه‌ها باید در داخل به بهترین نحو برای محافظت از کاربران خود فکر کنند. شما باید از فناوری های منبع باز بهره ببرید و قابلیت های خود را برای کمک به بهبود امنیت توسعه دهید. OpenSea و MetaMask در حال انجام اقداماتی برای انجام این کار هستند.

کلاهبرداری و هک باعث بی اعتمادی و اضطراب می شود، در حالی که افزایش پروژه های بی کیفیت منجر به اشباع بیش از حد عمومی بازار NFT می شود. مردم از شنیدن در مورد NFT هایی که هیچ ارزش هنری یا فایده ملموسی ندارند خسته شده اند. یک بازار شلوغ تعیین اینکه کدام پروژه ها و مجموعه ها ارزشمند هستند را دشوار می کند.

نکته مهم در اینجا این است که رکود در بازار برخی از پروژه های NFT با کیفیت پایین را از بین می برد. پروژه ها مجبورند استراتژی های خود را تغییر دهند و به مخاطبان خود خدمات بهتری ارائه دهند تا به وعده های خود عمل کنند و رقابتی باقی بمانند.

OpenSea شاهد کاهش کاربران، حجم و تراکنش ها بوده است. منبع: DappRadar

برای شروع، بازار باید کار هنری را به نمایش بگذارد تا تعداد زیادی از NFT های فهرست شده و تکراری بودن آثار با بالاترین کیفیت را از بین نبرد. همچنین باید با استانداردهای در حال توسعه کپی رایت و IP همگام شود. پروژه هایی که صرفاً متمرکز بر هنر دیجیتال نیستند، برای موفقیت در درازمدت، نیاز به ارائه ابزار واقعی به مصرف کنندگان و سایر مشاغل دارند. Utility می تواند به شکل امتیازات مالکیت، عضویت انحصاری، پاداش های قابل بازخرید یا مشارکت در جامعه ای از افراد همفکر باشد.

و شاید مهم‌تر از همه، وقتی نوبت به پتانسیل کامل و تعداد موارد استفاده از NFT می‌رسد، تازه شروع به لمس نوک کوه یخ می‌کنیم. این استاندارد توکن بسیار مخرب می‌تواند از مالکیت دیجیتالی کارآمد و مطمئن دارایی‌های ارزشمند پشتیبانی کند و خواهد داشت. تهیه بلیط رویداد و سفر، شناسایی غیرقابل تغییر و استانداردهای دامنه دیجیتالی دیگر احتمالات هیجان انگیز شامل محصولات مالی، سوابق پزشکی، املاک و مستغلات و مالکیت معنوی هستند.

مربوط: فیشینگ هدف ۴۳۸۰۰۰ دلار در ارزهای دیجیتال و NFT از حساب های هک شده Beeple برنده شد

چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستیم غلبه خواهند کرد و اکوسیستم سالم‌تری از پروژه‌های سالم‌تر ایجاد می‌کنند که زندگی ما را به روش‌های جدید غیرقابل تصوری تغییر می‌دهد. علاوه بر این، McKinsey & Company پیش بینی کرد که ارزش متاورس احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ به ۵ تریلیون دلار خواهد رسید. به نظر شما بلوک های سازنده متاورز Web3 چیست؟ بنابراین جای تعجب نیست که مطالعه دیگری ارزش بازار NFT را تا سال ۲۰۳۰ به ۲۳۰ میلیارد دلار پیش بینی کرد.

از آنجایی که NFT ها نشان دهنده مالکیت دیجیتالی غیرقابل تغییر و قابل انتقال هستند، می توانند به عنوان هویت دیجیتال یا بلیط رویدادهای متاورس، ارائه مدرک حضور یا پرداخت، و به عنوان مدرک مالکیت برای بازی ها، ابزارهای پوشیدنی، یا املاک دیجیتال عمل کنند. NFTها زیربنای تمام فعالیت‌ها در اقتصاد دیجیتال جدید در Metaverse هستند.

NFT پایه و اساس نسل بعدی محصولات و خدمات نوآورانه را می گذارد. همانطور که ما همچنان از طریق این دردسرهای رو به رشد در این صنعت نوپا عبور می کنیم، یک چیزی که بسیار واضح است این است که NFT ها پابرجا خواهند شد.

آنتونی جورجیادس یکی از بنیانگذاران و رئیس شبکه Pastel، یک بلاک چین لایه ۱ برای فناوری های NFT و Web3. او همچنین شریک عمومی Innovating Capital است، یک صندوق فناوری که بر شرکت های نوآورانه و دارایی های دیجیتال متمرکز است. او پیش از این بخشی از تیم سرمایه گذاری در First Round Capital و تیم عملیاتی استارت آپ های مختلف بود. او در رشته های مالی، مدیریت و علوم کامپیوتر در دانشکده های وارتون و مهندسی دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کرد.

نظرات بیان شده نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود.نویسنده: Anthony Georgiades

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا