اخبار ارز دیجیتال

سودآوری بیت کوین برای دارندگان بلندمدت به پایین ترین حد ۴ ساله می رسد: داده ها

کاهش سودآوری بلندمدت دارندگان به سطوحی رسیده است که آخرین بار در اوج بازار نزولی ۲۰۱۸ مشاهده شده بود. با این حال، بازار در چرخه قبلی به کف رسید و دوباره رشد کرد.

سودآوری بلندمدت بیت کوین (BTC) به سطوحی که آخرین بار در آخرین بازار نزولی در دسامبر ۲۰۱۸ مشاهده شده بود، کاهش یافته است. بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال Glassnode، دارندگان BTC توکن های خود را با ضرر متوسط ​​۴۲ درصد می فروشند.

دارندگان بیت کوین بلندمدت، منبع: Glassnode

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که دارندگان برتر رمزنگاری بلندمدت که توکن‌ها را می‌فروشند، پایه هزینه‌ای ۳۲۰۰۰ دلار دارند. این بدان معناست که میانگین قیمت خرید برای این دارندگان که پشته‌ها را می‌فروشند بیش از ۳۰۰۰۰ دلار است.

رکود کنونی بازار علاوه بر کاهش سودآوری را می توان به چندین عامل اقتصاد کلان نسبت داد. بازار بیت کوین هنوز هم به شدت با بازار سهام، به ویژه سهام فناوری، که در حال حاضر روند نزولی بیشتری نسبت به ارزهای دیجیتال دارند، مرتبط است.

افزایش تورم در کنار ناتوانی بانک مرکزی در کنترل آن نیز بر درد سرمایه گذاران بیت کوین می افزاید. با سرمایه گذاری بسیار کمتری در دست، معامله گران و دارندگان بلندمدت به سمت دارایی هایی با بازده کوتاه مدت و ریسک پایین تر روی می آورند.

این از فروش ماینرهای BTC نیز مشهود بود. ماینرهای بیت کوین از لحاظ تاریخی دارندگان بلندمدت در انتظار بازدهی بالاتر بوده اند. با این حال، افزایش هزینه های انرژی، همراه با افزایش دشواری استخراج، حاشیه سود را برای این ماینرها کاهش داده و آنها را مجبور به سازش در سود کوتاه مدت کرده است.

مرتبط: بازدهی خزانه داری ایالات متحده در حال افزایش است، اما این چه معنایی برای بازارها و ارزهای دیجیتال دارد؟

موجودی ماینرهای بیت کوین پس از کاهش قیمت از بالاترین سطح محلی ۲۴.۵ هزار دلار، شاهد خروجی قابل توجهی بوده است، که نشان می دهد کل سودآوری ماینرها هنوز تحت فشار است. من اینجا هستم. جریان خروجی ماینرها از ۳۰۰۰ بیت کوین تا ۸۰۰۰ بیت کوین متغیر است، اما داده های بازار نشان می دهد که در صورت کاهش قیمت به ۱۸۰۰۰ دلار، ۸۰۰۰ بیت کوین هر ماه می تواند خارج شود.

بیت کوین، برترین ارز دیجیتال، در حال حاضر در محدوده ۱۹۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار معامله می شود و علیرغم شکست های متعدد در ماه سپتامبر برای غلبه بر مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری تلاش می کند. من اینجا هستم.

منبع تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین: Glassnode

سودآوری برای دارندگان بلندمدت، از جمله سودآوری ماینرها، به پایین ترین حد چند ساله رسیده است. با این حال، سطوح بسیار شبیه به زمانی است که بازار کریپتو در چرخه های قبلی به پایین ترین سطح خود رسیده است.

بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۱۹۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار معامله می شود و با وجود شکست های متعدد در ماه سپتامبر در تلاش برای غلبه بر مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری است.در حال حاضر با ۷۰% تخفیف از بالای بازار ۶۸۷۸۹ دلاری که نوامبر گذشته ثبت شد معامله می شود.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا