اخبار ارز دیجیتال

هارد چنگال هوشمند BNB به دنبال 100 میلیون دلار اکسپلویت

هدف این ارتقا رفع سوء استفاده ای است که 100 میلیون دلار از پلتفرم هدر داده است.

طبق یک پست GitHub، هارد فورک بلاک چین صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، BNB Smart Chain، به عنوان راه حلی برای سوء استفاده ای که در 6 اکتبر حدود 100 میلیون دلار از این پلتفرم تخلیه کرد، ارائه خواهد شد.

در این پست با هدف فعال‌سازی مجدد زنجیره‌های متقاطع، آمده است: نسخه‌های شبکه اصلی و شبکه آزمایشی یک «وصله اضطراری موقت برای تسهیل زیرساخت‌های زنجیره‌ای متقاطع بین زنجیره بیکن و زنجیره هوشمند» هستند.

یک هارد فورک BNB به نام موران در ارتفاع بلوک 22,107,423 رخ خواهد داد. تغییرات شامل رفع آسیب‌پذیری iavl hash check و معرفی هدر بلوک در بررسی ترتیبی است.

انشعاب بر روی کاربران معمولی تأثیر نمی گذارد، اما اپراتورهای گره باید مراحلی را دنبال کنند، مانند توقف گره واقعی در صورتی که هنوز در حال اجرا است و آن را با یک باینری جدید جایگزین کنند.

به طور خلاصه، هارد فورک یک ارتقاء برای بهبود بلاک چین است. این یک انحراف دائمی از آخرین نسخه بلاک چین است و منجر به جدایی زنجیره ای می شود. دو نسخه از شبکه به طور جداگانه اجرا می شوند زیرا برخی از گره ها دیگر با هم هماهنگ نیستند. بنابراین، یک انشعاب از بلاک چین ایجاد می شود که یک مسیر همچنان از مجموعه قوانین فعلی پیروی می کند و مسیر دوم از مجموعه جدید پیروی می کند.

یک آسیب‌پذیری پل زنجیره‌ای متقابل در زنجیره BNB باعث توقف در ۶ اکتبر شد و ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به مهاجمان داد. این شرکت گفت که سوء استفاده ای که در BSC Token Hub انجام شد “BNB اضافی” ایجاد کرد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا