اخبار ارز دیجیتال

طبق تجزیه و تحلیل زنجیره ای بیت کوین، قیمت بیت کوین وارد “فاز انتقال” می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین در تلاش برای غلبه بر سطح 25000 دلار است، اما تجزیه و تحلیل زنجیره ای نشان می دهد که افزایش قیمت در سطوح کلیدی بخشی از حرکت دور از بازار نزولی است.

به نظر می رسد خوش بینی امیدوارانه معامله گران بیت کوین (BTC) در هفته اول مارس از بین رفته است زیرا شاخص های کلیدی زنجیره ای مقاومت نشان می دهند.

قیمت بیت کوین اکنون تهدیدی برای آزمایش مجدد سطح 22000 دلار است و اگر این اتفاق بیفتد، موج فروش کوتاه مدت باعث سود خواهد شد. ما معتقدیم قیمت سکه می تواند به 19000 دلار کاهش یابد.

گزینه های بیت کوین بر اساس قیمت اعتصاب منبع: Coinglass.

تعداد معدودی از تحلیلگران همچنان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین در داده‌های کوتاه‌مدت زنجیره‌ای به 25000 دلار برسد، که دلایل متعددی را برای مقاومت قیمت در سطوح بالاتر نشان می‌دهد.

نشانگر قیمت واقعی، سود را برجسته می کند

نگرانی‌های فعالان بازار در مورد افزایش نرخ فدرال رزرو و تورم بالا، چالش‌های کلان بزرگی هستند که با قیمت بیت‌کوین روبرو هستند و سرمایه‌گذاران را وادار می‌کند ارزش زمانی پول در سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین را ارزیابی کنند. من اینجا هستم. برای اندازه‌گیری زنجیره‌ای TVM، دارندگان بیت‌کوین بر اساس مدت زمانی که بیت‌کوین را نگه داشته‌اند به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند تا هزینه‌های کسب میانگین محاسبه شود.

سرمایه‌گذارانی که بیت کوین را در شش ماه گذشته خریداری کرده‌اند، از بازار نزولی اولیه سود برده‌اند و میانگین قیمت واقعی آن 21000 دلار بوده و سود کسب کرده‌اند. میانگین قیمت تحقق بازار برای همه دارندگان بیت کوین 19800 دلار است و آنها همچنان سودآور هستند.

در مقابل، بیت کوین که بیش از 6 ماه نگهداری می شود، قیمت واقعی 23500 دلاری بیشتری نسبت به سایر گروه های بازار دارد. هنگامی که بیت کوین به بالای 23500 دلار می رسد، دارندگانی که بازده کمی در TVM در طول شش ماه دیده اند، ممکن است در مورد تضمین سود نگران شوند و بر شکست فشار وارد کنند.

مبنای هزینه عرضه بیت کوین با نگه داشتن زمان.منبع: Glassnode

جریان نقدینگی افزایش می یابد، اما نسبت به سال 2022 کمرنگ است

قیمت بیت کوین به شدت به شاخص دلار آمریکا (DXY) واکنش نشان می دهد، که بر نرخ بهره و دارایی های ریسک فشار وارد می کند. تأثیر منفی این عوامل تأثیر زیادی بر فروش کوتاه مدت دارد، اما بر قیمت بیت کوین تأثیر منفی می گذارد. بهترین راه برای مقاومت قیمت بیت کوین در برابر فشار فروش کوتاه مدت، ورود نقدینگی جدید و خریداران نقطه ای به بازار است.

تجزیه و تحلیل جریان های خالص مبادله راه خوبی برای اندازه گیری نقدینگی جدید است، و در حالی که این معیار اکنون نشان دهنده افزایش 34 درصدی نسبت به اوایل سال 2023 است، به طور متوسط ​​سالانه 1.6 میلیارد دلار کاهش یافته است.

حجم معاملات بیت کوینمنبع: Glassnode

در حال حاضر، اجماع عمومی در میان تحلیلگران این است که توانایی معرفی نقدینگی جدید به بازار ارزهای دیجیتال به دلیل سرکوب بانک‌های حامی کسب‌وکارهای ارز دیجیتال با مشکل مواجه شده است.

افزایش سودهای غیر واقعی بیت کوین منعکس کننده چرخه های قبلی است

در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین متوجه سودهایی شده‌اند، با نگاهی به شاخص سود و زیان خالص غیرواقعی (NUPL)، سیگنال‌های مثبت روی زنجیره در حال ظهور هستند. معیار NUPL تفاوت بین سود تحقق نیافته بیت کوین و زیان های تحقق نیافته در عرضه بیت کوین را نشان می دهد.

با توجه به Glassnode، معیارهای NUPL در 6 مارس نشان می دهد:

از اواسط ژانویه، میانگین هفتگی NUPL از حالت زیان خالص غیر واقعی به حالت مثبت رسیده است. این الگو شبیه ساختار بازار مربوط به مرحله گذار بازار نزولی قبلی است.

بیت کوین NUPL منبع: Glassnode

حرکت بیت کوین در سال 2023 ممکن است در اواسط فوریه متوقف شده باشد، و در حالی که باد مخالف بسیاری باقی مانده است، نشانه های مثبتی وجود دارد که انتقال از عمیق ترین مرحله بازار نزولی نزدیک است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Kyle White

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا