🚨 اخبار ارز دیجیتال

اوج فروش ماینر بیت کوین، دشواری استخراج بیت کوین به رکورد بالایی رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در هفته‌های اخیر، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مقادیر بی‌سابقه بیت‌کوین را به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند، زیرا شاخص سختی شبکه به بالاترین حد خود رسیده است.

سختی استخراج بیت کوین (BTC) پس از آخرین تعدیل سختی در ۱۲ جولای به بالاترین حد خود یعنی ۵۳.۹۱ تریلیون واحد رسیده است. این معیاری است که نشان می دهد استخراج بلاک های بیت کوین چقدر دشوار است.

بلاک چین سختی را هر دو هفته یکبار تنظیم می کند تا زمان پردازش را ۱۰ دقیقه نگه دارد. با افزایش قدرت پردازش شبکه، استخراج برای ماینرها دشوارتر و کمتر سود می کند.

این تعدیل به ماینرهایی که بیت کوین استخراج شده از ژوئن را فروخته اند، فشار خواهد آورد. برخی از تحلیلگران گمان می کنند که فقدان انباشت ماینر احتمالاً روند صعودی قیمت بیت کوین را محدود می کند.

آخرین تنظیمات سختی احتمالاً سودآوری ماینرهای کوچک و متوسط ​​را به محدوده منفی سوق می دهد و باعث تعلیق موقت برخی از ماینرهای ASIC می شود.

پتانسیل تسلیم شدن ماینرهای ضعیف ممکن است در نهایت به ماینرهای بزرگتر اجازه دهد تا بیت کوین جمع کنند و فشار فروش ماینینگ را کاهش دهد.

آیا معدنچیان در آستانه تسلیم شدن هستند؟

نشانگر Hash Ribbons که توسط تحلیلگر مستقل چارلز ادواردز ایجاد شده است، میانگین متحرک ۳۰ و ۶۰ روزه (MA) هش ریت شبکه را ردیابی می کند. اگر میانگین متحرک ۳۰ روزه کمتر از میانگین متحرک ۶۰ روزه باشد، نشان دهنده این است که ماینرها ممکن است تسلیم شوند، به این معنی که ماینرهای سودآور خارج می شوند.

این دو خط به سختی نزدیک به عبور هستند، و افزایش سختی در نهایت می‌تواند باعث تسلیم ماینر ضعیف‌تر شود.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD با نشانگر Hash Ribbon. منبع: TradingView

خروج ماینرهای ضعیف‌تر، پاداش‌های بیشتری را برای ماینرهای کارآمد به ارمغان می‌آورد و به طور بالقوه به آنها اجازه می‌دهد تا بخشی از تولید خود را بدون فروش ذخیره کنند.

آیا پس از توقف فروش ماینرها، بیت کوین می تواند بالاتر رود؟

اخیراً، ماینرهایی مشاهده شده اند که مقدار بی سابقه ای از بیت کوین را در صرافی ها رها کرده اند. طبق گزارش K33 Research، ماینرهای سهامی عام بیش از ۱۰۰ درصد از تولید خود را در ماه می فروختند.

به روز رسانی ماهانه بیت کوین های فروخته شده توسط استخراج کنندگان عمومی در سال ۲۰۲۲. منبع: K33 Research

در ژوئن و ژوئیه، انتقال تجمعی ۳۰ روزه بیت کوین به صرافی از کیف پول ماینرها به صرافی ها به اوج خود در شش سال گذشته رسید، زیرا ماینرها به تخلیه بیت کوین با نرخ هشدار دهنده ادامه دادند. نشان می دهد که این احتمال وجود دارد که

مقدار تجمعی ۳۰ روزه بیت کوین از استخراج کنندگان به صرافی ها منتقل می شود.منبع: مجله بیت کوین

عرضه تک هاپ ماینر کوین متریکز (که نشان دهنده کل مقدار نگهداری شده در کیف پول هایی است که از استخرهای ماینینگ سکه دریافت کرده اند) نیز به پایین ترین سطح خود در یک سال گذشته رسیده است. این نشان می‌دهد که ماینرها بیشتر از آنچه که تولید می‌کنند، سکه‌ها را آپلود می‌کنند.

مقاله مرتبط: رالی قبل از نصف شدن بیت کوین ممکن است به زودی آغاز شود – دلیل آن این است

عرضه تک هاپ ماینرها.منبع: Coinmetrics

ماینرها به فروش متکی هستند، اما داده های توزیع را از شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Santiment عرضه می کنند نشان می دهد نهنگ های بیت کوین برعکس عمل کردند.

پرکارترین سرمایه گذاران بیت کوین، معروف به نهنگ ها و کوسه ها، که با آدرس هایی که بین ۱۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین دارند مشخص شده اند، دارایی های خود را از ۱۷ ژوئن ۲.۱۵ میلیارد دلار افزایش داده اند.

علاوه بر این، دارایی‌های بیت‌کوین در مبادلات زیر سطح ۲۰۱۷ است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران بیت‌کوین را از مبادلات خارج می‌کنند و عرضه غیرنقدی را افزایش می‌دهند.

انباشت بیت کوین در میان نهنگ ها در گذشته قیمت بیت کوین را بالا برده است، اما این بار در محدوده باریکی بین ۲۹۵۰۰ تا ۳۱۵۰۰ دلار نگه داشته شده است که بخشی از آن به دلیل فشار فروش از سوی ماینرها است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا