اخبار ارز دیجیتال

BlockFi به مشتریان کالیفرنیا بیش از 100000 دلار بازپرداخت ارائه می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق اسناد دادگاه، حداقل 111 وام گیرنده BlockFi به بازپرداخت وام بین 11 تا 22 نوامبر ادامه دادند، حتی اگر نیازی به این کار نداشتند.

وام دهنده ورشکسته ارز دیجیتال BlockFi موافقت کرده است که بیش از 100000 دلار را به مشتریان کالیفرنیایی که پس از توقف معاملات در 10 نوامبر گذشته به پرداخت وام خود ادامه دادند، بازپرداخت کند.

بر اساس بیانیه 27 مارس ناظر مالی کالیفرنیا، وزارت حفاظت مالی و نوآوری (DFPI)، تحقیقات نشان داد که حداقل 111 وام گیرنده در کالیفرنیا بین 11 نوامبر و 22 نوامبر وام خود را از دست داده اند. به نظر می رسد که او پرداخت کرده است. وام حدود 103471 دلار در آن زمان.

رگولاتور ادعا کرد که BlockFi نتوانست “به موقع به وام گیرندگان اطلاع دهد که می توانند بازپرداخت وام های BlockFi را متوقف کنند.”

DFPI ادعا می کند که وام گیرندگان تا 22 نوامبر مطلع نشده بودند که می توانند بازپرداخت وام های BlockFi را “تا اطلاع ثانوی” متوقف کنند.

در درخواستی که در 24 فوریه 2023 به دادگاه ارائه شد، BlockFi از دادگاه ورشکستگی درخواست مجوز کرد تا طبق اسناد این پرداخت ها را به وام گیرنده بازگرداند.

در صورت تایید این طرح، جلسه علنی برای 19 آوریل برنامه ریزی شده است و بازپرداخت می تواند ادامه یابد.

گزیده ای از قرارداد DFPI که در دادگاه ثبت شده است. منبع: DFPI

در همین حال، DFPI اعلام کرد که BlockFi با “تعلیق موقت” مجوز قانون مالی کالیفرنیا (CFL) موافقت کرده است، که در انتظار “روند ورشکستگی و ابطال” است.

با توجه به سند DFPI، “در صورت موافقت، BlockFi به موقع پرداخت های وام گیرنده، از جمله سود و هزینه های تاخیر، و همچنین تمام وجوه پرداخت شده پس از تعلیق پلت فرم در 10 نوامبر را به موقع به سرویس دهندگان برمی گرداند.” من موافقت می کنم که به من دستور داده شود که

مگر اینکه دادگاه ورشکستگی حکم دیگری صادر کند، رگولاتور تشخیص داده است که رضایت BlockFi به تعلیق موقت به این معنی نیست که BlockFi همچنان به مأموران خود دستور می دهد تا بازپرداخت وام ها، پرداخت سود و غیره مشتریان خود در کالیفرنیا را متوقف کنند. کارمزدهای مربوط به پرداخت ها، از جمله سررسید، به این معنی است که شما همچنان آنها را به انجام این کار هدایت می کنید. ”

BlockFi همچنین موافقت کرده است که پس از 11 نوامبر 2022 گزارش وام های معوق یا معوق از ساکنان کالیفرنیا به دفاتر اعتباری را ادامه ندهد، و بیان کرد که “ساکنان کالیفرنیا چنین وام هایی من همچنین موافقت کردم که هیچ اقدامی که می تواند “به امتیاز اعتباری من آسیب برساند” انجام ندهم.

مربوط: BlockFi با وجود قرار گرفتن در معرض بانک Silicon Valley در خطر قریب‌الوقوع نیست: گزارش

کمیسیونر کلوتیلد وی. هیولت قبلاً به تعلیق مجوز وام BlockFi به مدت 30 روز از 11 نوامبر 2022 و لغو مجوز CFL BlockFi در 15 دسامبر 2022، بر اساس DFPI اقدام کرده بود.

BlockFi برداشت مشتری را به حالت تعلیق درآورد و از مشتریان درخواست کرد که در تاریخ 10 نوامبر به کیف پول‌های BlockFi یا حساب‌های بهره واریز نکنند و دلیل آن عدم شفافیت در مورد سقوط FTX بود.

تا 28 نوامبر، BlockFi برای فصل 11 ورشکستگی علیه این شرکت و هشت شرکت تابعه آن اعلام کرد. BlockFi International در همان روز در دادگاه عالی برمودا درخواست ورشکستگی کرد.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا