اخبار ارز دیجیتال

ETF جدید BlackRock در 35 شرکت مرتبط با بلاک چین سرمایه گذاری می کند

عمر مفتی، استراتژیست محصول در BlackRock ETF گفت: «ما معتقدیم که دارایی های دیجیتال و فناوری بلاک چین برای مشتریان ما اهمیت فزاینده ای خواهد داشت.

بلک راک، بزرگ‌ترین مدیر دارایی جهان، صندوق جدیدی را راه‌اندازی کرده است تا مشتریان اروپایی را در معرض صنعت بلاک چین قرار دهد، در حالی که یک ETF متمرکز بر فراجهت در راه است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که ممکن است وجود داشته باشد.

ETF بلاک چین که به تازگی راه اندازی شده است در 27 سپتامبر به نام iShares Blockchain Technology UCITS ETF (BLKC) است.

بلک راک می‌گوید 75 درصد از دارایی‌های آن از شرکت‌های بلاک چین مانند استخراج‌کنندگان و صرافی‌ها تشکیل شده است و 25 درصد باقی‌مانده شرکت‌هایی هستند که از اکوسیستم بلاک چین پشتیبانی می‌کنند.

این صندوق شامل 35 شرکت جهانی از مجموع 50 هلدینگ است و شامل ارزهای فیات و مشتقات است، اما مستقیماً روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نمی کند.

BLKC آخرین مورد از یک سری اقدامات برای BlackRock به سمت فضای دارایی های دیجیتال است که آخرین آن راه اندازی یک تراست خصوصی بیت کوین در 11 آگوست است.

او گفت که عمر مفتی در گزارشی در 29 سپتامبر از Finextra، استراتژیست محصول برای ETF های موضوعی و بخش BlackRock، گفت که ETF “مشتریان ما را تشویق می کند تا اکوسیستم های بلاک چین در حال ظهور را توسعه دهند. این فرصت را به ما می دهد تا با یک شرکت جهانی پیشرو تعامل داشته باشیم.” ، اضافه كردن:

ما معتقدیم که دارایی‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین با تکامل دامنه، مقیاس و پیچیدگی موارد استفاده برای مشتریان ما اهمیت فزاینده‌ای پیدا خواهد کرد.

پنج دارایی برتر این صندوق عبارتند از Coinbase (13.20%)، USD Cash (13.00%)، شرکت فین‌تک Block (11.40%)، شرکت استخراج ارز دیجیتال Marathon Digital Holdings (11.13%) و Riot Blockchain (10.50%).

همچنین 23 شرکت فناوری اطلاعات، 6 شرکت مالی، 1 شرکت صنعتی و 1 شرکت مخابرات، در مجموع 50 شرکت (تا 7 شهریور).

با این حال، گزارش 29 سپتامبر بلومبرگ نشان می دهد که BlackRock ممکن است روی ETF دیگری کار کند. این یک متاورس متمرکز به نام iShares Future Metaverse Tech and Communications ETF است.

مربوط: مدیران ثروت و VCها پذیرش رمزارز توسط سرمایه گذاران نهادی را هدایت می کنند – مدیران مالی موج

در این گزارش آمده است که کارمزدها و تیک‌های صندوق هنوز فهرست نشده‌اند، اما می‌تواند شامل «شرکت‌هایی با محصولات و خدمات مرتبط با پلت‌فرم‌های مجازی، رسانه‌های اجتماعی، بازی‌ها، دارایی‌های دیجیتال، واقعیت افزوده و غیره» باشد.

Metaverse ETF بر اساس بینش‌هایی است که در ۱۴ فوریه توسط Reed Menge، مدیر پورتفولیوی صندوق فرصت‌های فناوری BlackRock اعلام شد.

در صورتجلسه شرکت به “metaverse” اشاره شده است. منبع: BlackRock Market Minute به نقل از مورگان استنلی در سال 2021.

در 4 آگوست، Coinbase شراکت با BlackRock را اعلام کرد و با توجه به وزن بالای آن در BLKC، به نظر می رسد که این شراکت در حال نتیجه دادن است.

این مشارکت به سرمایه گذاران نهادی امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال از طریق سرویس Coinbase Prime را می دهد.

نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا