اخبار ارز دیجیتال

Bitwise ETF Web3 را برای سرمایه گذاران نهادی و فردی راه اندازی می کند

ETF شاخص سهام Bitwise Web3 را با بیش از 85 درصد قرار گرفتن در معرض شرکت های Web3 ردیابی می کند.

در 3 اکتبر، Bitwise Asset Management یک صندوق قابل معامله در مبادلات جدید (ETF) را برای سرمایه گذاران نهادی و فردی اعلام کرد که به آنها امکان دسترسی به شرکت هایی را می دهد که “موقعیت بهره مندی” از رشد Web3 را دارند.

Bitwise در بیانیه‌ای گفت: «موج بعدی توسعه اینترنت است که با تمرکززدایی بیشتر و مالکیت شخصی داده‌ها مشخص می‌شود».

ETF که تحت عنوان BWEB معامله می‌شود، شاخص سهام Bitwise Web3 را دنبال می‌کند و بیش از 85 درصد در معرض شرکت‌هایی است که مستقیماً با فعالیت‌های تجاری Web3 مرتبط هستند. اینها عبارتند از Web3 Infrastructure، Finance، Web3-Enabled Metaverse and Digital Worlds، Development and Governance، Web3-Enabled Creator Economy.

هانتر هورسلی، مدیرعامل Bitwise گفت:

“ETF Bitwise Web3 به دنبال سرمایه گذاری از این فرصت باورنکردنی با ارائه یک راه آسان به سرمایه گذاران نوآور برای دسترسی به فضا است. ما همچنین از تخصص خود در رمزنگاری که سنگ بنای Web3 است استفاده می کنیم و مشتاقانه منتظر رشد مستمر آنها هستیم. همانطور که فضا باز می شود.»

اکتبر گذشته، این شرکت برای دومین بار در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای ایجاد یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) اقدام کرد. انتظار می رود تصمیم نهایی در این ماه پس از تاخیر توسط تنظیم کننده ها اتخاذ شود. پیشنهاد اولیه در ژانویه 2019 ارائه شد و در اکتبر همان سال توسط SEC رد شد.

وب 3.0 نسخه آینده اینترنت در نظر گرفته می شود. به عبارت دیگر، افراد مالک و کنترل بخش‌های خود از اینترنت هستند، نه مصرف‌کنندگانی که از طریق سرویس‌های میانجی‌گری شرکت‌هایی مانند گوگل، اپل و فیس‌بوک به اینترنت دسترسی داشته باشند.نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا