اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین در اجلاس جهانی استخراج دیجیتال، کارایی و انرژی تجدیدپذیر را دو برابر می کنند

Bitmain از Antminer S21 متمرکز بر کارایی در WDMS رونمایی کرد و ماینرهای بیت کوین برنامه هایی را برای افزایش بهره وری با انرژی سبز به اشتراک گذاشتند.

Bitmain نسل بعدی ماینرهای Antminer S21 و S21 Hydro ASIC خود را در اجلاس جهانی ماینینگ دیجیتال در هنگ کنگ در تاریخ 22 سپتامبر معرفی کرد و آمار عملکرد کلیدی را که کل صنعت مشتاقانه منتظر آن بوده است، فاش کرد. S21 دارای هش 200 TH/s و بازدهی 17.5 J/T است، در حالی که S21 Hydro Hash دارای هش ریت 335 TH/s و 16 J/T است و تا همین اواخر اکثر بیت کوین ASICS با 20 J/T یا 20 کار می کردند. با توجه به این موضوع قابل توجه است سطح /T.

با ادامه افزایش قیمت برق هر سال و انتظار می رود نصف شدن بیت کوین در آوریل 2024 اتفاق بیفتد، بهره وری ASIC به سرعت به اولویت اصلی ماینرها تبدیل می شود، با بسیاری از ماینرها ما به سمت ترکیب منابع انرژی تجدیدپذیر به عنوان عنصر اصلی تجارت خود حرکت می کنیم. .

ماینرهای بیت کوین بر کارایی و انرژی های تجدیدپذیر تمرکز می کنند

توسعه پایدار در صنعت معدن موضوع اصلی مورد بحث در بیشتر پانل های WDMS بود، با اعضای تیم Terralf، Core Scientific، CleanSpark و Iris Energy در میزگرد افتتاحیه صحبت کردند تا در مورد اینکه چگونه ادغام بیشتر منابع انرژی تجدید پذیر منجر به ایجاد انرژی می شود، صحبت کردند. ادغام بیشتر منابع انرژی تجدیدپذیر ما دیدگاه خود را در مورد چگونگی پیشرفت کارها به اشتراک گذاشتیم. این یک استراتژی مهم برای بسیاری از ماینرها است تا پس از نصف شدن عرضه بیت کوین در آوریل 2024 اجرا کنند.

Bitmain World Mining Summit.منبع: کوین تلگراف

نظرخان، مدیر ارشد اجرایی Terrawlf، گفت:

“تغییرات بزرگی در سمت عرضه فرآیند تولید برق اتفاق می افتد، با تلاش های هماهنگ برای کربن زدایی کل پشته تامین و بنابراین، در مورد مصرف کنندگان بیشتر انرژی تجدیدپذیر توسط استخراج کنندگان ویتوسین. این بخشی از یک موضوع گسترده تر است که در سراسر ایالات متحده اتفاق می افتد زمانی که ما در حال وقوع است. صحبت در مورد “بدون استخراج بیت کوین نیز وجود ندارد.” نقش ما این است که بارهای استخراج بیت کوین را در جایی قرار دهیم که استخراج بیت کوین در حال انجام است و چگونه فرآیند کربن زدایی را تسهیل کنیم.

یکی از اثرات نصف شدن عرضه آتی این است که توزیع پاداش بلوک به طور موثر به نصف کاهش می یابد در حالی که استخراج کنندگان باید همان سرمایه و هزینه های عملیاتی را حفظ کنند و همچنین بدهی های چرخشی را بازپرداخت کنند.

این امر مستلزم آن است که ماینرها نسبت هش ریت ناشی از منابع انرژی پایدار را افزایش دهند یا کارایی ناوگان ASIC خود را برای حفظ یا افزایش سودآوری تنظیم کنند.

جاستین کرامر، بنیانگذار BMC، درباره عرضه Antminer XP 21 و تأثیر بالقوه آن بر صنعت معدن گفت:

“اگر S21 قابل اعتماد، مقرون به صرفه و به آسانی در دسترس باشد، و بله، همانطور که در بسیاری از تاریخ بیت مین اتفاق افتاده است، کارایی آن انقلابی در چشم انداز استخراج کریپتو ایجاد خواهد کرد. این امکان پذیر است. اساسا، قدرت دو ماینر S19 100T را در خود جای داده است. یک واحد. 110 TH/s کاملاً منسوخ شده است.

وقتی از کرامر در مورد جنبه های هیجان انگیز S19 XP جدید پرسیده شد، گفت:

ما دوست داریم که Bitmain مزارع ماینینگ دوستدار محیط زیست را با قیمت گذاری بهتر و تحویل پیشرفته با گواهینامه های جدید کربن خنثی پاداش دهد. با این حال، هر دو مدل جدید S21 33 درصد هش بالاتری ارائه می دهند. وقتی متوجه شدم که S19j A منتشر شد کمی متعجب شدم. همان مدل سیستماتیک از Bitmain که در آن یک تغییر جزئی در سیستم عامل و شاید چند مورد دیگر منجر به افزایش متوسط ​​​​در هش و معرفی یک ماینر کاملاً جدید می شود. این نشان می دهد که احتمال زیادی وجود دارد که

بیت کوین در راه تبدیل شدن به یک دارایی ESG است

موضوعی که در سال‌های اخیر تعداد فزاینده‌ای از ماینرهای بیت‌کوین و حامیان بیت‌کوین بوده است که علیه ادعاهایی مبنی بر اینکه استخراج بیت‌کوین تأثیر منفی بر محیط‌زیست دارد و اینکه اتکای صنعت به تولید انرژی مبتنی بر کربن انتشار گازهای گلخانه‌ای را تسریع می‌کند، مخالفت می‌کنند.

در مقابله با این دیدگاه، هائیتی لو، استاد حسابداری و امور مالی در بنیاد SustainTech هنگ کنگ، به صراحت اعلام کرد:

استخراج بیت کوین باعث پذیرش انرژی های تجدیدپذیر در بسیاری از بخش ها شده است.

آقای لو توضیح داد: استخراج بیت کوین هر سال کارآمدتر می شود و از انرژی پاک تری استفاده می کند. تاریخ نشان می دهد که توسعه انسانی، از جوامع کشاورزی گرفته تا صنعتی شدن تا آینده اقتصادی دیجیتال، به دلیل افزایش مصرف سرانه انرژی بوده است. آنچه که تفاوت را ایجاد می کند، افزایش توانایی انسان در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و در نتیجه دستیابی به توسعه پایدار است.

لو با تکرار دیدگاه‌های مشابه از دیگر شرکت‌کنندگان در این پنل، گفت که مشارکت استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در توافق‌نامه‌های پاسخگویی به تقاضا با شرکت‌های تولید و توزیع برق منجر به ایجاد شبکه‌های انرژی کارآمدتر و تشویق پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر و توسعه، ایجاد انگیزه‌های اقتصادی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر می‌شود. انرژی.” ”

ماینینگ بیت کوین نه تنها می تواند از انرژی رشته ای استفاده کند، به توسعه پروژه های انرژی تجدیدپذیر کمک کند، و به تعادل شبکه برق کمک کند، بلکه پیشرفت در کارایی نسل بعدی ASIC ها مانند Antminer S21 به ماینرها امکان ذخیره انرژی را می دهد. افزایش سود و در عین حال کاهش مصرف

نویسنده: Ray Salmond
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا