اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین برای بقای درازمدت استراتژی کسب و کار خود را بازنگری می کنند

بیایید نگاهی بیندازیم به این که چرا برخی از ماینرهای بیت کوین به رشد خود در بازارهای نزولی ادامه می دهند و چرا دیگران باید در استراتژی های خود برای عملیاتی ماندن تجدید نظر کنند.

صنعت ماینینگ بیت کوین همچنان با سال سختی روبرو است زیرا قیمت بیت کوین (BTC) به زیر 20000 دلار کاهش می یابد، همراه با افزایش هزینه های انرژی در آمریکای شمالی و اروپا. گزارش اخیر شورای استخراج بیت کوین (BMC) نشان داد که مصرف انرژی بیت کوین نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش یافته است. در نتیجه، بسیاری از شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال مجبور به فروش تجهیزات خود شدند و سایرین نیز اعلام ورشکستگی کردند.

اما این مورد برای برخی از ماینرها، به ویژه آنهایی که بر راه حل های انرژی پاک و رویکردهای استراتژیک متمرکز هستند، صدق نمی کند. به عنوان مثال، در ماه سپتامبر، شرکت ماینینگ کریپتو CleanSpark قراردادی را برای خرید تسهیلات استخراج بیت کوین Mawson در سندرزویل، جورجیا به مبلغ 33 میلیون دلار اعلام کرد. شرکت استخراج ارزهای دیجیتال White Rock Management نیز اخیراً عملیات استخراج خود را به تگزاس گسترش داده است.

چرا برخی از ماینرهای بیت کوین در بازارهای خرسی موفق هستند؟

متیو شولتز، مدیر اجرایی CleanSpark به کوین تلگراف گفت که او معتقد است استخراج یک راه منحصر به فرد برای کاهش هزینه های انرژی است، زمانی که به دلایلی غیر از کسب سود استفاده شود. به گفته شولتز، این دیدگاه CleanSpark را از سایر شرکت های استخراج ارز دیجیتال متمایز می کند. او گفت: استخراج بیت کوین یک راه حل بالقوه برای افزایش فرصت ها برای توسعه انرژی است.

شولتز توضیح داد که CleanSpark با شهرهای ایالات متحده مانند جورجیا و تگزاس برای خرید انرژی مازاد شریک است. به عنوان مثال، او اشاره کرد که CleanSpark با جوامعی در گرجستان که انرژی را از اداره برق منطقه ای جورجیا دریافت می کنند، کار می کند.

او گفت: “این شهرها اساساً به شرکت های خدماتی ما تبدیل می شوند. خرید انرژی هزینه های انرژی را برای جوامعی که با آنها کار می کنیم کاهش می دهد. هدف ما این است که با کاهش هزینه های انرژی تاثیر مثبتی بر شهرها داشته باشیم.”

زک برادفورد، مدیر عامل CleanSpark، یک غلاف ماینینگ را با تکنسین‌های پردیس استخراج بیت کوین کالج پارک این شرکت بررسی می‌کند.منبع: Clean Spark

شولتز همچنین خاطرنشان کرد که CleanSpark با شرکت انرژی Lancium برای خرید انرژی تجدیدپذیر مازاد برای اطمینان از پایداری شبکه و پشتیبانی از مرکز داده خود در تگزاس غربی شریک شده است. در نتیجه، شولتز فاش کرد که CleanSpark اکنون دارایی به ارزش 500 میلیون دلار در ترازنامه خود دارد، کمتر از 20 میلیون دلار بدهی، و توسط سرمایه گذارانی از جمله BlackRock و Vanguard حمایت می شود. به همین دلیل، شولتز معتقد است که بازار خرس کریپتو تأثیر متفاوتی بر روی CleanSpark نسبت به سایر ماینرهای کریپتو داشته است.

به عنوان مثال، او اشاره کرد که یک سال پیش، زمانی که 1 بیت کوین 69000 دلار ارزش داشت، بسیاری از ماینرها در مورد برنامه هایی برای حفظ بیت کوین بحث می کردند. او گفت: «این ماینرها همچنین قول‌های بزرگی به شرکت‌هایی مانند Bitmain در مورد تحویل‌های آتی دکل‌های ماینینگ دادند. با این حال، به گفته شولتز، CleanSpark تجزیه و تحلیل گسترده ای از تعداد دکل های استخراج معدن سفارش داده شده در سال گذشته انجام داد و همچنین به پیش بینی های انرژی در آینده نگاه کرد. او گفت:

“ما به این نتیجه رسیدیم که به جای ارسال سپرده تجهیزات معدن به ارائه دهندگان در نوامبر گذشته و نه آنچه در حال حاضر تحویل داده می شود، ممکن است مازاد عرضه دکل ها و افزایش هزینه های انرژی وجود داشته باشد. زمانی که سکه در محدوده 60000 دلار بود آن را فروختیم و سرمایه گذاری کردیم. در عوض درآمد حاصل از زیرساخت ها.

این نه تنها به CleanSpark اجازه داده است تا یک مرکز استخراج جدید در Sandersville، جورجیا را خریداری کند، Schlutz همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت در حال حاضر دکل های استخراج بیت کوین را با نرخ بسیار پایین خریداری می کند. ما در حال خرید دکل ها با قیمت 17 دلار به ازای هر تراهش در مقایسه با 100 دلار به ازای هر تراهش در سال گذشته هستیم.

با توجه به اینکه بسیاری از ماینرها مجبور به فروش تجهیزات خود هستند، سکوهای جدید و مستعمل ماینینگ با قیمت های پایین تر از بازار فروخته می شوند و فرصت های خرید را برای شرکت هایی مانند CleanSpark ایجاد می کنند.

Scott’s Crypto Mining، مالک Scott’s Crypto Mining (خدماتی که دوره های آموزشی ماینینگ و همچنین تجهیزات جدید و مستعمل ماینینگ را ارائه می دهد)، تا حدی به دلیل کمبود تقاضا به دلیل قیمت پایین بیت کوین متوقف شده است. . به کوین تلگراف گفت که قیمت ماینرها در حال حاضر بسیار ارزان هستند آفورد افزود که بسیاری از ماینرهای مستعملی که امروزه می فروشند از امکانات میزبانی اجاره شده اند. او گفت:

“در طول آخرین بازار صعودی، نمی‌توانستید ماینرها را بدون مهلت 6 ماهه به دست آورید. ما از شر تجهیزات خلاص می‌شویم زیرا چیزهای جدیدی در بازار وجود دارد، اما اکنون به نظر می‌رسد مردم در حال فروش هستند زیرا به جریان نقدی نیاز دارند.”

آففورد همچنین اشاره کرد که بسیاری از ابزارهای استخراج جدید وارد بازار ثانویه می شوند. او گفت: «بسیاری از انت ماینرهای نسل جدید مانند S-19 که در حال حاضر یکی از کارآمدترین ماینرهای جهان است، در حال فروش مجدد هستند.

در مورد قیمت گذاری، آفورد توضیح داد که استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال به طور بالقوه می توانند Antminer S-19j pro جدید را با حدود 20 دلار به ازای هر تراهش خریداری کنند. او افزود: «اگر یک سال پیش سه ماه زمان تحویل داشته باشیم، همین دستگاه سه برابر بیشتر هزینه خواهد داشت».

اندی لانگ، مدیر عامل شرکت استخراج بیت کوین White Rock Management، به کوین تلگراف گفت که ماینرهایی که تجهیزات می فروشند معمولاً در زمان بالا بودن قیمت ها سخت افزار نمی خرند. او گفت: «این سخت‌افزار در حال حاضر توسط ماینرهایی با سرمایه خوب خریداری می‌شود و همچنان برای امنیت شبکه استفاده می‌شود.

سایت معدن تگزاس مدیریت راک سفید.منبع: White Rock Management

لانگ اضافه کرد که فعالیت های White Rock Management در ایالات متحده تحت تأثیر بازار نزولی قرار نگرفته است و تأسیسات تگزاس آن کاملاً خارج از شبکه کار می کند. “در حالی که عملیات وایت راک در ایالات متحده با گاز طبیعی فلر تامین می شود، عملیات معدنی ما در سوئد نیز 100٪ برق آبی است.”

ماینرهای بیت کوین در استراتژی کسب و کار تجدید نظر می کنند

معدنچیانی مانند CleanSpark و White Rock Management به رشد خود ادامه می دهند، در حالی که دیگران ممکن است نیاز به تجدید نظر در استراتژی های تجاری خود داشته باشند. الیوت دیوید، رئیس استراتژی آب و هوا و مشارکت در پروتکل استخراج بیت کوین پایدار، به کوین تلگراف گفت که معتقد است ماینرها قبل از اینکه اوضاع بهتر شود بدتر خواهند شد. او گفت: معدنچیانی که می خواهند در دراز مدت زنده بمانند، باید استراتژی های خود را تغییر دهند.

در واقع، برخی از ماینرها در حال انجام تنظیمات هستند. به عنوان مثال، جاناتان بیتس، مدیر عامل شرکت استخراج ارزهای دیجیتال BitMine، در یک بیانیه مطبوعاتی اخیر گفت که قیمت ریگ های ماینینگ به شدت کاهش یافته است و این باعث شد که شرکت اکنون به جای میزبانی برای دیگران، صرفاً بر روی خود ماینینگ تمرکز کند. من گفتم تمرکز خواهم کرد. .

او گفت: «با توجه به کاهش شدید قیمت‌های ASIC، ما احساس می‌کنیم که تمرکز بر خودکاوی باعث استفاده بهتر از تجهیزات مرکز داده در حال حاضر و استفاده بهتر از سرمایه شرکت‌ها می‌شود.» من بودم. وی افزود که این شرکت قصد دارد “جوینت ونچرها و شراکت هایی را دنبال کند که بتواند استخراج کنندگان ASIC و تجهیزات زیرساختی را که با قیمت های فعلی ارزش گذاری می شوند ترکیب کند.”

بیانیه مطبوعاتی همچنین خاطرنشان کرد که در 19 اکتبر، Bitmine قرارداد خرید و میزبانی با شرکت بلاک چین فهرست شده The Crypto Company (TCC) امضا کرد.

طبق این قرارداد، Bitmine موافقت کرده است که ماینرهای اضافی ASIC متعلق به TCC را خریداری کند و همچنین برخی از ماینرهای ASIC را که قبلاً به TCC فروخته شده بودند، بازخرید کند. Bitmine همچنین قرارداد میزبانی ایجاد شده با TCC را فسخ خواهد کرد.

به طور خاص، Bitmine یک TCC 70 Antminer T-17 را به قیمت 175000 دلار و 25 Whatsminer را به قیمت 162500 دلار برای مجموع خرید 337500 دلار در فوریه امسال فروخت.

در همان زمان، Bitmine و TCC قرارداد میزبانی را منعقد کردند که Bitmine موافقت کرد که ماینر را به همراه سایر ماینرهای متعلق به TCC میزبانی کند.

با توجه به شرایط فعلی، اشاره شده است که بیت‌مین بازگرداندن 70 دستگاه Antminer TY-17 را به عنوان ادعای گارانتی با اعتبار 175000 دلار می‌پذیرد. Bitmine همچنین 25 واتس ماینر به قیمت 62500 دلار و 72 دستگاه Antminer T-19 از TCC به قیمت 144000 دلار خریداری خواهد کرد. این نشان دهنده کاهش قابل توجه قیمت از زمان اولین فروش این واحد است.

در سال 2021، در اوج بازار گاوی ارزهای دیجیتال، Bitmine قراردادی با یک شرکت مخابراتی در ترینیداد و توباگو امضا کرد. این قرارداد به Bitmine اجازه می‌دهد تا 125 کانتینر 800 کیلوواتی را برای میزبانی ماینرها در 93 مکان بالقوه قرار دهد. Bitmine همچنین می‌تواند کانتینرها را با سرعت خاص خود مکان‌یابی کند و مبلغ ثابتی برای هر کانتینر بعلاوه برق برای کانتینر بپردازد.

در زمان معامله، بیت‌مین گفت قبض برقی که انتظار داشت برای کانتینر میزبان پرداخت کند، 0.035 سنت در هر کیلووات ساعت بود. این بر اساس نرخ هایی است که در حال حاضر توسط اپراتورها پرداخت می شود.

در اکتبر سال جاری، Bitmine نصب اولین کانتینر میزبان خود را در ترینیداد به پایان رساند. با این حال، بیت‌مین به اشتراک گذاشت که قبل از شروع به کار، به شرکت مخابرات اطلاع داد که قراردادهای موجود را رعایت نمی‌کند، در عوض نشان می‌دهد که نرخ حدود 0.09 دلار در هر کیلووات ساعت خواهد بود. نصب کانتینرهای اضافی در ترینیداد تا حل اختلاف.

آینده رمزنگاری

با توجه به تغییرات اخیر ماینرها، دیوید معتقد است صنعت ماینینگ کریپتو به نقطه اوج نزدیک شده است. او گفت: «معدن‌داران باید جریان‌های درآمدی خود را متنوع کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، او گفت که علاقه فزاینده ای از سوی ماینرهای انرژی پاک وجود دارد که می خواهند با پروتکل بیت کوین پایدار کار کنند تا از شیوه های استخراج پایدار به عنوان روشی از نظر اقتصادی انعطاف پذیرتر اطمینان حاصل کنند.

آففورد در پاسخ گفت که معدنچیان نگرانی بیشتری در مورد اثرات زیست محیطی خود نشان می دهند. معدنچیان به دنبال فرصت هایی هستند که در آن گاز مشعل وجود دارد که باید کاهش یابد یا سوخت زیستی از زباله های مزرعه تولید می شود. در عوض، ما می خواهیم چیزی کربن منفی و پایدار بسازیم.

علاوه بر پایداری، دیوید خاطرنشان کرد که مقررات برای ماینرهای کریپتو مهمتر از همیشه است. وی با اشاره به اینکه این امر به ویژه در داخل ایالات متحده صادق است، بیان کرد:

صنعت ایالات متحده به طور فزاینده ای آگاه می شود که دولت ها در سطوح مختلف ممکن است مداخله کنند مگر اینکه خودشان را تنظیم کنند. استخراج بیت کوین می تواند اولین بار در بحران باشد.

نویسنده: Rachel Wolfson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا