اخبار ارز دیجیتال

Bitzlato بسیار ضعیف بود، اما قبل از اقدام DOJ کاملاً بی توجه نبود

صرافی کریپتو هنگ کنگ، که روابط قوی با روسیه دارد، سال گذشته از رادار Chainalysis خارج شد. حذف آن توسط بسیاری در جامعه ارزهای دیجیتال به عنوان یک دشمن تلقی شد.

Bitzlato، یک صرافی غیرقانونی ارزهای دیجیتال همتا به همتا، تا ۱۸ ژانویه، زمانی که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) اقدامات اجرایی را انجام داد، تا حد زیادی برای برخی ناشناخته بود. آناتولی لگکودیموف، شهروند روس، که اخیراً در سال ۲۰۱۶ دستگیر شد، یکی از بنیانگذاران آن بود.

به گفته منابع روسی، آناتولی لگکودیموف ۷۳.۴ درصد از مالکان Bitzrat است که دفاتری در طبقات بالای آسمان خراش برج فدراسیون مسکو دارد و معاملاتی به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار را پذیرفته است. شریک اصلی او در Legkodymov و Bitzlato نیز گزارش شده است که در A-HVT، یک توزیع کننده تجهیزات استخراج ارز دیجیتال روسی، مشارکت دارد.

Legkodymov سابقه طولانی و پرحادثه ای در صنعت ارزهای دیجیتال داشته است که به بیش از یک دهه قبل باز می گردد. اولین پست او در فروم های BitcoinTalk به سال ۲۰۱۱ برمی گردد، جایی که او رویدادی را توصیف کرد که منجر به از دست دادن بیش از ۵۰ بیت کوین شد.

Legkodymov روند باز کردن صرافی Bitzlato را در یک انجمن آنلاین در سال ۲۰۱۷ شرح می دهد:

تیم من و من سناریوهای شکست متعددی از جمله حملات هکری شبیه‌سازی شده توسط صاحبان و اپراتورهای صرافی را تحلیل کرده‌ایم و راه‌حلی پیدا کرده‌ایم که به ما امکان می‌دهد صرافی‌های بیت‌کوین را به شیوه‌ای بسیار امن انجام دهیم.

بیتزلاتو تا زمان اقدام وزارت دادگستری در ۱۸ ژانویه، زمانی که Chainalysis در گزارش فوریه ۲۰۲۲ در مورد مبادله گفت:

ما ۲۰۶ میلیون دلار از بازارهای تاریک نت، ۲۲۴.۵ میلیون دلار از کلاهبرداری و ۹ میلیون دلار از مهاجمان باج افزار دریافت کردیم.

بر اساس این گزارش، ۴۸ درصد از تجارت این شرکت در آن زمان شامل معاملات غیرقانونی و پرخطر بوده است.

مرتبط: ایالات متحده بزرگترین بازار تاریک نت روسیه و صرافی رمزارز گارانتکس را تحریم کرد

وزارت دادگستری اعلام کرد که در اوایل روز جلسه ای را برای بحث درباره کیفرخواست برگزار خواهد کرد، اما مشخص نکرد که کدام شرکت ها درگیر خواهند شد. او شروع به واکنش با طعنه و کنایه کرد.

وکلا در حال اظهار نظر آنلاین تماس گرفت اقدام علیه Bitzrath “نقشه ای برای اقدامات آینده است، شاید حتی طرحی که امروز بسیار مورد انتظار است.”

دیگران نیروهای تاریک تری را می بینند که برای سرنگونی این بازیگر تاریک نت کار می کنند.

خود بیتزرات هیچ شکی در مورد سبقت گرفتن خود نداشت.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا