اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین، سفر فضایی و TikTok برای اولین بار در رکوردهای جهانی گینس ثبت شدند

آخرین نسخه شامل دستاوردهای بسیاری از «کریپتومانیا» است، از جمله فروش رکورد CryptoPunk NFT و تبدیل شدن السالوادور به اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان مناقصه قانونی پذیرفته است.

رکوردهای جهانی گینس بیت کوین (BTC) و تعدادی رویداد بلاک چین را به آخرین نسخه کتاب رکوردهای خود تحت عنوان «کریپتومانیا» اضافه کرده است.

به رسمیت شناختن رمزارز توسط کالاهای اصلی مانند رکوردهای جهانی گینس نشان می دهد که بلاک چین و دارایی های دیجیتال یکی از موضوعاتی بوده است که در چند سال گذشته مورد توجه عموم قرار گرفته است.

نسخه ۲۰۲۳ که ماه گذشته اعلام شد، شاهد تعدادی دستاورد قابل توجه ارزهای دیجیتال در سراسر بیت کوین، پذیرش کریپتو، توکن های فن و NFT بود.

بیت کوین تا ۲۴ مارس ۲۰۲۲ با ارزش بازار ۸۱۶.۶۹ میلیارد دلار به عنوان با ارزش ترین ارز دیجیتال شناخته شد، اما پس از راه اندازی آن در اوایل سال ۲۰۰۹، اولین رمزنگاری غیرمتمرکز شناخته شد.

توضیح آنلاین کتاب رکوردهای جهانی گینس: «بیت کوین به عنوان راه حلی برای چالش های تنظیم ارزهای دیجیتال بدون یک نهاد متمرکز یا «شخص ثالث قابل اعتماد» که بر تراکنش ها نظارت می کند، توسعه داده شد.» بخوانید و در نهایت اضافه کنید که قبل از آن تلاش های دیگری نیز وجود داشته است. ما به اشخاص ثالث قابل اعتماد متکی هستیم.

CryptoPunks، یک پروژه OG NFT، پس از اینکه کارآفرین دیپاک تاپلیا، CryptoPunk #5822 را به قیمت ۲۳.۷ میلیون دلار (۸۰۰۰ ETH) در ۱۲ فوریه امسال خرید، به عنوان گران‌ترین کلکسیون NFT انتخاب شد.

رکورد فروش NFT 69.3 میلیون دلاری Beeple به آنجا رسید زیرا این شرکت کلکسیون های NFT را به عنوان “مجموعه هایی از آثار هنری با نسخه محدود که بر اساس الگوهای از پیش رندر شده ساخته شده اند” توصیف می کند. شایان ذکر است که وجود نداشت.

توکن های فن نیز به عنوان دسته ای از کتاب ها ظاهر شدند. توکن منچستر سیتی که از طریق Socios در ژوئن ۲۰۲۱ راه اندازی شد، با ارزش بازار ۴۷.۱ میلیون دلار تا ۲۴ مارس ۲۰۲۲ به عنوان “با ارزش ترین توکن هواداران” ثبت شد.

السالوادور در ژوئن گذشته به عنوان “اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی استفاده کرد” در کتاب گنجانده شد.

در این بیانیه آمده است: «این اقدام که توسط بانک جهانی محکوم شد، انتظار می‌رفت هزینه‌های حواله‌های بین‌مرزی را کاهش دهد، نکته مهمی برای کشورهایی که متکی به پول‌هایی هستند که کارگران خارج از کشور به خانه ارسال می‌کنند.»

یکی از سخنگویان رکوردهای جهانی گینس به کوین تلگراف گفت که هر نسخه “به دنبال بازتاب جذابیت سال و موضوعاتی است که خوانندگان احتمالاً در مورد آنها بحث می کنند.”

آنها گفتند: «در حالی که فناوری پشت ارزهای دیجیتال توسعه می‌یابد و کاربردهای گسترده‌تری پیدا می‌کند، ما در سال‌های آینده این فضا را با علاقه تماشا خواهیم کرد.

مربوط: مدیر ارشد فناوری والمارت می گوید ارزهای دیجیتال یک اختلال “عمده” در پرداخت خواهند بود.

وقتی از او پرسیده شد که نگران‌کننده‌ترین و مهم‌ترین رکورد کریپتومانیا چیست، سخنگوی این شرکت بر نوآوری بیت‌کوین تاکید کرد و گفت که این شرکت زمان زیادی را صرف کشف آن کرد.

“این مطالعه عنوان نه تنها شامل درک چگونگی توضیح اینکه بلاک چین چیست، بلکه شامل درک این موضوع نیز می شود […] او همچنین دهه‌ها تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال و تفاوت آن با پروژه‌های قبلی را توضیح داد. ”

هفته گذشته، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس با ۲۸۹ شرکت کننده در Blockchain Land Nuevo León در ۷ اکتبر، رکورد جهانی گینس را برای داشتن بزرگترین درس ارزهای دیجیتال شکست.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا