اخبار ارز دیجیتال

نگه داشتن سخت: سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین برای اولین بار بیش از 76 درصد از کل بیت کوین را در اختیار دارند

این تحلیل می‌گوید با نگاهی به روند عرضه بیت‌کوین، مالکیت دارندگان بلندمدت در بالاترین حد خود قرار دارد و در نتیجه سرمایه‌گذاران بیت‌کوین مجبور به انجام محاسبات می‌شوند.

اگر یک سفته باز قیمت بیت کوین هستید یا تازه وارد بازار شده اید، بیت کوین (BTC) کمیاب تر از همیشه می شود.

آخرین داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که بخش بی سابقه ای از عرضه بیت کوین موجود در انبارهای طولانی مدت ذخیره می شود.

حضور دارندگان بیت کوین درازمدت به رکورد بالایی رسید

دارندگان بلندمدت بیت کوین (LTH) بیش از 76 درصد هستند که عرضه بیت کوین بیشتری را نسبت به هر مقطع دیگری در تاریخ کنترل می کنند.

علیرغم افزایش بلوک به بلوک عرضه، برحسب درصد، جمعیت سرمایه‌گذاران کم‌مدت بیت کوین رکورد حضور در بازار را دارند.

همانطور که توسط چارلز ادواردز، بنیانگذار بیت کوین کمی و صندوق سرمایه گذاری دیجیتال سرمایه گذاری Capriol اشاره کرد، این دستاورد برای اولین بار در طول عمر بیت کوین است.

او گفت: «در حال حاضر رکورد 76.2 درصد از شبکه بیت کوین توسط دارندگان بلندمدت قفل شده است. من نوشته ام در X در 18 اکتبر.

“این رکورد از رکورد ثبت شده در سال 2015 فراتر رفت. عرضه مایعات کمتر به این معنی است که همان افراد سکه های کمتری پیشنهاد می دهند. شما حساب کنید.”

نمودار دارندگان بیت کوین بلند مدت (LTH) به عنوان درصدی از سهم عرضه بیت کوین. منبع: چارلز ادواردز/X

ادواردز به اثر موج دار بودن رکورد LTH اشاره کرد که باعث می شود سکه ها در دسترس سایر فعالان بازار نادرتر باشند.

نمودار Glassnode همراه نشان می دهد که LTH از اواسط سال 2021 به طور چشمگیری میزان BTC خود را افزایش داده است و در سراسر بازار نزولی بعدی “حفظ” شده است. از آن زمان، نسبت عرضه ای که آنها کنترل می کنند تنها برای مدت کوتاهی کاهش یافته است.

در همین حال، ادواردز در اظهارنظرهای خصوصی به کوین تلگراف اضافه کرد که در حالی که تقاضا برای بیت کوین خود نوسان دارد، مسیر روند مشخص است.

وی توضیح داد: این به این معنا نیست که تقاضا مانند سال 2015 باشد، به این معنی است که اگر تقاضا یکسان باشد و عرضه کمتر باشد، قیمت ها باید بالا برود (اقتصاد عرضه و تقاضا).

با این حال، تقاضا در واقع از سال 2015 به طور قابل توجهی افزایش یافته است، بنابراین باید فشار افزایشی بیشتری بر قیمت ها در این چرخه وجود داشته باشد. عرضه بیت کوین هرگز تا این حد کاهش نیافته است.

سفته بازان بیت کوین در حاشیه هستند

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، طرف مقابل LTH، نگهدارنده کوتاه مدت (STH)، یا سفته باز، نیز مورد توجه ناظران بازار است.

مرتبط: مدل قیمت بیت کوین هدف ۱۳۰ هزار دلاری را پس از نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ پیشنهاد می کند.

قیمت محقق شده گروه STH در بیشتر سال جاری به عنوان پشتیبان عمل کرده است و داده های جدید این هفته نشان می دهد که این روند همچنان ادامه دارد.

قیمت واقعی STH (آخرین قیمتی که تمام سکه های متعلق به STH در آن جابه جا شدند) درست زیر 27000 دلار است و تجزیه و تحلیل نشان می دهد که شکست این قیمت برای BTC/USD در این هفته یک محرک اصلی صعودی خواهد بود.

بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین سطح دو ماهه، همچنان در سطح 28000 دلار پشتیبانی می شود.

نمودار 1 روزه BTC/USD. منبع: TradingView

در همین حال، قرار گرفتن در معرض BTC از لحاظ تاریخی پایین در میان نهادهای STH قبلاً در ماه آگوست مشاهده شده بود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا