🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین یا طلا؟ کارشناس برتر وفاداری به گمانه زنی ها پایان داد

در بحث جاری در مورد بیت کوین در مقابل طلا به عنوان یک ذخیره برتر ارزش، جورین تایمر، مدیر کلان جهانی Fidelity، تحلیلی ارائه کرد که نور جدیدی را بر این موضوع داغ می‌تاباند.

به گفته تیمر، هر دو دارایی اغلب به عنوان محافظت در برابر سلطه مالی در نظر گرفته می شوند، جایی که دولت با افزایش عرضه پول، ارزش پول را کاهش می دهد. او استدلال می کند که این تز اساساً صحیح است، زیرا افزایش مداوم در عرضه پول معمولاً منجر به تورم می شود. این همبستگی هنگام مقایسه نرخ رشد ۱۰ ساله عرضه پول M2 با شاخص قیمت مصرف کننده به وضوح مشاهده می شود.

مرتبط با

""
منبع: ژورین تایمر

تایمر پیشنهاد می‌کند که برای تثبیت نقش آنها به‌عنوان ذخایر ارزش، باید رشد مداوم بالاتر از روند در مجموع پولی برای بیت کوین و طلا وجود داشته باشد. با این حال وی تصریح می کند که هنوز این اتفاق نیفتاده است. افزایش چشمگیر حجم واقعی پول در طول همه گیری به سرعت با سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو معکوس شد. این نشان می دهد که شرایط مورد انتظار برای توسعه بیت کوین به عنوان یک آنالوگ رقابتی برای طلا هنوز برآورده نشده است.

او همچنین مفهوم رمزارز را به عنوان “طلا ۲.۰” مورد بحث قرار می دهد و در عوض آن را “طلای نمایی” به دلیل ترکیبی از ویژگی های پولی و فناوری پیشرفته شبکه می نامد.

بیت کوین و طلا

بحث در مورد اینکه بیت کوین می تواند از نظر ارزش بازار از طلا پیشی بگیرد، موضوع جدیدی نیست و از زمانی که این ارز دیجیتال برای اولین بار در دسترس عموم قرار گرفت، در جامعه جریان داشته است.

بیخود نیست که اولین تراکنش رمزگذاری شده عنوان یک تایمز درباره بحران مالی جهانی بود. با معرفی ETF های بیت کوین نقطه ای، این بحث بیشتر تشدید شده است و صدها میلیون نفر اکنون می توانند این ارز دیجیتال را از طریق روش های سنتی خریداری کنند.

مرتبط با

در حال حاضر، ارزش بازار طلا بیش از ۱۵.۶ تریلیون دلار است، در حالی که بیت کوین حدود ۱.۳۳ تریلیون دلار است. دومی باید ۱۱.۷۲ برابر رشد کند تا به ارزش بازار طلا برسد و به قیمت تخمینی ۷۹۰۰۰۰ دلار در هر بیت کوین برسد.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا