اخبار ارز دیجیتال

کاهش بیش از 43 درصدی سرمایه گذاری با سرمایه خطرپذیر بلاک چین در ماه جولای: گزارش

رکود در بازار ارزهای دیجیتال بر تأمین مالی خصوصی تأثیر می گذارد، اما آیا کاهش اخیر در جریان سرمایه به همان اندازه بد است که اعداد نشان می دهد؟

افزایش سرمایه خطرپذیر در بخش بلاک چین در سال 2021 و اوایل سال 2022 معمولاً یک شاخص عقب مانده از سلامت این بخش است که به نظر می رسد پس از هفت رشد متوالی بخش در حال کاهش است. طبق تحقیقات کوین تلگراف، جریان ورودی به بازار سرمایه خطرپذیر بلاک چین در جولای 2022 43 درصد ماه به ماه کاهش یافت.

بخش Web3، از جمله GameFi و Metaverse، همچنان مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرد. با این حال، کاهش جریان سرمایه نزدیک به دوره مشابه در سال 2021 است، زمانی که بازارهای کریپتو در بازار صعودی بودند، بنابراین باید به صورت موردی به آن نگاه کرد.

ورود سرمایه در جولای کاهش یافت

به نظر می‌رسد که حتی صعودی‌ترین ماکسیمالیست‌های بیت‌کوین نیز از واقعیت خشن زمستان‌های طولانی و سرد دست کشیده‌اند که به همان شکلی که قیمت‌های ارزهای دیجیتال گهگاهی جهش می‌کنند، سروصدا می‌کنند. VC ها در برابر احساسات منفی مصون نیستند، و تأیید می کند که رکود اخیر ارزهای دیجیتال در جمع آوری سرمایه خصوصی شروع به نشان دادن کرده است. همانطور که در گزارش اخیراً منتشر شده در سه ماهه دوم سرمایه گذاری خطرپذیر توسط Cointelegraph Research نشان داده شد، میانگین ارزش معاملات در صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر در سه ماهه دوم 16 درصد کاهش یافت و به 26.8 میلیون دلار در سال های 2021-2022 رسید.

بر اساس داده‌های پایگاه‌داده پایانه تحقیقاتی کوین‌تلگراف، که شامل جزئیات جامع معاملات، ادغام و فعالیت‌های اکتساب، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های ارز دیجیتال، صندوق‌ها و غیره است، تعداد کل معاملات در ماه جولای 26 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است، در حالی که میانگین ارزش معاملات به روند نزولی خود ادامه می دهد.

برای گزارش ها و دسترسی به پایگاه داده از پایانه تحقیقاتی Cointelegraph دیدن کنید.

افزایش سرمایه کلی در ماه جولای با 43 درصد کاهش به 1.98 میلیارد دلار از 3.5 میلیارد دلار در ژوئن رسید. به راحتی می توان این اعداد را منفی دید، اما در مقایسه با سال 2021، به نظر می رسد بازار VC در وضعیت سالم تری قرار دارد. به طور کلی کل ورودی سرمایه در سال 2021 30.5 میلیارد دلار در فضای بلاک چین بود. با وجود شرایط سخت اقتصاد کلان که باعث ورشکستگی و جنجال های متعددی شده است، در ماه ژوئیه با سرمایه گذاری 31.3 میلیارد دلاری در ژوئیه از این رقم فراتر رفت.

Web3 بیشترین علاقه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند

VCها استراتژی های سرمایه گذاری خود را در سه ماهه دوم تغییر دادند و وب 3 را به تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) ترجیح دادند. این روند در ماه جولای ادامه یافت و شرکت های Web3 44 درصد از سرمایه گذاری ها را به خود اختصاص دادند و 55 درصد (78) از 141 معامله بسته شدند. علاقه سرمایه در DeFi همچنان رو به کاهش است، به طوری که این بخش 27 درصد از کل بودجه و تنها 17 درصد از کل معاملات را در ماه جولای به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، GameFi 20٪ از 78 معامله بسته شده را به خود اختصاص داده است، در حالی که شرکت های Metaverse 17٪ را به خود اختصاص داده اند.

این گزارش را در پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف دانلود و خریداری کنید.

برای تجزیه و تحلیل کامل بخش VC بلاک چین در ماه ژوئیه، به گزارش ماهانه اخیراً منتشر شده از Investor Insights توسط Cointelegraph Research مراجعه کنید. تیم تحقیقاتی ما رویدادهای کلیدی در حرکت بازار را در ماه گذشته و مهم ترین داده ها را در بخش های مختلف صنعت، از جمله سرمایه گذاری خطرپذیر، تجزیه و تحلیل می کند.

جکپات جمع آوری کمک های مالی ژوئیه

ارقام بودجه جولای روند متفاوتی را نسبت به کاهش شدید معاملات VC نشان می دهد، به طوری که پنج شرکت بیش از 100 میلیون دلار بودجه را تکمیل کرده اند. بودجه کلی در ماه جولای 15.4 میلیارد دلار بود که 61 درصد بیشتر از 9.5 میلیارد دلار در ژوئن بود. سکویا کاپیتال چین به تنهایی، که تاکنون از چندین شرکت رمزنگاری و بلاک چین حمایت کرده است، در ماه جولای ۹ میلیارد دلار جذب کرده است.

جمع آوری کمک های مالی VC در حال حاضر فراتر از سال 2021 است

علاقه سرمایه گذاران به Web3 تغییر می کند و عدم اطمینان در فضای DeFi بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد. ضعف در بازار ارزهای دیجیتال و شرایط نامطمئن اقتصاد کلان بر تأمین مالی خصوصی تأثیر می گذارد، اما چشم انداز همچنان مثبت است. جریان ورودی به بازار VC برابر با سه ماهه دوم 2021 است، زمانی که بازار در بازار صعودی قرار داشت، زیرا بودجه کلی، معاملات و حجم معاملات ماهانه کاهش یافته است.

مقاله از پایگاه داده گسترده سرمایه گذاری خطرپذیر از پایانه های تحقیقاتی Cointelegraph. این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و توصیه سرمایه گذاری، تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری یا دعوت به خرید یا فروش هیچ ابزار مالی را ارائه نمی دهد. به طور خاص، این سند جایگزینی برای سرمایه گذاری شخصی یا توصیه های دیگر نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا