اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین، کورال کوین، جمهوری آفریقای مرکزی

جمهوری آفریقای مرکزی بیت کوین را پذیرفته و به سرعت توکن خود را به نام Sango Coin ایجاد کرده است. اما سکه سانگو از کجا آمده و چرا به آن نیاز است؟

در بهار ۲۰۲۲، جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) اولین کشور آفریقایی بود که بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی استفاده کرد.

CAR به عنوان دومین کشور در جهان که بیت کوین را به این روش تایید می کند، راه السالوادور را دنبال کرده است. از آن زمان، السالوادور به تعداد سرسام آور گردشگران، اقتصاد مقاومتی و دوز سالم روابط عمومی رایگان از زمانی که به شهروندانش اجازه می دهد تا با ارز دیجیتال مبتکرانه خود خرید کنند، به خود می بالد.

CAR که عملاً اقتصاد کمتر توسعه یافته ای نسبت به آمریکای مرکزی است، امیدوار است که موفقیت السالوادور را دنبال کند. علیرغم ثروت عظیم منابع طبیعی کشور، جمهوری آفریقای مرکزی گرفتار سوء مدیریت اقتصادی، سرمایه گذاری ضعیف خصوصی و خارجی و مشکلات سیستماتیک دولت است.

این کشور یکی از فقیرترین کشورها در فقیرترین قاره جهان است و در رتبه آخر در شاخص توسعه انسانی بانک جهانی قرار دارد. بدتر از آن، ۸۵% بخشی از صادرات این کشور در خزانه داری فرانسه نگهداری می شود و واحد پول منتخب، فرانک CFA، به شدت به سمت توسعه اقتصادی فرانسه گرایش دارد. در نتیجه، استفاده از یک سیستم پولی بی طرف، منبع باز و مقاوم در برابر سانسور مانند بیت کوین می تواند نه تنها به نفع کشور باشد، بلکه آن را آزاد کند.

رئیس جمهور بیت کوین

مشابه السالوادور، CAR قانون بیت کوین را «پول رسمی» کنید. جای تعجب نیست که این تصمیم مورد تشویق حامیان بیت کوین در سراسر جهان قرار گرفت. علاوه بر این، فاستین آرشانجو توادلا، رئیس CAR، ریاضیدان و مدافع بیت کوین در رسانه های اجتماعی، به نظر می رسد تمایل به پذیرش ارز دیجیتال خود دارد. توییت پروبیت کوین شبیه نایو بوکله رئیس جمهور با چشمان السالوادور است.

با این حال، جشن ها و حمایت از این کشور در میان جامعه بیت کوین کوتاه مدت بود، زیرا این کشور با وجود بازدید رسمی حامیان فقط بیت کوین، از جمله Galoy Money، پروژه های توکن خود را راه اندازی کرد.تنها چند روز پس از اجرایی شدن قانون بیت کوین، این کشور جامعه کریپتو را شگفت زده کرد ارائه ایجاد یک توکن رمزنگاری به نام Sango. جمعیت ۵ میلیون نفری نیز از یک “مرکز ارزهای دیجیتال” در پایتخت، بانگی بهره خواهند برد.

یک گروه فرانسوی زبان متشکل از علاقه مندان به بیت کوین در ماه می از CAR بازدید خواهند کرد.منبع: توییتر

در سنگال، غرب آفریقا، Cointelegraph از مامادو مصطفی لی، مهندس آفریقای مرکزی که بر توسعه Coral Coin نظارت داشت، در مورد توسعه این پروژه سوال کرد. لی که کارشناس پرداخت است، یک استارت آپ فین تک به نام Kete Cash را نیز اداره می کند. Ly در مورد ایجاد چیزی که او آن را “یک توکن، نه یک ارز” می نامید، با برچسب Sango روشن کرد. Coral نشانه ای است که با برنامه های این کشور برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی آن همراه است.

کوین تلگراف با لی در سنگال صحبت می کند.

ابتدا، Ly تاکید کرد که قانون بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی به وضوح بیان می کند که کشور بیت کوین را اتخاذ خواهد کرد. هیچ اشاره ای به ارزهای دیجیتال دیگر یا سانگو کوین نشده است. او تمایز واضحی بین سانگو و بیت کوین قائل است.

“قانون تصریح می کند که ارز دیجیتال ارز قانونی بیت کوین است. ما آن را به عنوان ارز رسمی می شناسیم. […] Coral Coin یک پروژه جمهوری آفریقای مرکزی است. ”

سکه سانگو مشوق های جذابی را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. این شامل شهروندی از طریق سرمایه گذاری، و در نهایت پاسپورت CAR، و مزایای حکومت است. به نوعی، خرید سانگو راهی برای خرید حق اقامت در یک کشور بدون دست زدن به ارز فیات صادر شده توسط دولت است.

تلاش نمادین

اما چرا این امر ضروری بود؟ السالوادور توکن جدیدی برای حمایت از تلاش های پذیرش بیت کوین ایجاد نکرد. پس چرا CAR ایجاد کنیم؟

برای مقایسه استراتژی های پذیرش بیت کوین دو کشور، هر دو کشور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی اعلام کردند. از آن نقطه به بعد آنها از هم جدا می شوند. السالوادور در ابتدا به خارجی ها اجازه می داد با سرمایه گذاری ۳ بیت کوین اجازه اقامت خریداری کنند، اما از آن زمان این مجوز لغو شد. در CAR می توانید اقامت الکترونیکی دریافت کنید. […] با قفل کردن وثیقه ثابت ۶۰۰۰ دلاری سکه SANGO به مدت ۳ سال. لی توضیح داد: علاوه بر این، سرمایه گذاران خارجی می توانند از توکن های رمزنگاری برای دسترسی مستقیم به منابع استراتژیک کشور استفاده کنند.

برای پیگیری توسعه سریع السالوادور بدون دست زدن به بیت کوین، این کشور آمریکای مرکزی اوراق قرضه آتشفشانی منتشر کرده است. یک آتشفشان یا اوراق قرضه بیت کوین به ایجاد یک “شهر بیت کوین” کمک کرد و توسط یک دولت حمایت می شود.

توکن لونا کلاسیک (LUNC) که اکنون از بین رفته است آخرین توکنی بود که از بیت کوین به عنوان خزانه خود استفاده می کرد. فروپاشی توکن، میلیاردها دلار از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را از بین برده و اعتماد به این صنعت را از بین برده است. پس چرا توکن ایجاد کنیم؟ چرا سیستمی بسازید که در برابر هک و حمله عوامل مخرب آسیب پذیر باشد؟، چرا این کار را انجام می دهید؟

لی توضیح داد که سانگو یک “پروژه دولتی” است. وجوه به دست آمده از فروش سکه سانگو را می توان برای خرید بیت کوین، به دست آوردن مواد مورد نیاز برای پروژه های توسعه و یا برای هزینه های نیروی کار و سایر هزینه ها استفاده کرد.

توجه به وضعیت وخیم مالی کشور حائز اهمیت است. در حالی که این کشور به عنوان اقتصاد “سرکوب شده” طبقه بندی می شود، طبق شاخص آزادی اقتصادی ۲۰۲۲ بنیاد هریتیج، همچنان گزارش هایی مبنی بر پرداخت حقوق کارکنان دولت و دولت توسط مستعمره سابق، فرانسه وجود دارد. من اینجا هستم.

طرفداران بیت کوین از پذیرش بیت کوین به عنوان نوشدارویی برای اکثر مشکلات مدرن استقبال می کنند، اما در جمهوری آفریقای مرکزی، اولویت ها آب پاک، امنیت، آموزش و شاید اتصال به اینترنت است. با این انگیزه ها، کشور به سرمایه گذاری نیاز دارد – به سرعت.

فرانک آفریقا

در این مرحله، لی اشاره کرد که سطح بالای بدهی خارجی جمهوری آفریقای مرکزی دسترسی به اشکال سنتی تامین مالی را برای این کشور دشوار کرده است. سکه سانگو می تواند منبع تامین مالی جایگزین باشد. در واقع، می توان حدس زد که نقدینگی سریع ارائه شده توسط سانگو راهی برای احیای سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) بسیار مورد نیاز در کشور است.

مطالب مرتبط: “ما پول را دوست نداریم”: داستان CFA و بیت کوین در آفریقا

علاوه بر این، او اظهار داشت که استفاده از توکن‌های رمزنگاری انعطاف‌پذیری و سرعت بیشتری را هنگام انجام تراکنش‌های مالی فراهم می‌کند و خطر تقلب را کاهش می‌دهد. به نوعی، استفاده از سانگو می تواند بوروکراسی و شیوه های اداری کندی را که دولت های آفریقای مرکزی به آن معروف هستند دور بزند. علاوه بر این، این پتانسیل را دارد که جریان سرمایه گذاری داخلی را بدون دست زدن به دلار یا ارز محلی فعال کند.

وقتی از وی پرسیده شد که چرا جمهوری آفریقای مرکزی صرفاً از بیت کوین یا شبکه لایتنینگ فوق سریع برای این اهداف استفاده نمی کند، لی گفت که سکه سانگو قرار است به عنوان نماد مرتبط با پروژه های دولتی عمل کند. من تکرار کردم که “این یک ارز جهانی نیست.”

سانگو کنترل بیشتری بر جریان وجوه دارد و در نتیجه ریسک فرار سرمایه را کاهش می دهد. علاوه بر این، بانک جهانی خاطرنشان می کند که یک کشور نمی تواند سرمایه انسانی خود را بدون افزایش مستمر در بسیج درآمد داخلی توسعه دهد. سانگو می تواند کوتاه ترین راه برای بازگشت محکم تر باشد.

بیت کوین روی زمین

Paco De La India، معروف به “Run with Bitcoin” اخیراً به مدت دو هفته به CAR سفر کرد به این امید که از بیت کوین برای تعامل با مردم بیت کوین استفاده کند. او به کوین تلگراف گفت:

“هیچ یک از کسب و کارها بیت کوین را قبول نکردند. من به راهنمایم بیت کوین انعام دادم. من به هاستم با بیت کوین پرداخت کردم.”

جدا از این موفقیت های کوچک، پاکو به کوین تلگراف گفت که پذیرش بیت کوین در این زمینه حداقل بوده است. در کشوری که کمتر از یک چهارم کشور به اینترنت دسترسی دارد (الزام اولیه برای استفاده از «پول اینترنتی جادویی»)، جای تعجب نیست.

با توجه به ایجاد سکه سانگو، پاکو پیشنهاد کرد که نیروهای خارجی ممکن است در کار باشند. CAR بسیار مدبر است، پس چرا پروژه دولتی فرانسه نتوانست در ایجاد توکن دخالت کند؟ در واقع، این توکن اندکی پس از بازدید این کشور از دبی، یکی از قطب های ارزهای دیجیتال در جهان، ایجاد شد.

لی توضیح داد که تأثیرات خارجی بر فرآیند تصمیم گیری تأثیر گذاشته است.

ایده Sango Coin از گفتگوهای بین شریک خصوصی مستقر در دبی ما و رئیس دولت ناشی شد.

همچنین، در حالی که معامله ای با یک سرمایه گذار خارجی انجام شده بود، هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه ممکن است حاکمان استعماری سابق از Sango Coin برای مدیریت منابع خود استفاده کنند وجود نداشت. این به سادگی ساده ترین راه برای جذب سرمایه است و همانطور که Ly پیشنهاد کرد، می توان از این سرمایه برای خرید بیت کوین و ساخت زیرساخت های کشور استفاده کرد.

در نهایت، به نظر می رسد که پذیرش بیت کوین و ایجاد Coral حقه ای برای تزریق FDI بسیار مورد نیاز به کشور و تقویت جایگاه جهانی این کشور باشد. با این حال، ایجاد این توکن می‌تواند علاقه جامعه بیت‌کوین را که سرمایه‌گذاران خط مقدم در مکان‌ها و حوزه‌هایی هستند که برنامه‌های بیت‌کوین در آن اعلام می‌شوند، بیگانه کند.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا