اخبار ارز دیجیتال

بیت‌کوین با وجود بازار خرسی همچنان بر کل پرداخت‌های بیت‌پی تسلط دارد

علیرغم بازار نزولی، کل پرداخت‌های ارزهای دیجیتال در بیت‌پی ثابت مانده است و تراکنش‌های ماهانه از حدود 58000 در سال 2021 به 67000 در سال 2022 افزایش یافته است.

بازار نزولی ارزهای دیجیتال بر نحوه پرداخت مردم با ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است، اما بر اساس داده‌های بیت‌پی، بیت‌کوین (BTC) علی‌رغم نوسانات شدید، ابزار پرداخت غالب باقی مانده است.

سهم بیت‌کوین از کل تراکنش‌های بیت‌پی در زمستان جاری کریپتو کاهش یافته است، اما همچنان محبوب‌ترین ارز دیجیتال برای پرداخت‌ها در این پلتفرم است.

مریک تئوبالد، معاون بازاریابی در بیت‌پی، به کوین تلگراف گفت: پرداخت‌های مبتنی بر بیت‌کوین بیت‌پی 87 درصد از درآمد را در سال گذشته تشکیل می‌داد که در سه ماهه اول سال 2022 به 52 درصد کاهش یافت. برخلاف تعداد تراکنش‌ها، حجم بیت‌کوین فروخته‌شده در BitPay به کل میزان پرداخت‌های رمزنگاری پردازش شده در بیت‌کوین وابسته است.

تئوبالد خاطرنشان کرد که بیت‌پی عمدتاً تأثیر حجم فروش را بر خریدهای غیراستیبل کوین مشاهده می‌کند، زیرا فروش استیبل کوین بدون توجه به نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال ادامه دارد.

تئوبالد تاکید کرد که کل تراکنش‌های بیت‌پی علی‌رغم افت بازار ثابت ماند و از حدود 58000 در سال 2021 به 67000 در سال 2022 رسید.

حجم فروش و تراکنش ارزهای دیجیتال در بیت پی.منبع: بیت پی

مطابق با حجم فروش، ارزش تراکنش های پرداخت بیت کوین نیز در سال جاری کاهش قابل توجهی داشته است. بر اساس داده های بیت پی، سهم تراکنش های بیت کوین از 57 درصد در ماه مارس به 48 درصد در ماه جولای کاهش یافته است.

در همین حال، کاربران بیت‌پی به طور فزاینده‌ای در حال پرداخت در سایر ارزهای دیجیتال مانند لایت کوین (LTC) هستند و تراکنش‌های LTC از 14 درصد در ماه مارس به 22 درصد در جولای افزایش یافته است.

تسلط بیت کوین در پرداخت های رمزنگاری شدهمنبع: بیت پی

علیرغم کاهش قابل توجه پرداخت های بیت کوین در بحبوحه بازار نزولی، بیت کوین همچنان رایج ترین ارز دیجیتال مورد استفاده برای تراکنش ها در BitPay است و بیش از 50 درصد از کل فروش این پلتفرم را به خود اختصاص می دهد. به گفته تئوبالد، این یکی دیگر از شواهدی است که نشان می دهد مورد استفاده از ابزار پرداخت بیت کوین (برای اولین بار توسط ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین توضیح داده شد) هنوز مرتبط است. مجری گفت:

بیت‌کوین قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال است، بیشترین ارزش بازار را دارد و در طول سال‌ها ثابت کرده است که یک ابزار پرداخت دیجیتال عالی است، بنابراین مردم همچنان آن را به ارزهای دیجیتال دیگر ترجیح می‌دهند. من از بیت‌پی با بیت‌پی استفاده می‌کنم.»

Theobald همچنین پیشنهاد کرد که برخی از کاربران ممکن است ترجیح داده باشند در طول بازار نزولی به بیت کوین پرداخت کنند. زیرا ممکن است فروش بیت کوین در صرافی گرانتر باشد و بعداً از آن برای خرید اقلام آنلاین استفاده کنید. او افزود: «BitPay به مشتریان راه مستقیم و ارزان‌تری برای خرید کالا با استفاده از بیت‌کوین ارائه می‌دهد.

مربوط: گزارش: بانک روسیه با قانونی کردن کریپتو برای پرداخت های فرامرزی موافقت می کند

BitPay یکی از بزرگترین شرکت‌های پرداخت ارز دیجیتال در جهان است که به افراد و کسب‌وکارها امکان می‌دهد محصولات و خدمات را به صورت رمزنگاری خریداری کنند یا رمزارز را به عنوان پرداخت بپذیرند. BitPay خدمات پرداخت رمزنگاری را به شرکت های متعددی در ایالات متحده از جمله Newegg، Verifone، Shop.com و غیره ارائه می دهد. پلت فرم BitPay برای پرداخت های دولتی و کمپین های کمک مالی در ایالات متحده نیز محبوب است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که گزارش‌های جی‌پی مورگان مبنی بر کاهش تقاضا برای ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت طی شش ماه گذشته منتشر شده است. تاکیس جورجاکوپولوس، رئیس پرداخت‌های جهانی جی‌پی مورگان، گفت که تعداد پرداخت‌های ارزهای رمزنگاری‌شده توسط بانک‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، و افزود که جی‌پی مورگان گفت که تقاضا برای چنین پرداخت‌هایی در حال حاضر “بسیار بالا” است. گزارش شده است که او در حال بررسی

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا