اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین در آرژانتین به بالاترین حد خود رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پزو آرژانتین از زمان شروع بحران ارزی 2018 در برابر دلار آمریکا 99 درصد سقوط کرده است.

هفته گذشته، پس از ادامه تورم در آرژانتین، قیمت بیت کوین (BTC) در پزو آرژانتین (ARS) به رکورد بالایی رسید.

تورم در آرژانتین قیمت بیت کوین را به بالاترین حد خود می رساند

بر اساس داده‌های مجموع قیمت ردیابی شده توسط Google Finance، نرخ مبادله BTC به ARS در 18 آوریل از 6.59 میلیون ARS فراتر رفت.

از زمان اوج خود، این نرخ به حدود 6 میلیون ARS اصلاح شده است که 9٪ کاهش یافته است، اما بیش از 100٪ از سال تا به امروز (YTD) افزایش یافته است.

عملکرد قیمت BTC/ARS تاکنون در سال 2023. منبع: Google Finance

رشد بیت کوین در بازار آرژانتین با ادامه کاهش ارزش ARS همزمان است. به عنوان مثال، یک معامله گر برای خرید یک اسکناس یک دلاری در بازار سیاه در 24 آوریل 460 ARS پرداخت کرد. این بیش از دو برابر نرخ رسمی 220 آرسی به ازای هر دلار است.

FMyA، یک موسسه مشاوره مستقر در ایالات متحده، خاطرنشان می کند که ذخایر ارزی بانک مرکزی آرژانتین از سال 2019 به نصف کاهش یافته است و به 1.3 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

این خطر کاهش بیشتر ارزش پزو را افزایش می دهد، که تقریباً 99٪ از اوج بحران 2018 330 ARS کاهش یافته است. این امر باعث شده تا مردم محلی به دلار پناه ببرند که به دلیل افزایش تقاضای داخلی با کمبود مواجه هستند.

عملکرد قیمت ARS/USD از سال 2004. منبع: Google Finance

در همان زمان، بیت کوین و ارزهای دیجیتال مشابه که خارج از اختیارات دولت ها و بانک های مرکزی عمل می کنند، به طور فزاینده ای به عنوان جایگزین در حال ظهور هستند. به عنوان مثال، بر اساس داده‌ها، حجم معاملات هفتگی همتا به همتا برای بیت‌کوین در آرژانتین در ماه مارس در صرافی Paxful به رکورد نزدیک به 30 میلیون دلار رسید.

حجم معاملات هفتگی بیت کوین در آرژانتین منبع: Paxful/CoinDance

یک نظرسنجی در سال 2022 همچنین نشان داد که تقریباً 60٪ از آرژانتینی ها معتقدند بیت کوین می تواند از ارزش پس انداز آنها در دراز مدت محافظت کند. صرافی محبوب ارزهای دیجیتال ایالات متحده Coinbase Ars توصیه می کند که بیت کوین به ارز قانونی در آرژانتین تبدیل شود.

بیت کوین در آرژانتین شتاب می گیرد

در اوایل آوریل، رگولاتور اوراق بهادار آرژانتین، کمیسیون ارزش‌های ملی (CNV)، یک شاخص معاملات آتی مبتنی بر بیت‌کوین در صرافی Matoba Lofex را برای اولین بار در ماه می تأیید کرد. مشتقات تسویه شده با پزو به سرمایه گذاران معتبر اجازه می دهد تا در معرض بازار بیت کوین قرار بگیرند.

مرتبط: آمریکای لاتین برای رمزنگاری آماده است – فقط با سیستم های پرداخت ادغام شوید

علاوه بر این، لایحه‌ای که اخیراً توسط وزارت اقتصاد پیشنهاد شده است از شهروندان خواسته است که دارایی‌های خود را از ارزهای رمزپایه اعلام کنند و مشوق‌های مالیاتی به آنها بدهند. همچنین در دسامبر 2022، یک ایالت آرژانتین قصد خود را برای انتشار یک استیبل کوین با پشتوانه دلار اعلام کرد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا