اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین Ordinal فضای بلوک را از پول TX: Glassnode نمی گیرد

این شرکت گفت که این کتیبه ها به عنوان “پرکننده” برای پر کردن فضای باقی مانده پس از انتقال ارزش بالاتر در بلوک ها عمل کرده اند.

علی‌رغم نگرانی‌ها مبنی بر مسدود شدن شبکه بیت‌کوین، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد Inscription فضای بلوکی را از نقل و انتقالات بیت‌کوین (BTC) با ارزش بالا می‌گیرد.

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode در گزارشی در ۲۵ سپتامبر توضیح داد که “شواهد کمی وجود دارد که کتیبه ها جایگزین نقل و انتقالات پولی شوند.”

این شرکت توضیح داد که این احتمالاً به این دلیل است که کاربران Inscription تمایل دارند نرخ کمیسیون کمتری را دریافت کنند و مایلند مدت بیشتری برای تأیید منتظر بمانند.

«به نظر می‌رسد که کتیبه ارزان‌ترین فضای بلوک موجود را می‌خرد و مصرف می‌کند و به سرعت با انتقال‌های پولی فوری‌تر جایگزین می‌شود».

بیت کوین Ordinal در فوریه ۲۰۲۳ معرفی شد و از آن زمان بر فعالیت شبکه از نظر تعداد تراکنش های روزانه تسلط داشته است.

با این حال، Glassnode اشاره کرد که این لزوماً در درصد کارمزد استخراج که تنها حدود ۲۰ درصد از کارمزد تراکنش بیت کوین را تشکیل می دهد، منعکس نمی شود.

هزینه های ثبت نام را بین تصاویر، متن، صدا، ویدئو و سایر انواع داده ها در بیت کوین به اشتراک بگذارید. منبع: Glassnode.

ثبت نام بیشتر به معنای درآمد بیشتر است – اما یک مشکل وجود دارد

در حالی که ثبت‌نام‌ها تقاضای بار پایه برای فضای بلاک را تقویت کرده و کارمزد استخراج‌کنندگان را افزایش داده است، گلس‌نود می‌گوید هش‌ریت بیت‌کوین نیز از فوریه تا کنون ۵۰ درصد افزایش یافته است.

Glassnode گفت که این باعث افزایش رقابت برای ماینرهایی می شود که به دنبال دریافت کمیسیون هستند.

با تشدید رقابت شدید بین ماینرها و در پیش بودن رویداد نصف شدن، ماینرها احتمالاً تحت استرس درآمد قرار دارند و اگر قیمت بیت کوین در کوتاه مدت افزایش پیدا نکند، سودآوری آزمایش خواهد شد. شما ناامید خواهید شد.

بیت کوین در حال حاضر ۲۶۲۱۶ دلار قیمت دارد، اما بسیاری از کارشناسان صنعت پیش از رویداد نصف شدن بیت کوین که برای آوریل ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است، مقداری افزایش قیمت را پیش بینی می کنند.

مربوط: خالق بیت کوین Ordinals، کیسی رودرمور، «Runes» جایگزین BRC-20 را پیشنهاد می کند.

در حال حاضر، بیشتر کتیبه ها از توکن های BRC-20 می آیند. توکن BRC-20 یک ماه پس از اینکه کیسی رودامور پروتکل Ordinals را روی بیت کوین در ماه فوریه راه اندازی کرد، معرفی شد.

در ۲۵ سپتامبر، رودالمور Rune را به عنوان جایگزینی بالقوه برای BRC-20 معرفی کرد، با این استدلال که یک پروتکل توکن جایگزین مبتنی بر UTXO، خروجی تراکنش‌های ناخواسته زیادی را در شبکه بیت‌کوین باقی نمی‌گذارد.

مجله: بازی های بلاک چین واقعاً غیرمتمرکز نیستند … اما این در شرف تغییر است

نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا