اخبار ارز دیجیتال

اتاق فکر بیت کوین: CBDC را رد کنید، به جای آن به بیت کوین و استیبل کوین نگاه کنید

نویسندگان مقاله می گویند که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای آینده آزادی شخصی و اقتصادی مشکل ساز هستند، اما رمزارز جایگزین مناسبی است.

موسسه سیاست بیت کوین، یک اندیشکده آمریکایی، از ایالات متحده خواسته است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را رد کند و به بیت کوین (BTC) و استیبل کوین ها به عنوان جایگزین نگاه کند.

در مقاله سفیدی که در 27 سپتامبر به اشتراک گذاشته شد، نویسندگانی از جمله مدیر اجرایی بنیاد بیت کوین تگزاس، دکتر، مدعی شد که کنترل مالی، حریم خصوصی و آزادی را از مردم سلب می کند.

اسمولنسکی و هلد استدلال کردند که یک CBDC اساسا “دسترسی مستقیم به تمام معاملات را برای دولت فراهم می کند.” […] زیرساخت‌های فناوری اطلاعات دولتی «هدف حملات سایبری فزاینده‌ای است»، بنابراین زمان زیادی است که «داده‌های تراکنش‌ها در نهایت برای مشاهده جهانی در دسترس باشند».

این زوج همچنین استدلال کردند که CBDC همچنین به دولت‌ها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را منع، تقاضا، بی‌انگیزه، مشوق یا لغو کنند و آنها را به ابزاری برای سانسور و کنترل مالی تبدیل کنند.

به عنوان یک مسئولیت مستقیم بانک مرکزی، CBDC پیشرو جدیدی برای تحمیل سیاست های پولی مستقیماً بر مصرف کنندگان خواهد بود. چنین سیاست هایی شامل نرخ بهره منفی، جریمه های پس انداز، افزایش مالیات و مصادره ارز است.

اسمولنسکی و هلد پیشنهاد می‌کنند که این تمرکز بیشتر بر نظارت، «تلاش‌های نظارتی دولت چین» را تقلید می‌کند تا همه تراکنش‌های مالی که قبلاً از طریق سیستم بانکداری دیجیتال نظارت نشده‌اند، دیده شود.

آنها استدلال کردند: «از آنجایی که جهان مسیر چین را در قرن بیست و یکم دنبال می‌کند، ایالات متحده باید از چیزی متفاوت دفاع کند.

نویسندگان همچنین می گویند که بسیاری از ویژگی های ارائه شده توسط CBDC ها را می توان با ترکیب بیت کوین، استیبل کوین های خصوصی و حتی دلار آمریکا حل کرد.

برای اکثر مردم، ترکیبی از پول نقد فیزیکی، بیت کوین، دلارهای دیجیتال و استیبل کوین‌های دارای وثیقه مناسب، تقریباً تمام موارد استفاده از ارز را پوشش می‌دهد.

اسمولنسکی گفت که در حالی که بیت کوین و استیبل کوین های خصوصی تراکنش های دیجیتالی فوری و کم هزینه را در داخل و خارج از مرزها امکان پذیر می کنند، “دلارهای دیجیتال و استیبل کوین ها تراکنش با آنها را آسان تر می کنند. ما همچنان تابع AML/KYC توسط پلتفرم خود خواهیم بود.” اضافه کرد.

“ایجاد یک CBDC، به سادگی، غیر ضروری است.”

کاغذ سفید همچنین استدلال می‌کند که دولت‌ها اغلب عمیقاً به فناوری‌های جدید وارد نمی‌شوند و به حادثه‌ای در اوایل سال جاری اشاره کرد که باعث شد DCash، CBDC بانک مرکزی کارائیب شرقی، آفلاین شود.

آنها نوشتند: «در واقع، اجرای CBDC به رهبری دولت باعث ایجاد مشکلات جدی در ثبات و قابلیت اطمینان خواهد شد.

CBDCها در حال حاضر در مسیر توسعه در برخی کشورها مانند چین هستند، اما در اوایل ماه جاری، جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن از دفتر سیاست علم و فناوری (OSTP) درخواست کرد تا گزارشی را برای تجزیه و تحلیل 18 ارائه دهد. پس از ارائه دستورالعمل، او پیشنهاد کرد که ایالات متحده ایالات در حال بررسی این موضوع بودند. سیستم CBDC.

تا به حال، بحث در مورد استفاده از CBDC در ایالات متحده مملو از دودستگی و سردرگمی بوده است. این یکی از مشکلات اصلی نویسندگان با CBDCها است، علاوه بر عدم تخصص، تجاوز احتمالی به حریم خصوصی و کنترل توسط دولت ها.

اسمولنسکی و هلد یک استیبل کوین رمزنگاری را پیشنهاد می‌کنند که به ارزهای فیات وصل شده و دارای پشتوانه 1:1 با وثیقه سخت است که می‌تواند توسط بانک‌های تجاری در سراسر جهان برای مبارزه با نگرانی‌ها در مورد CBDCها صادر شود.

مربوط: اکنون یا هرگز – ایالات متحده باید برای ارزهای دیجیتال آماده شود

“این به کاربران نهایی تمام مزایای ادعایی CBDC ها را ارائه می دهد و در عین حال سطح نظارت و کنترلی را که CBDC ها در ایالت ها ارائه می دهند حذف می کند.”

“ایالات متحده باید از چیز متفاوتی حمایت کند. باید از آزادی دفاع کند. به همین دلیل است که ایالات متحده باید ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را رد کند.”

موسسه سیاست بیت کوین یک سازمان غیرانتفاعی و غیرحزبی است که سیاست و پیامدهای اجتماعی بیت کوین و شبکه های مالی نوظهور را مطالعه می کند.نویسنده: Stephen Katte

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا