🚨 اخبار ارز دیجیتال

پس از اینکه چین هشدار داد بیت‌کوین به صفر می‌رسد، بیت کوین ۳۶ درصد رشد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

علیرغم هشدارها در مورد «بی ارزش بودن بیت کوین»، به نظر می رسد چین هرگز شهروندان خود را از داشتن بیت کوین منع نکرده است.

دولت چین سخت کار کرده است تا مردم را متقاعد کند که بیت کوین (BTC) بی ارزش خواهد شد، اما تا کنون پیش بینی ها به شدت اشتباه بوده است. از زمان اعلام رسمی یک سال پیش مبنی بر بی ارزش بودن ارز دیجیتال اصلی، ۳۶ درصد افزایش یافته است.

در بحبوحه یک بازار نزولی تلخ در سال ۲۰۲۲، دولت چین تلاش کرد تا از کاهش شدید بازار سرمایه گذاری کند و به سرمایه گذاران رمزارز هشدار داد که قیمت بیت کوین در حال “به سمت صفر شدن” است.

همین یک سال پیش، خبرگزاری دولتی چین، اکونومیک دیلی، هشداری درباره بیت کوین صادر کرد تا به مردم اطمینان دهد که این بیت کوین یک «سری کدهای دیجیتالی» بی ارزش است.

در این مقاله آمده است: «در آینده، اگر اعتماد سرمایه گذاران از بین برود یا اگر یک کشور مستقل بیت کوین را غیرقانونی اعلام کند، بیت کوین به ارزش اصلی خود باز می گردد و کاملا بی ارزش می شود.

اینکه آیا بیت کوین روزی به صفر خواهد رسید یا نه، باید دید، اما از زمانی که دولت چین هشدار داده است، ارزش آن کاهش نیافته است. برعکس، بیت کوین از زمان انتشار مقاله افزایش قابل توجهی داشته است.

براساس داده‌های CoinGecko، تا ژوئن ۲۰۲۲، زمانی که اکونومیک دیلی مقاله را منتشر کرد، بیت‌کوین در حدود ۲۰۰۰۰ دلار معامله می‌شد. پس از ۱۲ ماه، بیت کوین در زمان نگارش مقاله حدود ۳۶ درصد افزایش یافته است و با قیمت ۲۸۸۵۲ دلار معامله می شود.

نمودار قیمت بیت کوین ۱ ساله. منبع: CoinGecko

علیرغم ثبت سودهای قابل توجه، بیت کوین طی سال گذشته فراز و نشیب خود را تجربه کرده است. بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار در نوامبر ۲۰۲۲ به ۱۵۷۰۰ دلار کاهش می یابد. سپس، در آوریل ۲۰۲۳، بیت کوین برای مدت کوتاهی از مرز ۳۰۰۰۰ دلار عبور کرد.

مربوط: رهبران قانونگذار هنگ کنگ هنگ کنگ را به یک مرکز اصلی ارزهای دیجیتال تبدیل می کنند

چین یکی از اولین کشورهای جهان است که اقدامات نظارتی را علیه ارزهای دیجیتال انجام داده است. در سال ۲۰۱۷، تنظیم‌کننده‌های چینی صرافی‌های ارزهای دیجیتال را از ارائه خدمات در این کشور منع کردند. با وجود این ممنوعیت، بیت کوین همچنان به بالاترین سطح تاریخ خود ادامه داد و تا پایان سال ۲۰۱۷ با ۱۹۰۰ درصد افزایش به ۲۰۰۰۰ دلار رسید.

در سال ۲۰۲۱، بانک مرکزی چین ممنوعیت جدیدی را برای رمزارزها اعلام کرد و با نیروهای مختلف چینی برای سرکوب فعالیت ارزهای دیجیتال در این کشور همکاری کرد. بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱، تنها چند ماه پس از اعلام ممنوعیت، به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی حدود ۶۸۰۰۰ دلار رسید.

با وجود «ممنوع شدن» ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱، چین همچنان دومین استخراج کننده بزرگ بیت کوین در جهان است. همچنین به نظر می رسد دولت چین با اجازه دادن به شهروندان خود برای مالکیت ارزهای دیجیتال از حقوق سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال محافظت می کند.

مجله: تالار شعله: پشیمانی پیتر مک کورمک در توییتر – “احساس می کنم چرند”

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا