اخبار ارز دیجیتال

اگر بیت کوین به ۲ میلیون دلار برسد، استخراج بیت کوین کمتر از ۰.۵ درصد انرژی جهانی هزینه خواهد داشت: مخفیانه

بر اساس برآوردهای جدید Arcane Research، بیت کوین می تواند در سال ۲۰۴۰ به یک مصرف کننده بزرگ انرژی تبدیل شود، اما تنها در صورتی که قیمت آن به میلیون ها دلار برسد.

بیت کوین (BTC)، با ارزش ترین ارز دیجیتال جهان، می تواند آینده ای پر انرژی باشد، اما تنها در صورتی که به میلیون ها دلار برسد.

Arcane Research، شرکتی که به تحقیق و تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال می پردازد، گزارشی را روز دوشنبه منتشر کرد که پیش بینی می کند مصرف انرژی بیت کوین تا سال ۲۰۴۰ چگونه تغییر خواهد کرد.

این گزارش که توسط Jaran Mellerud، تحلیلگر Arcane Research تهیه شده است، اشاره می کند که مصرف انرژی بیت کوین در آینده بسته به قیمت بیت کوین در آینده، همراه با عواملی مانند کارمزد تراکنش ها، قبض های برق و موارد دیگر بسیار متفاوت خواهد بود. من اینجا هستم.

این گزارش نشان می دهد که اگر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به ۲ میلیون دلار برسد، بیت کوین می تواند سالانه ۸۹۴ تراوات ساعت (TWh) مصرف کند که ۱۰ برابر بیشتر از سطح فعلی است. علیرغم رشد بسیار زیاد آن، تحلیلگران تخمین می‌زنند که چنین مصرف انرژی تنها ۰.۳۶ درصد از مصرف انرژی برآورد شده جهانی در سال ۲۰۴۰ را نشان می‌دهد که از سهم ۰.۰۵ درصدی امروز بیت‌کوین بیشتر است.

ملرود گفت: «در حال حاضر، بر اساس مصرف انرژی ۸۸ تراوات ساعت و میانگین قیمت انرژی ۵۰ دلار در هر مگاوات ساعت، استخراج کنندگان بیت کوین حدود ۵۰ درصد از درآمد خود را صرف انرژی می کنند.

مصرف انرژی آینده بیت کوین در سناریویی کمتر صعودی بسیار کمتر است. برای اینکه بیت کوین ۲۲۳ تراوات ساعت در سال مصرف کند، قیمت بیت کوین باید تا سال ۲۰۴۰ به ۵۰۰۰۰۰ دلار برسد. این گزارش اشاره می کند که اگر بیت کوین در طول ۱۷ سال با ۱۰۰۰۰۰ دلار معامله شود، استخراج بیت کوین تنها ۴۵ تراوات ساعت در سال مصرف می کند.

مصرف انرژی تخمینی بیت کوین از ۲۰۲۲ تا ۲۰۴۰منبع: تحقیقات باطنی

این تحلیلگر در ادامه به تاثیر قابل توجه نصف شدن بیت کوین اشاره کرد، رویدادی چهار ساله که به این معنی است که پاداش بلاک ماینرها تا ۵۰ درصد کاهش می یابد. بر اساس این گزارش، قیمت بیت کوین به دلیل نصف شدن باید با سرعتی خیره کننده در حال افزایش بوده باشد، اما «اثر کاهنده» نصف شدن را می توان با کارمزدهای معاملاتی بالاتر در آینده جبران کرد. چنین افزایشی تنها زمانی رخ می دهد که زیاد باشد. تقاضا برای استفاده از بیت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت، ملرود نوشت:

قیمت بیت کوین به دلیل تقاضای بازار برای بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش است، در حالی که هزینه تراکنش ها با استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله مبادله تعیین می شود.

از آنجایی که ذخیره ارزش و وسیله مبادله دو کارکرد مهم پول را تشکیل می دهند، این گزارش همچنین نشان می دهد که مصرف انرژی بیت کوین تنها در صورت موفقیت به عنوان پول به سطوح قابل توجهی خواهد رسید.

مربوط: وقتی ۲۱ میلیون بیت کوین به طور کامل استخراج می شود چه اتفاقی می افتد؟

ملرود پیشنهاد کرد که بسیاری از بدبینان بیت کوین معتقدند چنین سناریویی بسیار بعید است، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد مصرف انرژی بیت کوین نیست.

“ما خبرهای خوبی برای کسانی داریم که می خواهند شاهد کاهش مصرف انرژی بیت کوین باشند. اگر بیت کوین به عنوان یک سیستم پولی شکست بخورد، آرزوهای شما محقق خواهد شد، پس روی صندلی راحتی خود استراحت کنید. بیت کوین شکست خورده است.”

صنعت ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲ در بحبوحه ادامه زمستان کریپتو با افت شدید روبرو شد و بسیاری از ماینرهای بزرگ کریپتو تصمیم به فروش دارایی های بیت کوین خود برای ادامه فعالیت کردند. شرکت‌های معدنی ایالات متحده نیز با فشار قانون‌گذاران مواجه هستند و قانون‌گذاران آمریکایی خواستار داده‌های مصرف انرژی از چهار شرکت بزرگ استخراج BTC هستند.

علیرغم وضعیت نزولی فزاینده، بسیاری از ماینرهای بیت کوین نسبت به چشم انداز کوتاه مدت و بلندمدت قیمت بیت کوین خوشبین هستند. به گفته ادوارد لو، معاون ارشد کنعان، در بلندمدت، ماینینگ یک تجارت سالم و سودآور است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا