اخبار ارز دیجیتال

دارندگان کوتاه مدت بیت کوین تسلیم می شوند زیرا داده ها فرصت های خرید بالقوه را در بین نسل ها برجسته می کند

دوره های اندرو تیت

در حالی که عملکرد قیمت فعلی بیت کوین چیزهای قابل توجهی را باقی می گذارد، چندین شاخص به یک فرصت بالقوه خرید بین نسلی برای سرمایه گذاران صبور اشاره می کند.

تغییرات قیمت بیت کوین (BTC) نشان می دهد که دارایی هنوز در وضعیت نامطمئنی قرار دارد، با گزارش اخیر ARK Invest که نشان می دهد عرضه بیت کوین به عنوان سهم سود 14 درصد کاهش یافته است. سرمایه گذاران کوتاه مدت بیت کوین می گویند که چاره ای جز این ندارند. برای تسلیم شدن در ماه اوت

تغییرات در احساسات بازار بیت کوین و ارزش گذاری ماهانه در ماه اوت. منبع: ARK Invest

در حالی که بسیاری از معامله گران افت قیمت قابل توجهی را در این مرحله از چرخه نصف شدن بیت کوین به عنوان یک فرصت خرید می بینند، حرکت نزولی قابل توجه این است که قیمت بیت کوین برای اولین بار از ژوئن 2023 به زیر میانگین متحرک 200 هفته ای خود سقوط کرد.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، 200-WMA معمولاً به عنوان یک سطح حمایتی کلیدی در طول روندهای نزولی عمده عمل می کند و ARK معتقد است که در صورت وجود هر عامل نزولی در آینده، قیمت BTC بالاتر از قیمت واقعی فعلی افزایش می یابد. این نشان دهنده افت احتمالی است. به حدود 20300 دلار

میانگین متحرک 200 هفته ای بیت کوین و قیمت واقعی. منبع: ARK Invest

علیرغم چشم‌انداز کوتاه‌مدت وخیم بازار ارزهای دیجیتال، دیدگاه خوش‌بینانه‌تر از سقوط بیت‌کوین به زیر 200-WMA نشان می‌دهد که قیمت‌های واقعی و سقوط به زیر میانگین متحرک بلندمدت احتمالاً باعث خرید چرخه‌ای می‌شود. فرصت برجسته خواهد شد. سرمایه‌گذارانی که با کاهش قیمت‌ها به زیر هر دو شاخص در سال‌های 2019، 2020 و اوایل سال 2022 پس‌انداز کردند، طی شش ماه آینده سودهای بزرگی کسب کردند.

تحلیلگر بن لیلی اخیراً به رویداد مشابهی در شاخص تسلط بیت کوین اشاره کرد و گفت که “بیت کوین دوباره در شرف تصاحب رهبری است.”

مزیت ارزش بازار بیت کوین منبع: TradingView

به گفته لیلی،

از نظر تغییرات قیمت، ما شباهت های زیادی را در این نقطه با آنچه در سال 2019 اتفاق افتاد مشاهده می کنیم، و ما انتظار داریم که روندها در مورد بیت کوین در هفته ها و احتمالا ماه های آینده آشکار شود. این به تسلط بیت کوین (BTC.D) مربوط می شود. که سهم بازار بیت کوین در ارزهای دیجیتال را بر اساس ارزش بازار اندازه گیری می کند. در نمودار زیر، افزایش در سال 2019 در سال 2018 آغاز شد و به دنبال آن می توانید ببینید که به یک کف خوب (جعبه قرمز) رسیده و سپس تا سه ماهه اول به طور پیوسته افزایش یافته است. 2019. پس از آن، برای چندین ماه روند نزولی داشت (اولین فلش قرمز)، بزرگ در روز اول آوریل. قبل از اینکه ما به عقب برگردیم (اولین فلش سبز).

لیلی با مقایسه احساسات مشارکت‌کنندگان بازار در سال‌های 2018-2019 با احساسات کنونی بازار، پیشنهاد می‌کند که اقدام قیمت امروز یادآور دوره قبل از بازگشت در سال 2019 است. ”

داده‌های ارزش بازار استیبل‌کوین همچنین نشان‌دهنده عدم تمایل سرمایه‌گذاران صعودی است، با ARK گزارش می‌شود که “کل عرضه استیبل کوین 90 روزه از 162 میلیارد دلار در مارس 2022 به 1200 دلار امروز افزایش یافته است. این واقعیت که بیش از 20٪ کاهش یافته و به 100 میلیون دلار رسیده است.” نقدینگی بازار و اعتماد سرمایه گذاران به کار با بیت کوین و آلت کوین ها را از بین برده است.

درصد کل تغییر 90 روزه در سرمایه بازار استیبل کوین. منبع: ARK Invest

واضح است که ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای در ذهن تقریباً همه سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی است و یا تایید می‌شوند یا روایت پیش‌روی نصف کردن بیت‌کوین باعث ایجاد بازار صعودی خواهد شد. برای ماندگاری.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Ray Salmond

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا