اخبار ارز دیجیتال

استخراج کنندگان بیت کوین از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۵۰ میلیارد دلار از پاداش ها و کارمزدهای بلوک بیت کوین به دست آورده اند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آنها ممکن است روزهای سختی را پشت سر گذاشته باشند، اما در مجموع به این نتیجه رسیدند که ماینرهای بیت کوین ۳۷ درصد از فعالیت خود افزایش یافته اند.

داده های جدید نشان می دهد که استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) از زمان تولد بیت کوین، حدود ۳۷ درصد سود بیشتری از استخراج بیت کوین به دست آورده اند.

محاسبات توسط یک شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای گره شیشه ای از سال ۲۰۱۰، کارمزدها و یارانه های پاداش بلوکی نشان می دهد که استخراج کنندگان بیش از ۵۰ میلیارد دلار درآمد داشته اند.

درآمد ماینر بیت کوین از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفت

در میان بحث های جاری در مورد هزینه های ماینرها و آسیب پذیری بیت کوین در برابر کاهش قیمت، اعداد جدید نشان می دهد که ماینرها مطمئناً در بلندمدت سودآور خواهند بود.

طبق گفته گلس‌نود، کل درآمد ماینرها در کل دوره تقریباً ۴۰ درصد بیشتر از هزینه برآورد شده است، به ترتیب ۵۰.۲ میلیارد دلار و ۳۶.۶ میلیارد دلار.

نموداری مشروح از ترموکاپ های استخراج بیت کوین و هزینه های تولید تجمعی. منبع: Glassnode/Twitter

محققان این اعداد را با استفاده از دو معیار تولید کردند: ترموکاپ و کارمزد تراکنش. این مقدار تجمعی مبلغ صدور ضرب در قیمت نقدی و درآمد کارمزد ایجاد شده تا کنون و هزینه تولید با درجه سختی بالا است.

در یک گزارش اختصاصی در اواخر مارس، آنها تفاوت های ظریف پشت محاسبات خود را توضیح دادند و هنوز هم امروز به حاشیه سود ۳۷ درصدی رسیدند.

این گزارش توضیح می‌دهد: «در این مدل، ترموکاپ‌ها و کارمزد تراکنش‌ها را می‌توان به‌عنوان درآمدهای تحقق‌یافته توسط ماینرها در نظر گرفت، در حالی که هزینه‌های تولید دشواری به عنوان کل هزینه ورودی استخراج در نظر گرفته می‌شود.»

این نتیجه تا حدودی به مقابله با نگرانی‌ها کمک می‌کند که اگر قیمت BTC/USD خیلی پایین باشد، می‌تواند منجر به تسلیم عظیم در صنعت معدن شود. من به انجام آن ادامه می‌دهم.

مبانی شبکه بیت کوین از این استدلال حمایت می کند، زیرا هم سختی و هم نرخ هش به بالاترین حد خود در طول سال ۲۰۲۳ رسیده است.

با این حال، برآوردهای فعلی BTC.com پیش بینی می کند که تعدیل سختی این هفته اولین تعدیل منفی بیت کوین از اواسط فوریه خواهد بود.

نمودار اجمالی اصول شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

کارمزد تراکنش بیت کوین افزایش یافت

از سوی دیگر، هجوم خروجی‌های تراکنش خرج نشده (UTXO) جدید ایجاد شده به لطف ترتیبی، به سرعت تراکنش‌های زنجیره‌ای را جذاب‌تر می‌کند.

مرتبط: ممکن است قیمت بیت کوین به کاهش ۲۴.۴ هزار دلاری نیاز داشته باشد زیرا دلالان بیت کوین سود خود را حفظ می کنند

Glassnode نشان می دهد که این UTXOهای ایجاد شده در ماه می به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۵ رسیده است و هزینه ها نیز بر همین اساس افزایش یافته است.

تعداد بیت کوین ها در نمودار UTXO ایجاد شده.منبع: Glassnode

نرخ کارمزد تراکنش میانگین متحرک روزانه Blockchain.com در ۲ می ۶.۹۱ دلار بود که بالاترین میزان از جولای ۲۰۲۱ بود.

نمودار میانگین روزانه کارمزد بیت کوین در هر تراکنش (اسکرین شات). منبع: Blockchain.com

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و انسان ها را با ارزهای دیجیتال تشویق کنیم

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا