اخبار ارز دیجیتال

شرکت بلاک چین، مرکز تحقیقاتی دانشگاه را برای تقویت رشد سرمایه گذاری می کند

این دانشگاه مراکز تحقیقاتی فیزیکی و مجازی را که به پیشرفت فناوری بلاک چین از طریق دانش علمی و آموزشی اختصاص داده شده است، پیاده سازی می کند.

نیاز سازمان ها به پذیرش فناوری بلاک چین به سرعت در حال رشد است. بر اساس یافته‌های اخیر شرکت مشاوره و تحقیقات بازار Custom Market Insights، ارزش بازار جهانی فناوری بلاک چین در سال ۲۰۲۱ به ۴.۸ میلیارد دلار رسید، رقمی که می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به ۶۹۰ میلیارد دلار برسد. انتظار می‌رود به میلیاردها دلار برسد. مطالعه دقیق توسعه بخش بلاک چین.

تیم هریسون، معاون جامعه و اکوسیستم در Input Output Global (IOG)، بازوی توسعه بلاک چین کاردانو، به کوین تلگراف گفت که در سال گذشته، اکوسیستم بلاک چین “سریع بوده است. ما خطرات زیادی را دیده ایم. از پروژه ای که به سرعت انجام شده است.” رویکرد “شکستن چیزها”.

او گفت: «این شرکت‌ها نه تنها خودشان این ریسک‌ها را متحمل می‌شوند، بلکه اشتباهات و شکست‌ها نیز می‌تواند پیامدهای نامطلوبی برای مصرف‌کننده نهایی داشته باشد. به این ترتیب، هریسون معتقد است که تحقیقات بررسی شده می‌تواند به جلوگیری از چنین موقعیت‌هایی کمک کند و در عین حال مشکلاتی را که از تکرارهای اولیه توسعه بلاک چین ادامه می‌یابد نیز حل کند.

شرکت ها مراکز تحقیقاتی تحت رهبری دانشگاه را تامین مالی می کنند

هریسون خاطرنشان کرد که IOG اخیراً یک مرکز تحقیقاتی بلاک چین ۴.۵ میلیون دلاری در دانشگاه استنفورد تأمین مالی کرده است تا اطمینان حاصل شود که پروژه های بلاک چین به طور کامل تحقیق می شوند. به گفته هریسون، هدف این هاب غنی سازی مجموعه دانش علمی در صنعت بلاک چین و دفتر کل توزیع شده و تمرکز بیشتر بر روی تحقیقات پایه است.

مرکز تحقیقات بلاک چین در دانشگاه استنفورد به تازگی در ۲۹ آگوست ۲۰۲۲ معرفی شد، اما آگلوس کیایاس، دانشمند ارشد IOG و استاد دانشگاه ادینبورگ، به کوین تلگراف گفت که این مرکز روند فعلی در سراسر صنعت است. او می گوید که به آن اعتقاد دارد. به او کمک خواهد کرد تا مشکل را حل کند.

به عنوان مثال، کیایاس اشاره کرد که IOG قبلاً ۵۰۰,۰۰۰ دلار برای تحقیقات در مورد مقیاس پذیری بلاک چین در دانشگاه استنفورد اهدا کرده است. این یک ابتکار مهم بود زیرا مقیاس پذیری بلاک چین یکی از بزرگترین موانع پذیرش صنعت است. اما کیایاس گفت که مرکز تحقیقات بلاک چین جدید دانشگاه استنفورد این کار را یک گام فراتر خواهد برد، زیرا پروژه‌های تامین‌شده توسط محققانی از رشته‌ها و زمینه‌های مختلف ارائه می‌شوند.

کیایاس اضافه کرد که یک مرکز تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه احتمالاً ارزش بیشتری نسبت به یک دوره معمولی متمرکز بر بلاک چین دارد. او گفت: “مرکز تحقیقاتی در دانشگاه استنفورد به محققان اجازه می دهد تا انواع موضوعاتی را که به طور خاص به آنها علاقه مند هستند، بررسی کنند و آزادی بیشتری نسبت به کلاس استاندارد به آنها بدهد.” در حالی که اکنون بسیاری از دانشگاه‌ها دوره‌های بلاک چین را در برنامه‌های درسی خود ارائه می‌دهند، مراکز تحقیقاتی با بودجه صنعت می‌توانند گام بعدی برای دانشگاه‌هایی باشند که به دنبال پیشرفت صنعت هستند.

به عنوان مثال، داون سانگ، بنیانگذار آزمایشگاه‌های Oasis و استاد دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، به کوین تلگراف گفت که پروتکل Oasis، همراه با بسیاری از شرکت‌های بلاک چین، بخشی از مرکز اطلاعات غیرمتمرکز مسئول برکلی (RDI) است که گفته می‌شود سرمایه‌گذاری شده است. را ). سانگ گفت RDI حدود یک سال پیش به عنوان یک ابتکار بین رشته‌ای و در سطح دانشگاه با تمرکز بر ترویج علم، فناوری و آموزش غیرمتمرکز تأسیس شد.

سانگ توضیح داد که تحقیقات او در RDI بر حوزه‌هایی مانند مقیاس‌پذیری بلاک چین، امنیت و حریم خصوصی، سهولت استفاده و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) متمرکز است. به عنوان مثال، سانگ گفت که تحقیق در مورد اثبات دانش صفر برای اطمینان از مقیاس پذیری و حفظ حریم خصوصی در پروژه های بلاک چین مهم است.

با در نظر گرفتن این موضوع، او خاطرنشان کرد که محققان RDI کار بر روی پروژه ای به نام Orion را آغاز کرده اند که یک سیستم استدلالی جدید دانش صفر است. سانگ همچنین گفت که محققان RDI در حال توسعه نوع جدیدی از مکانیسم نگهداری کلید هستند که قابلیت استفاده بیشتر را تضمین می کند. این پروژه به عنوان “اشتقاق کلید چند عاملی” شناخته می شود و مشتق گیری کلید مبتنی بر رمز عبور را با پشتیبانی از سایر فاکتورهای رایج احراز هویت گسترش می دهد.

سانگ افزود که تحقیقات RDI در عین نوآوری، از این نظر که مرکز بین رشته ای است، منحصر به فرد است.

“RDI دارای اساتیدی از دانشکده‌های علوم کامپیوتر، امور مالی و اقتصاد و دانشکده‌های حقوق برکلی است. تمرکز ما بر تحقیق، آموزش و کارآفرینی به ما کمک می‌کند دوره‌هایی را برای آموزش نسل جدیدی از دانشجویانی که وارد این صنعت می‌شوند، توسعه دهیم.”

مرکز تحقیقات مجازی علاوه بر امکانات تحقیقات فیزیکی در دانشگاه هایی مانند استنفورد و برکلی ایجاد شده است. به عنوان مثال، Klaytn، یک بلاک چین لایه ۱ مستقر در آسیا، اخیراً ۲۰ میلیون دلار بودجه به یک موسسه تحقیقاتی مجازی اختصاص داده است که از رشد صنعت حمایت می کند. این برنامه که به عنوان مرکز تحقیقات بلاک چین (BRC) شناخته می شود، توسط یک کنسرسیوم جهانی به رهبری محققان موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) و دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) اجرا خواهد شد.

سانگمین سئو، مدیر عامل بنیاد کلایتون، به کوین تلگراف گفت که محققان KAIST و NUS یک گروه بین المللی از محققان اصلی از شش دانشگاه دیگر از جمله دانشگاه کالیفرنیا برکلی، دانشگاه پرینستون و جورجیا تک هستند. او گفت که از نزدیک با این تیم همکاری خواهد کرد. او گفت: «از آنجایی که BRC بر اساس منبع باز فعالیت می کند، این محققان غیر دانشگاهی می توانند در پروژه های تحقیقاتی در حال انجام شرکت کنند یا پیشنهادات خود را ارائه دهند.

سئو به اشتراک گذاشت که تحقیقات BRC شامل هفت ستون است که بر موضوعاتی مانند اجماع، حریم خصوصی، تماس‌های هوشمند، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و متاورس متمرکز شده‌اند. افزود که این برنامه به طور منظم فعالیت‌های اطلاع رسانی جامعه از جمله میزبانی کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی را انجام می‌دهد.

علاوه بر این، بنیاد آلوگرند، که مسئول حفظ اکوسیستم بلاک چین Algorand است، ۵۰ میلیون دلار بودجه برای برنامه‌های تحقیقاتی مجازی اختصاص داده است. برنامه Algorand Center of Excellence (ACE) در آگوست ۲۰۲۲ راه اندازی می شود و بر توسعه راه حل های بلاک چین در دنیای واقعی در کنار پروژه های تاثیر اجتماعی و پایداری تمرکز می کند.

هوگو کراوچیک، محقق اصلی در بنیاد آلگوراند و رئیس برنامه ACE، به کوین تلگراف گفت که تیم های تحقیقاتی در سراسر جهان مستقر هستند تا بر جوامع محلی تمرکز کنند. وی افزود که محققان ACE روی بسیاری از مسائل مربوط به رمزنگاری کار می کنند، زیرا این رمزنگاری ستون فقرات امنیت بلاک چین است.

ما همچنین در حال تجزیه و تحلیل اشتباهات در قراردادهای هوشمند هستیم، زیرا این خطاها می تواند منجر به ضررهای زیادی در پول و اعتماد شود.

اهمیت پایگاه های تحقیقاتی بلاک چین تحت رهبری دانشگاه

در حالی که شایان ذکر است که پروژه های بلاک چین از توسعه برنامه های تحقیقاتی دانشگاهی پشتیبانی می کنند، دامنه این ابتکارات بسیار فراتر از تاکتیک های بازاریابی و تحقیقات برای پروژه های خاص شرکت است. Krawczyk با روشن کردن این موضوع توضیح داد که در حالی که بنیاد Algorand در حال کار برای توسعه اکوسیستم خود است، مراکز تحقیقاتی نوظهور مانند ACE بر پیشرفت صنعت بلاک چین به عنوان یک کل متمرکز هستند.

“این فقط در مورد آموزش توسعه دهندگان برای کار بر روی پروژه های خودمان نیست، بلکه در مورد تحقیق در مورد پروژه های متعددی است که به پیشرفت بخش بلاک چین کمک می کند. ، کار با دیگران برای این فضا در زمان بلوغ و تکامل آن مفید است.”

با تأمل در این مورد، هریسون گفت که در حالی که رقابت زیادی در فضای بلاک چین وجود دارد، رقابت سالم بخش مهمی از یک صنعت در حال رشد است. باید سهم خود را برای رشد کل فضا انجام دهند.”

در واقع، به نظر می رسد همکاری در مورد این مراکز تحقیقاتی کلیدی است. به عنوان مثال، سانگ گفت که RDI برکلی با مرکز تحقیقات بلاک چین استنفورد همکاری نزدیکی خواهد داشت. Krawczyk افزود که دانشگاه ییل دارای یک مرکز تحقیقاتی ACE است که با دانشگاه کلمبیا و دانشگاه سیتی نیویورک همکاری می کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که در حالی که دانشگاه هایی که دوره های بلاک چین را به عنوان بخشی از برنامه درسی خود ارائه می دهند انقلابی است، مراکز تحقیقاتی یک قدم فراتر می روند. استیون لوپین، مدیر مرکز بلاک چین و نوآوری دیجیتال دانشگاه وایومینگ، به کوین تلگراف گفت که مرکز تحقیقاتی دانشگاه فرصت های یادگیری عملی منحصر به فردی را ارائه می دهد. او گفت:

این برنامه‌ها به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد آستین‌های خود را برای توسعه و استقرار پروژه‌های بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال در یک محیط واقعی بالا بزنند. ما نقش پیشرو در توسعه استانداردها و حاکمیت بازی می‌کنیم.»

به عنوان مثال، لوپین معتقد است که مرکز نوآوری دیجیتال و بلاک چین دانشگاه وایومینگ (که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد و بر توسعه برنامه‌های آموزشی و پروژه‌های کاربردی در سراسر دانشگاه متمرکز شد) استانداردها، حاکمیت و قابلیت همکاری را ارتقا خواهد داد. او گفت که روی یک قرارداد هوشمند کار می‌کند. گروه تحقیقاتی برای توسعه آن. قراردادهای هوشمند را فعال کنید تا به طور مؤثرتری اجرا شوند.

مراکز تحقیقاتی بلاک چین تحت رهبری دانشگاه ممکن است گام منطقی بعدی در پیشبرد اکوسیستم بلاک چین باشند، اما برای اطمینان از ایجاد چنین برنامه‌هایی کار بسیار بیشتری لازم است.

سئو گفت: “از آنجایی که Web3 هنوز در مراحل اولیه خود است، هیچ مرکز تحقیقاتی به تنهایی نمی تواند تمام چالش های پیش رو را حل کند. ما به آن نیاز داریم.” وی افزود: مراکز تحقیقاتی مانند Klaytn’s BRC پروژه های چند ساله ای هستند که توسعه آنها نیازمند زمان و تلاش است.

نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا