🚨 اخبار ارز دیجیتال

Blockchain.com به کنترل رمزارز روسیه در بحبوحه تحریم های اتحادیه اروپا پایان می دهد

Blockchain.com قصد دارد به زودی حساب های شهروندان روسی را ببندد، در حالی که شرکت هایی مانند Binance نیز در تلاش برای اعمال تحریم های جدید اتحادیه اروپا هستند.

ارائه‌دهنده کیف پول رمزنگاری Blockchain.com آخرین شرکتی است که به‌دلیل آخرین تحریم‌های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا، به زودی خدمات رسانی به شهروندان روسیه را متوقف می‌کند.

خبرگزاری محلی RBC در ۱۴ اکتبر گزارش داد که Blockchain.com به کاربران اطلاع داده است که ظرف دو هفته حساب های شهروندان روسی را می بندد.

بر اساس گزارش‌ها، Blockchain.com به کاربران روسی اجازه برداشت وجه را تا ۲۷ اکتبر ۲۰۲۲ می‌دهد. پس از آن تاریخ، حساب‌های شهروندان روسیه مسدود خواهد شد.

در این بیانیه تاکید شده است که Blockchain.com در حال حاضر از ارائه خدمات حضانت و پاداش به شهروندان روسی مطابق با بسته هشتم تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه منع شده است.

برخلاف تحریم‌های قبلی که پرداخت‌های ارزهای دیجیتال روسیه و اتحادیه اروپا را به حدود ۹۷۰۰ دلار یا ۱۰۰۰۰ یورو محدود می‌کرد، آخرین بسته پرداخت‌های ارزهای دیجیتال بین روسیه و اتحادیه اروپا را به طور کامل ممنوع می‌کند. من اینجا هستم. تحریم های جدید در ۶ اکتبر اعمال شد.

خدمات Blockchain.com به خدمات نگهداری محدود نمی شود. Blockchain.com همچنین یک کیف پول غیر حضانت اجرا می کند. این به طور ایده‌آل طراحی شده است تا به کاربران کنترل کامل بر دارایی‌هایشان را بدهد در حالی که شرکت به داده‌های کیف پول آنها دسترسی ندارد. Blockchain.com علاوه بر کیف‌پول‌های غیرقانونی، حساب‌های معاملاتی نگهبانی را نیز اجرا می‌کند و به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در این پلتفرم می‌دهد.

هنوز مشخص نیست که آیا مشتریان روسی می توانند به کیف پول های مدیریت نشده Blockchain.com دسترسی داشته باشند یا خیر. این شرکت بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

Blockchain.com تنها پلتفرمی برای تعلیق برخی خدمات به روس‌ها در بحبوحه تحریم‌های اخیر نیست. توسعه دهنده پیشرو بلاک چین Dapper Labs نیز حساب روسی خود را به دلیل آخرین تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه و شهروندانش به حالت تعلیق درآورده است.

بر اساس گزارش‌های آنلاین، تعدادی دیگر از صرافی‌های بزرگ و پلت‌فرم‌های همتا به همتا، از جمله Crypto.com، Coinbase و LocalBitcoins نیز تحریم‌ها را دنبال خواهند کرد. شرکت ها بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مربوط: مقامات روسیه استفاده از رمزنگاری را برای پرداخت های فرامرزی تایید کردند

بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال جهان، از این قاعده مستثنی نیست. این شرکت به طور شبانه روزی کار می کند تا محدودیت های جدید را برای روس ها نیز اعمال کند. یکی از سخنگویان بایننس به کوین تلگراف گفت: “اجرای تغییراتی مانند این زمان می برد زیرا نیاز به هماهنگی دقیق با چندین شرکای فناوری و مدیریت ریسک دارد.”

برخی صرافی‌ها، از جمله شرکت خواهر تتر Bitfinex، قبلاً با تحریم‌های ارزهای دیجیتال علیه شهروندان عادی روسیه مخالف بودند. در مارس ۲۰۲۲، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Bitfinex، گفت: «نظر ما این است که اقدامات دولت لزوماً نشان دهنده خواسته‌های افراد نیست. من اینجا هستم.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا