اخبار ارز دیجیتال

معامله گران بیت کوین برای گزارش CPI داغ آماده بودند، اما نزولی بیت کوین همچنان حاکم است

بیت کوین به پایین ترین سطح خود از 21 سپتامبر سقوط کرد و داده ها نشان می دهد معامله گران حرفه ای همچنان از طولانی شدن اهرمی خودداری می کنند.

معامله گران کریپتو پس از اینکه گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در 13 اکتبر نشان داد تورم ایالات متحده در ماه سپتامبر 0.6 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته بود، شگفت زده شدند. بیت کوین (BTC) با اعداد کمی بالاتر از حد انتظار در کمتر از 3 ساعت با اصلاح قیمت 4.4 درصدی از 19000 دلار به 18175 دلار مواجه شد.

یک حرکت ناگهانی باعث انحلال 55 میلیون دلار در معاملات آتی بیت کوین در مبادلات مشتقه شده است. این بیشترین میزان در سه هفته گذشته است. سطح 18200 دلار پایین ترین سطح از 21 سپتامبر است و 8.3 درصد اصلاح هفتگی را نشان می دهد.

بیت کوین/دلار قیمت 1 ساعت.منبع: Trading View

شایان ذکر است که سقوط 21 سپتامبر به زیر 18600 دلار کمتر از پنج ساعت طول کشید. خرس ها ممکن است ناامید شده باشند زیرا بیت کوین مقاومت 19500 دلاری را پس از افزایش 6.3 درصدی در 22 سپتامبر آزمایش کرد. روند مشابهی در 13 اکتبر اتفاق می افتد زیرا BTC در حال حاضر نزدیک به 19,000 دلار معامله می شود.

بازارهای سهام نیز واکنش منفی نشان دادند زیرا شاخص ترکیبی نزدک 3 درصد کاهش یافت. پس از فروش وحشتناک اولیه، نزدک با کاهش 2 درصدی روزانه تنظیم شد زیرا تحلیلگران انتظارات خود را برای افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده در ماه نوامبر تأیید کردند.

پس از گزارش BlackRock Inc (BLK) که کاهش سود سالانه 16 درصدی را گزارش کرد، سرمایه گذاران حتی نزولی تر شدند. در همین حال، غول های مالی JP Morgan Chase (JPM) و Morgan Stanley (MS) قرار است روز جمعه گزارش دهند.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی با سرپیچی از درخواست‌های جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، بیانیه‌ای نادر در 13 اکتبر صادر کرد و از کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت دفاع کرد. کاخ سفید می خواست تصمیم گیری را به بعد از انتخابات میان دوره ای به تعویق بیاندازد. با این وجود، این گروه نفتی تصمیم گرفت از ماه نوامبر هدف عرضه خود را 2 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

همه این تحولات احساسات سرمایه گذاران را افزایش داده است و برای دریافت تصویر بهتری از آنچه در معامله گران بخش کریپتو اتفاق می افتد، معامله گران به داده های مشتقات نگاه می کنند تا شاهد کاهش 4.4 درصدی 18200 دلاری باشند. .

بازار آتی در ماه گذشته نزولی بود

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. با این حال، این روش ترجیحی برای معامله گران حرفه ای است زیرا از نوسانات در نرخ های تامین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می دهد محافظت می کند.

حق بیمه سالانه آتی 3 ماهه بیت کوین.منبع: لویتاس

این شاخص باید با حق بیمه 4 تا 8 درصد در سال در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. معامله گران مشتقات در ماه گذشته نسبت به نزولی خنثی بوده اند زیرا حق بیمه های آتی بیت کوین به طور مداوم زیر 1٪ باقی مانده است.

این داده ها نشان دهنده بی میلی معامله گران حرفه ای به اضافه کردن موقعیت های بلند (بالا) اهرمی با وجود هزینه کم است. با این حال، بازار گزینه های بیت کوین نیز باید برای حذف عوامل خارجی ذاتی در محصولات آتی تحلیل شود.

معامله گران گزینه ها تمایلی به ارائه محافظت نزولی ندارند

انحراف دلتا 25% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند. به عنوان مثال، در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از 12% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری برای کاهش قیمت ارائه می دهند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، شاخص انحراف به زیر 12- درصد تمایل دارد، به این معنی که گزینه‌های فروش نزولی تخفیف داده می‌شوند.

بیت کوین 30 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

شیب دلتای 30 روزه از 10 اکتبر از آستانه 12 درصد عبور کرده است، که نشان می دهد معامله گران گزینه تمایل کمتری به ارائه حفاظت نزولی دارند. این دو شاخص مشتقات نشان می دهد که سقوط قیمت بیت کوین در 13 اکتبر ممکن است تا حدی پیش بینی شده باشد و تأثیر نسبتاً کمی بر افزایش نقدینگی را توضیح می دهد.

مهمتر از آن، احساسات نزولی عمومی حتی پس از اعلام تورم CPI نیز باقی ماند. در نتیجه، نهنگ‌ها و نشانگرها کمتر مستعد اضافه کردن اهرم‌های بلند یا محافظت رو به پایین هستند. با توجه به شرایط ضعیف اقتصاد کلان و تنش های سیاسی جهانی، در حال حاضر شانس به نفع خرس ها است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا