اخبار ارز دیجیتال

طرفداران بیت کوین ادعا می کنند که پاداش های PoS “بازده” نیستند، Vitalik رد می کند

در پاسخ به انتقادات، بوترین استدلال کرد که پاداش‌های استخراج مبتنی بر PoW تفاوت زیادی با سیستم‌های PoS ندارند، اما Wertheimer به سرعت به تفاوت‌ها اشاره کرد.

Udi Wertheimer، توسعه‌دهنده مستقل و حامی بیت‌کوین، در اوایل 12 سپتامبر، سر و صدای زیادی را در توییتر ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. او استدلال کرد که سیستم پاداش بازدهی مبتنی بر اثبات سهام (PoS) برای سهامداران جریمه‌کننده‌تر است.

Weltemer منتقد مشهور اتریوم معتقد است که سیستم پاداش staking PoS دقیقاً یک پاداش بازدهی نیست. با استیکینگ PoS، کاربران نمی‌توانند کاری با ETH سهامدار انجام دهند، اما کسانی که توکن‌ها را به اشتراک نمی‌گذارند و در سایر فعالیت‌های شبکه شرکت نمی‌کنند، پاداشی دریافت نمی‌کنند.

با ادغام اتریوم چند روز دیگر، جامعه اتریوم، از جمله بنیانگذار ویتالیک بوترین، برای پذیرش حیله گری سیستم PoS مشکل داشت.

بوترین به انتقاد Wertheimer با این استدلال که استخراج بیت کوین تفاوت چندانی با سهامداری PoS ندارد، پاسخ داد.

Wertheimer به سرعت به Buterin یادآوری کرد که ماینرها و دارندگان دو مجموعه مجزا هستند که لزوماً در یک اکوسیستم PoW همپوشانی ندارند، اما نمی توان همان را برای یک سیستم PoS گفت. وی همچنین توضیح داد که در Liquid Staking، ممکن است انتظار می رود که دارندگان و سهامداران به دلیل نقص در سیستم پاداش با یکدیگر همپوشانی داشته باشند.

مربوط: ادغام اتریوم: مهاجرت PoS چگونه بر اکوسیستم ETH تأثیر می گذارد؟

کاربر دیگری ادعا کرد که از هزینه های گازی که کاربران برای پردازش تراکنش ها پرداخت می کنند درآمد کسب می کند، اما Wertheimer به سرعت متوجه شد که میانگین کارمزد هر بلوک تنها 1٪ از پاداش کل درآمد است.

بنابراین بقیه جوایز بازدهی باید از جای دیگری به دست بیاید، و بسیاری بر این باورند که می‌توان با چاپ اتریوم بیشتر، آن را به دست آورد و باعث کاهش ارزش ETH و تورم شد.

بسته به قدرت هش شبکه، ادغام برنامه ریزی شده برای 13 تا 15 سپتامبر، اتریوم را از PoW فعلی خود به اجماع استخراج PoS منتقل می کند. توسعه دهندگان و حامیان اتریوم ادعا می کنند که این حرکت شبکه را سبزتر و مقیاس پذیرتر می کند. با این حال، منتقدان به جنبه متمرکز ادغام اشاره می کنند و این حرکت می تواند شبکه اتریوم را در برابر خطرات امنیتی آسیب پذیرتر کند.نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا