اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین باید یک تریلیون دلار از نقدینگی بانک مرکزی برای شکست دادن فروشندگان استفاده کند – مطالعه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقدام قیمت بیت کوین کاملا تضمین شده است که از نقدینگی اضافی بانک مرکزی سود می برد، اما QCP Capital می گوید که راه بالاتر دشوار خواهد بود.

دارندگان بیت کوین (BTC) باید چشم به بانک های مرکزی چین و ژاپن و همچنین ایالات متحده داشته باشند، زیرا بیت کوین/دلار آمریکا با مقاومت «عظیم» مبارزه می کند.

این نظر شرکت بازرگانی QCP Capital است که در آخرین مقاله تحقیقاتی بازار کریپتو خود با عنوان «محله رمزنگاری» هشدار داد که بیت کوین با خطراتی بسیار فراتر از خطرات فدرال رزرو مواجه است.

بیت کوین “مستقیم ترین پروکسی نقدینگی جهانی”

علیرغم اینکه بیت کوین از آخرین سیل داده های اقتصاد کلان خارج از ایالات متحده جان سالم به در برده است، با از دست دادن شتاب بازار صعودی، کمی زیر 25000 دلار باقی می ماند.

برای QCP Capital، دلیلی وجود دارد که باور کنیم عوامل ریسک عملکرد قیمت نه تنها از فدرال رزرو، بلکه از چین و ژاپن می آیند.

فعالان بازار اکنون باید با مسائلی مانند شاخص قیمت مصرف کننده چین (CPI)، معادل های ایالات متحده و تغییرات سیاست بانک مرکزی ژاپن مبارزه کنند.

در این مطالعه آمده است: «در حالی که اعضای هیئت منصفه نظرات خود را در مورد ارزش بیت کوین به عنوان پوشش تورمی دارند، بیت کوین مستقیم ترین نماینده نقدینگی جهانی است زیرا به هیچ بانک مرکزی یا کشور خاصی وابسته نیست. نمی توان آن را انکار کرد».

بیت کوین به نقدینگی جهانی حساس است و زمانی که بانک مرکزی بیت کوین را تزریق می کند، خود به انگیزه ای برای رشد تبدیل می شود. این بحث در حال حاضر رایج شده است، و ما همچنین به دنبال این هستیم که چگونه بیت‌کوین «مصرف نقدینگی» تغییرات نقدینگی بانک مرکزی را در سال جاری تحمل خواهد کرد.

“و در حالی که ما به نقدینگی دلار آمریکا چشم دوخته ایم، QT و موجودی ذخایر فدرال رزرو نشان می دهد که طی سه ماه گذشته، بانک ژاپن (BOJ) و بانک خلق چین (PBOC) افزایش نقدینگی قابل توجهی داشته اند. تزریق، گفت: QCP. ادامه هید.

برخلاف اجماع، بانک‌های مرکزی از زمانی که بازار در اکتبر 2022 به پایین‌ترین حد خود رسید، یک تریلیون دلار نقدینگی خالص اضافه کرده‌اند که PBOC و بانک ژاپن بزرگترین مشارکت‌کنندگان هستند.

QCP به دوگانگی بین سیاست ایالات متحده و چین و ژاپن اشاره دارد: انقباض کمی (QT) در مقابل تسهیل کمی (QE). مهم نیست که فدرال رزرو چه کاری انجام می دهد، وجود نقدینگی اضافی در یک مکان تقریباً تضمین شده است که به دارایی های پرخطر مانند ارزهای رمزنگاری شده سرازیر شود.

در این بیانیه آمده است: “بنابراین حتی اگر به نظر می رسد دولت فعلی ایالات متحده تمام تلاش خود را برای جلوگیری از آن انجام می دهد، چنین تزریق عظیم نقدینگی قطعا راه خود را به ارزهای رمزنگاری شده پیدا خواهد کرد.” من اینجا هستم.

فدرال رزرو ترازنامه خود را برای تزریق خالص نقدینگی یک تریلیون دلاری به پایین ترین سطح خود از سپتامبر 2021 کاهش داده است.

QCP می نویسد: “این بدان معنی است که، جدای از داده های ایالات متحده و دستورالعمل فعلی فدرال رزرو، ما همچنان بالاترین بتای را برای حرکت های بازار در پایان داریم، اما از تزریق نقدینگی BOJ و PBOC نیز آگاه هستیم. نیاز وجود دارد.” .

برگشت نقدینگی از این دو منبع، حمایت اساسی را که BTC در ماه گذشته مشاهده کرد، حذف خواهد کرد.

نمودار ترازنامه فدرال رزرو (عکس از صفحه).منبع: فدرال رزرو

مطالعه هشدار ‘دوبالا’ را تکرار می کند

اما در آینده، طرفداران نقدینگی وقتی صحبت از بیت کوین به میان می آید، با مقاومت شدیدی روبرو می شوند، به طوری که دفترچه های سفارش فروشندگان را در انتظار نشان می دهد. جمع آوری کنید نزدیک به 30000 دلار

مطالب مرتبط: آیا قیمت بیت کوین می تواند 24000 دلار باقی بماند زیرا همبستگی سهام به پایین ترین سطح از سال 2021 رسیده است؟

QCP هشدار داد که 25000 دلار در حال حاضر به اندازه کافی دردسر ایجاد می کند و اعتراف کرد که انکار در آن سطح به معنای آن است که مقاومت از اواسط سال 2022 همچنان تحت کنترل خواهد بود.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، این موضوع مورد توجه معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital نیز قرار گرفته است.

این مطالعه تایید می‌کند: «BTC – تشکیل دو قله بالقوه تا اوج تصحیح آگوست 2022، پایین‌ترین واکنش مه 2022 در 25300. بالاتر از آن، خط گردن و سر و شانه‌ها در 28800 تا مقاومت عظیم 30000 وجود دارد».

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در زمان نگارش این مقاله حدود 23700 دلار معامله می‌شود که پایین‌ترین سطح آن در تقریباً یک هفته اخیر است.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا