اخبار ارز دیجیتال

-25% حرکت کپی شاخص قیمت بیت کوین قبل از سقوط FTX

داده های نسبت بیت کوین SLRV یک متقاطع میانگین متحرک را انجام می دهد که از قبل از انفجار FTX به بازار وجود نداشته است.

بیت کوین (BTC) ممکن است هفته گذشته پس از تکرار یک شاخص زنجیره ای حرکت خود از سقوط FTX، بیشتر سقوط کرده باشد.

مانند دریافت کردم. به گفته جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت بینش ارزهای دیجیتال CryptoSlate که در 5 سپتامبر اعلام کرد، نسبت SLRV برای اولین بار از نوامبر 2022 “تغییر” یافته است.

هشدار FTX کانال نسبت SLRV بیت کوین

رکود قیمت بیت کوین باعث شده است تا بازیگران بازار آماده سقوط به 23000 دلار شوند، اما تاثیر سقوط بیت کوین در ماه اوت می توانست حتی شدیدتر باشد.

با توجه به نسبت ارزش واقعی کوتاه مدت (SLRV)، فروش بیت کوین قدیمی در اواسط آگوست افزایش یافت.

SLRV که توسط تحلیلگران مشهور David Puell و ARK Invest طراحی شده است، از متریک محبوب امواج HODL برای ردیابی سرعت روی زنجیره بیت کوین استفاده می کند.

HODL Waves عرضه بیت کوین در گردش را بر اساس سن سکه های مورد استفاده برای معامله تقسیم می کند. SLRV سکه هایی را که قبلا جابجا شده اند در 24 ساعت گذشته می گیرد و بر سکه هایی که قبلا جابجا شده اند 6 تا 12 ماه پیش تقسیم می شود.

این اندیکاتور همچنین شامل دو میانگین متحرک، خطوط روند 30 روزه و 150 روزه است که تقاطع بین آنها با رویدادهای اصلی قیمت BTC همزمان است.

درست قبل از سقوط FTX، خط 150 روزه از خط 30 روزه عبور کرد و در اواسط آگوست این پدیده برای اولین بار از آن زمان تکرار شد.

“روبان SLRV در 13 آگوست، سه روز قبل از سقوط بیت کوین به 25000 دلار، معکوس شد. من بخشی از تفسیر نمودار SLRV شرکت Glassnode را نوشتم.

نمودار نسبت بیت کوین SLRV. منبع: James Straten/X

سفته بازان قرار گرفتن در معرض BTC را کاهش می دهند

در همین حال، تحلیل های قبلی به رفتار گروه های سرمایه گذار بیت کوین توجه زیادی داشته است.

مطالب مرتبط: سفته بازان بیت کوین اکنون کمترین بیت کوین را از زمان بالاترین قیمت یعنی 69000 دلار در اختیار دارند.

افرادی که بیت کوین را ۱۵۵ روز یا کمتر نگه می‌دارند در مقایسه با دارندگان بلندمدت به عنوان دارندگان کوتاه‌مدت یا سفته‌بازان شناخته می‌شوند و برای افرادی مانند Glassnode و پلتفرم تجزیه‌وتحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant مورد توجه خاص هستند.

معیار هزینه دارنده کوتاه مدت (کل قیمتی که STH سهم خود از عرضه بیت کوین را در آن انباشته کرده است) به عنوان پشتیبان بازار عمل می کرد، اما اکنون به نظر می رسد که اینطور نیست.

پایه هزینه STH اکنون بالاتر از قیمت های لحظه ای است و Stratten گزارش می دهد که از اواخر ماه اوت، سفته بازان به طور انبوه به زیان فروخته اند.

داده های CryptoQuant آخرین قیمت متحرک سکه های مختلف مورد استفاده در معاملات را نشان می دهد.

نمودار قیمت تحقق معاملات بیت کوین بر اساس محدوده سنی (اسکرین شات).منبع: Cryptoquant

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا