اخبار ارز دیجیتال

شرکت بلاک چین از کوین بیس به اتهام نقض پتنت 350 میلیون دلاری شکایت کرد

شاکی Veritaseum ادعا می‌کند که سایر صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال نیز ممکن است به‌طور غیرقانونی از این حق اختراع برای تسهیل پرداخت، تجارت، و خدمات سهام‌داری ارزهای دیجیتال استفاده کرده باشند.

صرافی رمزارز کوین‌بیس پس از متهم شدن به نقض پتنت‌های مربوط به فناوری بلاک چین، درگیر یک نبرد قانونی با شرکت نرم‌افزار مبتنی بر بلاک چین Veritaseum Capital شده است. در حال حاضر به دنبال غرامت 350 میلیون دلاری است.

بر اساس شکایتی که روز پنجشنبه در دادگاه منطقه فدرال در دلاور توسط شرکت حقوقی ایالات متحده Brandage & Stanger. ing ارائه شد، Veritaseum مدعی است که Coinbase یک حق اختراع برای فناوری انتقال پرداخت ارز دیجیتال معروف به “اختراع 566” را نقض کرده است.

Veritaseum گفت که این پتنت حول محور «دستگاه‌ها، سیستم‌ها و روش‌های جدیدی» است که به طرفین اجازه می‌دهد «توافق‌نامه‌های انتقال ارزش» را با «تکیه کم یا بدون اتکا به یکدیگر» اجرا کنند و کوین‌بیس ادعا می‌کند که از آن برای بسیاری از خدمات زیرساخت بلاک چین استفاده کرده است. .

“رفتار متخلف متهم شامل، اما محدود به وب سایت آن نیست. […] کیف پول موبایل اندروید کوین بیس […] کیف پول موبایل iOS […] Coinbase Cloud، Coinbase Commerce API، Query and Transact، Participate، Delegate، Validator Software، Coinbase Pay، Coinbase Wallet، و Coinbase Operated Public Validators.

این شرکت حقوقی همچنین بیان می‌کند که این پتنت برای بلاک‌چین‌های Proof of Stake (PoS) و Proof of Work (PoW) قابل اعمال است و امکان پرداخت‌های رمزنگاری‌شده، روی زنجیره‌هایی که توسط این مکانیسم‌های اجماع پشتیبانی می‌شوند را می‌دهد، توضیح داد که ممکن است امکان انتقال معاملات را فراهم کند. و خدمات سهامداری

Veritaseum رقم 350 میلیون دلاری را توجیه می کند و ادعا می کند که Coinbase “سود قابل توجهی از نقض آن به دست آورده است” و Veritaseum Capital “به عنوان یک نتیجه مستقیم و تقریبی خسارت را حفظ کرده است.”

این وکیل همچنین خاطرنشان کرد که Veritaseum نامه ای به Coinbase در ماه ژوئیه ارسال کرده بود و در مورد نقض ادعایی هشدار داده بود و افزود:

متهم می‌دانست، باید می‌دانست، یا حداقل عمداً از پتنت ۵۶۶ بی‌اطلاع بوده است، اما نه زودتر از اطلاعیه‌های سایر منابع یا طرف‌ها.»

“Coinbase: Forensic Analysis & Deep Dive” در Vertiaseum در ماه جولای گزارش این نشان می‌دهد که ممکن است «مبادلات دارایی دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز» دیگری نیز وجود داشته باشد که علاوه بر کوین‌بیس، «IP بدون مجوز ثبت اختراع» را از Veritaseum بپذیرد.

مربوط: Coinbase با دو شکایت جدید در جریان تحقیقات SEC برخورد کرد

طبق اسناد دادگاه، پتنت 566 توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده در 7 دسامبر 2021 به بنیانگذار Vertiaseum رجینالد ‘رجی’ میدلتون و مخترع متیو بوگوسیان اعطا شد. با استفاده از پتنت 566.

Veritaseum Capital همچنین درخواست محاکمه هیئت منصفه در دادگاه مستقر در Delaware را به عنوان ابزار ترجیحی برای حل و فصل اختلاف کرد.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با کوین بیس تماس گرفت، اما تا زمان انتشار بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا