🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به پایین ترین حد چند ماهه سقوط کرد، اما داده ها رشد کوتاه مدت احتمالی را نشان می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت‌های بیت کوین و آلت‌کوین در این هفته تسلیم جریان اخبار منفی شده‌اند، اما تحلیل احساسات و داده‌های زنجیره‌ای به افزایش احتمالی کوتاه‌مدت اشاره دارد.

با بازگشت ترس از تورم، ماه مارس کم شروع شد. در ۷ مارس، اظهارات جنگ طلبانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، انتظارات بازار را مبنی بر افزایش ۵۰ واحدی نرخ پایه در جلسه سیاست گذاری نرخ بهره که برای ۲۲ تا ۲۳ مارس برنامه ریزی شده بود، تقویت کرد.

تهدید فروش در ۸ مارس زمانی که دولت ایالات متحده یک میلیارد دلار بیت کوین (BTC) از دارایی های توقیف شده را از جاده ابریشم منتقل کرد، جرقه زد. بعداً در همان روز، بزرگترین بانک دوستدار رمزنگاری به ورشکستگی اعتراف کرد و قصد داشت به طور داوطلبانه موقعیت های رمزنگاری خود را نقد کند. رویدادهای این هفته قیمت بیت کوین را به پایین ترین حد دو هفته اخیر یعنی ۲۰۰۵۰ دلار رساند.

افزایش احساسات منفی ممکن است مانع جهش شود

موجی از اخبار بد و کاهش قیمت باعث شده است که شاخص پریمیوم Coinbase CryptoQuant به میزان قابل توجهی کاهش یابد. تفاوت بین قیمت های معاملاتی در کوین بیس و بایننس را اندازه گیری می کند. افزایش قیمت ها نشان می دهد که تقاضای ایالات متحده قوی تر از سایر نقاط جهان است. پس از انبوهی از اخبار منفی، حق بیمه در صبح ۹ مارس به پایین ترین حد دو ماه اخیر رسید.

Coinbase Premium Index منبع: CryptoQuant

Santiment، یک شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای، گزارش ترس، شک و عدم قطعیت (FUD) در بازار حاکم است و “احتمال” بازگشت قیمت های متضاد را در این “دوره ناباوری” افزایش می دهد.

با این حال، نرخ تامین مالی مبادله دائمی BTC هنوز خنثی است و هیچ نقدینگی عمده در بازار آتی وجود ندارد. ما سوگیری منفی کافی برای پیشنهاد یک فشار کوتاه نمی بینیم. شاخص ترس و طمع نیز به پایین‌ترین میزان در دو ماه گذشته یعنی ۴۴ سقوط کرد، اما بسیار بالاتر از سطح بازگشت تاریخی خود بین ۱۰ و ۲۵ باقی مانده است.

علاوه بر احساسات منفی، داده های زنجیره ای انباشت مثبت را در میان مهم ترین سهامداران نشان می دهد: معدنچیان و نهنگ ها. دارایی های ماینر بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ در حال افزایش بوده و به اوج شش ماهه رسیده است. داده های Glassnode نشان می دهد که تعداد کیف پول های بیت کوین بالای ۱۰۰۰ BTC نیز در حال افزایش است.

داشتن آدرس استخراج کننده بیت کوین تک هاپ.منبع: Coinmetrics

قیمت واقعی BTC در زنجیره، که نشان دهنده میانگین روزانه دلار جابجا شده از طریق شبکه بیت کوین است، در حال حاضر ۱۹۸۰۰ دلار است. از لحاظ تاریخی، این معیار روی زنجیره، خطوط محوری بازار گاوی مهمی را تشکیل داده است. شکستن زیر این سطح می‌تواند رشد رالی در اوایل سال ۲۰۲۳ را باطل کند و بازار را به روند نزولی بلندمدت خود بازگرداند.

فیل ها در اتاق: افزایش نرخ فدرال رزرو

افزایش نرخ بهره آینده فدرال رزرو مهمترین قطعه از پازلی است که معامله گران باید قبل از هر شرط بندی حل کنند. افزایش شاخص قیمت مصرف کننده در ۱۴ مارس می تواند بازارهای جهانی را وارد یک محیط ریسک کند و منجر به تشکیل جلسه فدرال رزرو در اواخر ماه شود.

مربوط: سیگنال های فدرال رزرو به دلیل تورم افزایش شدید نرخ در ماه مارس – معامله گران بیت کوین چگونه می توانند آماده شوند

از نظر فنی، بیت کوین/دلار آمریکا به زیر سطح ۲۱۴۰۰ دلاری فوریه رسید که باعث فروش گسترده تر به سطح حمایت ۲۰۶۵۰ دلاری شد. اگر این حمایت شکسته شود، این جفت می تواند به یک روند نزولی به سمت پایین ترین حد سال ۲۰۲۲ بازگردد. بسته شدن روزانه زیر این سطح یک علامت نزولی قوی است.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

گردآوری اخبار منفی پیرامون محیط نزولی اقتصاد کلان می تواند منجر به افزایش نوسانات بازار شود و به جهش صعودی کوتاه مدت دامن بزند. واکنش بازار به تصمیمات همچنان برای معامله گران حرکتی مهم است.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا